"Матай орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
7.1АБүтін көрсеткішті дәреже |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Нуртулеуова А.Ж |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Құрамында дәрежесі бар өрнектерді түрлендіру |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.2.5 алгебралық өрнектерді ықшамдауда дәрежелердің қасиеттерін қолдану 7.2.3.1 құрамында дәрежесі бар сандар тізбегінің заңдылығын және жетіспейтін мүшелерін анықтау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Дәреженің қасиеттерін алгебралық өрнектерді ықшамдауда қолдануды біледі; Оқушылардың басым бөлігі: Алгебралық өрнектерді ықшамдауда дәрежелердің қасиеттерін ажырата алады,есептерде тиімді қолдана алады. Кейбір оқушылар: Алгебралық өрнектерді ықшамдауда дәрежелердің қасиеттерін шығармашылық есептерде қолдана отырып,өмірмен байланыстыра алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 мин |
1.Ұйымдастыру кезеңі: Сыныпта психологиялық ахуал орнату а)Диагностика «Көңіл-күй» әдісі.Сараптама жасаңдар: Сабаққа қандай көңіл-күймен келдіңдер? ә)Мына шашылған әріптерден сөз құрау І С Т Е С Ә К (Іске сәт)
2.«Алмастыру»
әдісі арқылы үй тапсырмасын 3.Жеке жұмыс "Почта" әдісі 3 оқушы конвертегі тапсырмаларды орындайды. а)«Қатесін тап» ә)«Жалғасын тап» б)«Графикалық диктант» |
Амандасады 3.Жеке жұмыс "Почта" әдісі а)«Қатесін тап» ә)«Жалғасын тап» б)«Графикалық диктант» |
3.Әр тапсырма дескриптор бойынша бағаланады |
Қосымша-1 Қосымша-2 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
4.Жұппен жұмыс «Сәйкестендіру» әдісі 5мин Мәтінге сәйкес келетін формуламен сәйкестендіріңдер:
Формулалар
Жауабы: F, G, D, E, C, B, A, H 5. "Кішкентай араға бал жинауға көмектесейік " есептер шығару. 8мин
6.Сергіту сәті «Қағаз оркестрі» 2мин
|
4.Жұппен жұмыс «Сәйкестендіру» әдісі Мәтінге сәйкес келетін формуламен сәйкестендіреді
Жауабы: F, G, D, E, C, B, A, H
Жұптар тапсырмаларын алмастырып,дайын жауаппен тексереді. |
4. Дескриптор: - Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттерін біледі-1 -Дұрыс жауабымен сәйкестендіреді-1
5) Дескриптор:
-Дәреженің қасиеттерін -Өрнектің мәнін табады-1 |
Қосымша-3
Қосымша-4
Қосымша-5
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
7.Топтық жұмыс 7 мин 1-тапсырма
2-тапсырма Тізбек а) тізбектің алғашқы бес мүшесін табыңыз _____; _____; ______; ______; ______ b) тізбектің оныншы мүшесін табыңыз ____________________________________
8.Жеке жұмыс 5мин Есептерді шығарып,дұрыс жауабына сәйкес әріптерді тауып,жасырылған ғалымның фамилиясын жазыңдар
8. Қосымша «Сиқырлы квадрат»
|
7.Топтық жұмыс 1-тапсырма
2-тапсырма а) тізбектің алғашқы бес мүшесін табыңыз 1; 8; 27; 64; 125 b) тізбектің оныншы мүшесін табыңыз 1000
8.Жеке жұмыс Есептерді шығарып,дұрыс жауабына сәйкес әріптерді тауып,жасырылған ғалымның фамилиясын жазыңдар
«Көршіме сенемін»әдісі бойынша дайын жауаппен бірін-бірі тексереді.
8. Қосымша «Сиқырлы квадрат»
|
7.Дескриптор: 1-тапсырма -Әрбір тізбектің заңдылығын анықтайды-1 - Сан тізбегінің белгісіз екі мүшесін жазады-1 - Заңдылықты сипаттап жазады-1
2-тапсырма - тізбектің алғашқы бес мүшесін есептейді-1 -тізбектің 10-шы мүшесін табады-1
8. Дескриптор: -Негіздері бірдей дәжелерді көбейту қасиетін қолданады-1 -Негіздері бірдей дәрежелерді бөлу қасиетін қолданады-1 -Дәрежені дәрежеге шығару қасиетін қолданады-1 -Дәрежені дәрежеге шығару қасиетін қолданады-1 -Көбейтіндіні дәрежеге шығару қасиетін қолданады-1
|
Қосымша-6
Қосымша-7
Қосымша-8
Қосымша-9 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
9.Сабақты қорытындылау 10.Бағалау 11.Кері байланыс «ПОПС формуласы» 12.Үйге тапсырма №1.84 |
10.Жинаған ұпайларын санайды 11.Сабақ бойынша ойларын айтады 12.Үйге берілген тапсырманы жазады |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Құрамында дәрежесі бар өрнектерді түрлендіру"
"Құрамында дәрежесі бар өрнектерді түрлендіру"
"Матай орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
7.1АБүтін көрсеткішті дәреже |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Нуртулеуова А.Ж |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Құрамында дәрежесі бар өрнектерді түрлендіру |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.2.5 алгебралық өрнектерді ықшамдауда дәрежелердің қасиеттерін қолдану 7.2.3.1 құрамында дәрежесі бар сандар тізбегінің заңдылығын және жетіспейтін мүшелерін анықтау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Дәреженің қасиеттерін алгебралық өрнектерді ықшамдауда қолдануды біледі; Оқушылардың басым бөлігі: Алгебралық өрнектерді ықшамдауда дәрежелердің қасиеттерін ажырата алады,есептерде тиімді қолдана алады. Кейбір оқушылар: Алгебралық өрнектерді ықшамдауда дәрежелердің қасиеттерін шығармашылық есептерде қолдана отырып,өмірмен байланыстыра алады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 10 мин |
1.Ұйымдастыру кезеңі: Сыныпта психологиялық ахуал орнату а)Диагностика «Көңіл-күй» әдісі.Сараптама жасаңдар: Сабаққа қандай көңіл-күймен келдіңдер? ә)Мына шашылған әріптерден сөз құрау І С Т Е С Ә К (Іске сәт)
2.«Алмастыру»
әдісі арқылы үй тапсырмасын 3.Жеке жұмыс "Почта" әдісі 3 оқушы конвертегі тапсырмаларды орындайды. а)«Қатесін тап» ә)«Жалғасын тап» б)«Графикалық диктант» |
Амандасады 3.Жеке жұмыс "Почта" әдісі а)«Қатесін тап» ә)«Жалғасын тап» б)«Графикалық диктант» |
3.Әр тапсырма дескриптор бойынша бағаланады |
Қосымша-1 Қосымша-2 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
4.Жұппен жұмыс «Сәйкестендіру» әдісі 5мин Мәтінге сәйкес келетін формуламен сәйкестендіріңдер:
Формулалар
Жауабы: F, G, D, E, C, B, A, H 5. "Кішкентай араға бал жинауға көмектесейік " есептер шығару. 8мин
6.Сергіту сәті «Қағаз оркестрі» 2мин
|
4.Жұппен жұмыс «Сәйкестендіру» әдісі Мәтінге сәйкес келетін формуламен сәйкестендіреді
Жауабы: F, G, D, E, C, B, A, H
Жұптар тапсырмаларын алмастырып,дайын жауаппен тексереді. |
4. Дескриптор: - Натурал көрсеткішті дәреженің қасиеттерін біледі-1 -Дұрыс жауабымен сәйкестендіреді-1
5) Дескриптор:
-Дәреженің қасиеттерін -Өрнектің мәнін табады-1 |
Қосымша-3
Қосымша-4
Қосымша-5
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
7.Топтық жұмыс 7 мин 1-тапсырма
2-тапсырма Тізбек а) тізбектің алғашқы бес мүшесін табыңыз _____; _____; ______; ______; ______ b) тізбектің оныншы мүшесін табыңыз ____________________________________
8.Жеке жұмыс 5мин Есептерді шығарып,дұрыс жауабына сәйкес әріптерді тауып,жасырылған ғалымның фамилиясын жазыңдар
8. Қосымша «Сиқырлы квадрат»
|
7.Топтық жұмыс 1-тапсырма
2-тапсырма а) тізбектің алғашқы бес мүшесін табыңыз 1; 8; 27; 64; 125 b) тізбектің оныншы мүшесін табыңыз 1000
8.Жеке жұмыс Есептерді шығарып,дұрыс жауабына сәйкес әріптерді тауып,жасырылған ғалымның фамилиясын жазыңдар
«Көршіме сенемін»әдісі бойынша дайын жауаппен бірін-бірі тексереді.
8. Қосымша «Сиқырлы квадрат»
|
7.Дескриптор: 1-тапсырма -Әрбір тізбектің заңдылығын анықтайды-1 - Сан тізбегінің белгісіз екі мүшесін жазады-1 - Заңдылықты сипаттап жазады-1
2-тапсырма - тізбектің алғашқы бес мүшесін есептейді-1 -тізбектің 10-шы мүшесін табады-1
8. Дескриптор: -Негіздері бірдей дәжелерді көбейту қасиетін қолданады-1 -Негіздері бірдей дәрежелерді бөлу қасиетін қолданады-1 -Дәрежені дәрежеге шығару қасиетін қолданады-1 -Дәрежені дәрежеге шығару қасиетін қолданады-1 -Көбейтіндіні дәрежеге шығару қасиетін қолданады-1
|
Қосымша-6
Қосымша-7
Қосымша-8
Қосымша-9 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
9.Сабақты қорытындылау 10.Бағалау 11.Кері байланыс «ПОПС формуласы» 12.Үйге тапсырма №1.84 |
10.Жинаған ұпайларын санайды 11.Сабақ бойынша ойларын айтады 12.Үйге берілген тапсырманы жазады |
|
|
шағым қалдыра аласыз





























