Қысқа мерзімді жоспар
Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары:
|
Бөлім |
Физикалық география 3.2 Гидросфера |
|||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Дунбаева З.К. |
|||||
|
Күні |
|
|||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Құрлық суларының түрлері мен қалыптасуы. Құрлық суларының шаруашылық маңыздылығы |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.3.3.1 -құрлық суларының қалыптасу жолдарын анықтайды 8.3.3.2 -құрлық суларының негізгі түрлерінің шаруашылық маңызын түсіндіреді |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Құрлық суларының негізгі түрлерінің (өзен, көл, батпақ, мәңгі тоң, мұз жамылғысы, жер асты сулары), практикалық маңыздылығын түсіндіру |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы |
Өткенді қайталау «Сұрақ менен жауап сенен»
Мұғалім бүгінгі сабақтың мақсаты және бағалау критерийлерімен таныстырады. Сабаққа қысқаша шолу жасалады. |
Оқушы оқушылар сұраққа жауап береді |
Мұғалімнің ауызша мадақтауы |
Оқулық Слайд Суреттер |
||
|
Ортасы |
Жаңа сабақты меңгеру. Жаңа тақырыпқа видио көрсетіледі. Мұғалім оқушыларға құрлық суларының қалыптасу шарттарын таныстырады 1-тапсырма.
2-тапсырма. Топтар бойынша құрлық сураның қалыптасуын және шаруашылықта маңызын түсіндіріңіз. Мысал келтіріңіз
Бекіту сұрақтары: 1. Құрлық
суларының қандай түрлері бар? Олардың су айналымындағы маңызы
қандай? |
Оқушылар меңгерген білімі негізінде өзен жүйесінің бөліктерін анықтайды Оқушылар -құрлық суының пайда болу жолын түсіндіреді -Оның шаруашылықта пайдалануын біледі -мысал келтіреді: дж ең үлкен көл, ең ұзын өзен, ең үлкен мұздық немесе жер асты суы |
ҚБ: Мұғалім тарапынан жүретін бағалау «Ауызша мадақтау ҚБ: Мұғалім тарапынан жүретін бағалау «Ауызша мадақтау |
https://www.youtube.com/watch?v=ITxpHHPlAvQ Өзендер қалай пайда болады видео Оқулық Слайд 8-сынып оқулығы. Слайд. |
||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия.
Мұғалім тарапынан кері байланыс беріледі. Үй тапсырмасы: §19 20 оқу, Құрлық суларының шаруашылықта мағызы туралы кестені толтыру |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Құрлық суларының түрлері мен қалыптасуы. Құрлық суларының шаруашылық маңыздылығы
Құрлық суларының түрлері мен қалыптасуы. Құрлық суларының шаруашылық маңыздылығы
Қысқа мерзімді жоспар
Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары:
|
Бөлім |
Физикалық география 3.2 Гидросфера |
|||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Дунбаева З.К. |
|||||
|
Күні |
|
|||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Құрлық суларының түрлері мен қалыптасуы. Құрлық суларының шаруашылық маңыздылығы |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
8.3.3.1 -құрлық суларының қалыптасу жолдарын анықтайды 8.3.3.2 -құрлық суларының негізгі түрлерінің шаруашылық маңызын түсіндіреді |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Құрлық суларының негізгі түрлерінің (өзен, көл, батпақ, мәңгі тоң, мұз жамылғысы, жер асты сулары), практикалық маңыздылығын түсіндіру |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы |
Өткенді қайталау «Сұрақ менен жауап сенен»
Мұғалім бүгінгі сабақтың мақсаты және бағалау критерийлерімен таныстырады. Сабаққа қысқаша шолу жасалады. |
Оқушы оқушылар сұраққа жауап береді |
Мұғалімнің ауызша мадақтауы |
Оқулық Слайд Суреттер |
||
|
Ортасы |
Жаңа сабақты меңгеру. Жаңа тақырыпқа видио көрсетіледі. Мұғалім оқушыларға құрлық суларының қалыптасу шарттарын таныстырады 1-тапсырма.
2-тапсырма. Топтар бойынша құрлық сураның қалыптасуын және шаруашылықта маңызын түсіндіріңіз. Мысал келтіріңіз
Бекіту сұрақтары: 1. Құрлық
суларының қандай түрлері бар? Олардың су айналымындағы маңызы
қандай? |
Оқушылар меңгерген білімі негізінде өзен жүйесінің бөліктерін анықтайды Оқушылар -құрлық суының пайда болу жолын түсіндіреді -Оның шаруашылықта пайдалануын біледі -мысал келтіреді: дж ең үлкен көл, ең ұзын өзен, ең үлкен мұздық немесе жер асты суы |
ҚБ: Мұғалім тарапынан жүретін бағалау «Ауызша мадақтау ҚБ: Мұғалім тарапынан жүретін бағалау «Ауызша мадақтау |
https://www.youtube.com/watch?v=ITxpHHPlAvQ Өзендер қалай пайда болады видео Оқулық Слайд 8-сынып оқулығы. Слайд. |
||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия.
Мұғалім тарапынан кері байланыс беріледі. Үй тапсырмасы: §19 20 оқу, Құрлық суларының шаруашылықта мағызы туралы кестені толтыру |
Бүгінгі сабақтан түйген ойлары мен тұжырымдарына байланысты кері байланыс жасайды. қатар 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады. |
|
|
||
шағым қалдыра аласыз















