Материалдар / Құрылымы күрделі теңдеулер
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Құрылымы күрделі теңдеулер

Материал туралы қысқаша түсінік
тәжірибе алмасы мақсатында
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
22 Қараша 2020
528
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Пән: Математика

Орта мерзімді жоспар бөлімі:

3А бөлім - Кестеден тыс көбейту және бөлу

Күні:

Сынып: 3 «Қ»

Мектеп: №21 орта мектеп

Мұғалімнің аты-жөні:Курсибаева Мираш

Қатысқандар саны: 22

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Құрылымы күрделі теңдеулер / Әдебиет


Оқу мақсаты

3.5.1.4. Көбейту мен бөлуге берілген құрылымы күрделі теңдеулерді шешуді үйрену және теңдеудің көмегімен есептер шығару




Күтілетін нәтижелер

Барлық оқушылар: Көбейту мен бөлуге берілген құрылымы күрделі теңдеулерді шешуді үйренеді

Бірқатар оқушылар: Көбейту мен бөлуге берілген құрылымы күрделі теңдеулерді шешуді үйренеді, есептер шығарады

Кейбір оқушылар:

Көбейту мен бөлуге берілген құрылымы күрделі теңдеулерді шешуді үйренеді және теңдеудің көмегімен есептер шығарады


Бағалау критерийлері

Көбейту мен бөлуге берілген құрылымы күрделі теңдеулерді шешуді үйренді және теңдеудің көмегімен есептер шығарды

Тілдік мақсаттар

Оқушылар:

-құрылымы күрделі теңдеулер шешуді түсіндіру, сол жақ бөлігін жеңілдету, белгісіз компонентті атау, белгісіз компонентті табу ережесін біледі.

Пәндік лексика және терминология:

-көбейту мен бөлуге берілген қарапайым теңдеулер, құрылымы күрделі теңдеулер.

Құндылықтар

Жұппен және топпен жұмыс үстінде ұйымшылдыққа, өзара көмек беруге дағдыландыру.

Алдыңғы меңгерілген білім

Құрылымы күрделі теңдеулер


Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған іс-әрекет

Қоры



0-3 мин











Сабақтың басы

Ұйымдастыру. Сәлемдесу.

«Тарсия» әдісімен топқа бөліну

Түрлі түсті үшбұрыш қиындылары арқылы топқа бөлу


1 топ «Жасыл» түс

2 топ «Қызғылт» түс

3 топ «Сары» түс

4 топ «Қызғылт сары» түс

Оқушылар таңдап алған қағаз қиындыларынан

Пазл құрастыру арқылы үй тапсырмасын пысықтайды.

Бағалау парағы


Ынталандыру.

Оқушылардан әдебиеттің түрлері мен жанрлары туралы сұрақ қою.

-Балалар осы бөлімде қандай жанрлармен таныстық естеріңе түсіріңдер?

-Қазір әдебиеттік оқу сабағында не оқып жатырсындар? Осыдан кейін бірден №1 тапсырмаға көшеміз.


1 тапсырма «Топтық жұмыс»

Өзара байланысты үш санды тап. Жазушының аты-жөні мен оның шығармасын және қандай жанр екенін білейік.




Дескриптор

  • Өзара байланыты үш санды табады

  • Жазушының аты-жөнін біледі

  • Шығармасын және қандай жанр екенін анықтайды


Бағалау парағы




Оқушылар шеңберге тұрып түрлі түсті қағаз қиындылары арқылы топқа бөлінеді






Әдебиеттік оқу пәні бойынша бір неше сұрақтар қойылады


Оқушылар жауап береді



Әр топқа ұжымдық тапсырма беріледі

Топ болып

1 тапсырманы орындайды



Белсендіру. Жаңа сабақ

Мақсат қою

Көбейту мен бөлуге берілген құрылымы күрделі теңдеулерді шешуді үйрену және теңдеудің көмегімен есептер шығару


Оқушыларды жаңа тақырыппен таныстыру


Құрылымы күрделі теңдеуді шешу кезеңі

1.Амалдардың орындалу ретін анықтау

2. Күрделі теңдеуді ықшамдау.

3. Белгісіз компонентті анықтау.

4. Қарапайым теңдеуді шешу

5. Амалды орындау.

6. Дұрыстығын тексеру.

7. Теңестіру


Оқулық.


Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатын қояды


Құрылымы күрделі теңдеуді шешу ережесін еске түсіреді



7-11 мин




2 тапсырма «Конверттегі теңдеуді шеш»

Жеке жұмыс

Оны тексер. Әр оқушыға бір-бірден құрылымы күрделі теңдеу беріледі


1 топ 2-топ -

х: (75 : 5) =60 15 • 3 : х = 9

х:15=60 45: х = 9

х=15•60 х = 45: 9

х=900 х = 5

900: (75:5)=60 15 • 3 : 5 = 9


3-топ 4-топ

х•(63:7) =54 k + 120 : 4 = 500

х•9=54 k+30= 500

х=54:9 k= 500-30

х=6 k= 470

6•(63:7) =54 470 + 120 : 4 = 500


Дескриптор:

  • Амалдардың орындалу ретін анықтайды

  • Күрделі теңдеуді ықшамдайды

  • Белгісіз компонентті анықтайды.

  • Қарапайым теңдеуді шешеді

  • Амалды орындайды.

  • Дұрыстығын тексереді.

  • Теңестіреді


ҚБ: «Жұлдызша» арқылы бағалау







Оқулық,

дәптермен жұмыс




2 тапсырма

оқушылар жеке берілген тапсырмаларды орындайды





























Сабақтың ортасы








Топтық жұмыс:

3тапсырма Кесте бойынша өрнектер құру және жазу. Олардың мәнін табу.


І топ: №3 а)

Қосылғыш

301 • 2

35 • 0

Қосылғыш

230

404 : 4

Қосындының мәні

832

101

Жауабы 1-топ

(301 • 2)+230=832

35 • 0+404 : 4=101


ІІ топ: №3 а)

Қосылғыш

960

75 : 1

Қосылғыш

560 : 80

75 : 3

Қосындының мәні

967

100


Жауабы 2 топ

960+(560 : 80) =967

75 : 1+75 : 3=101


ІІІ топ: №3 ә)

Азайғыш

740

2 • 402

Азайтқыш

78 : 39

201

Айырманың мәні

738

603


Жауабы ІІІ топ

740-(78 : 39) =738

(2 • 402)-201=603


ІV топ №3 ә)




Азайғыш

900 : 3

23 • 1

Азайтқыш

5 •11

98 : 98

Айырманың мәні

245

22

<
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!