Қазақ тілі мен әдебиеті бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Тәуелсіз еліміздің өткені мен келешегі |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Ермуханова З.А. |
|
|
Күні: |
07.12.2022 |
|
|
Сынып: 11 «А» |
Қатысқан оқушы саны: 12 |
Қатыспаған оқушы саны:- |
|
Сабақ тақырыбы |
Құсбегілік- ұлттық өнер |
|
|
Оқу бағдарламасымен сәйкес оқу мақсаттары |
11.3.1.1 мәтіннен детальді ақпараттарды, факті мен көзқарасты анықтау, берілген ақпараттың оқырманға әсерін және автор позициясын талқылау: 11.5.1.4 мәтін құрауда есімдіктердің мағыналық түрлерін стильдік ерекшеліктеріне сай қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: мәтін бойынша негізгі ойды анықтайды Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: берілген ақпараттың оқырманға әсерін және автор позицициясын талқылап, еркін сөйлейді. Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: сөз сөйлеуде маңызды орын алатын тілдік (вербалдық) және бейвербалдық элементтерді қолданып, сенімді және еркін сөйлеп жеткізеді. |
|
|
Бағалау критерийі |
Мәтіннен автор позициясын және көтерілген мәселеге қарым-қатынасын, тыңдаушыға ықпал ету тәсілін талдай отырып, мәтіннен детальді ақпараттарды, факті мен көзқарасты анықтау, берілген ақпараттың оқырманға әсерін және автор позициясын талқылау, мәтін құрауда есімдіктердің мағыналық түрлерін стильдік ерекшеліктеріне сай қолданып, сенімді және еркін сөйлеп жеткізу. |
|
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау критерийі |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 0-2
мин |
“Шаттық шеңбері” жағымды психологиялық орта қалыптастыру. 2 минут Оқушылармен сәлемдеседі, түгендейді. |
|
|
Padlet тақтасы |
|||
|
Сабақтың ортасы 5 мин 10 мин 3 мин 7 мин 10 мин |
Мәтінді оқып , мәтіннен детальді ақпараттарды, факті мен көзқарасты анықтау, берілген ақпараттың оқырманға әсерін және автор позициясын анықтайды. Дескриптор: 3 ұпай. Әр абзацтан детальды ақпарат-1 ұпай, факт-1 ұпай және көзқарасты -1 ұпай тауып жазады. КБ- өзін-өзі тексеру Тыңдалым мәтінмен жұмыс. Бейнематериалмен танысыңдар. Берілген ақпараттың оқырманға әсерін және автор позицициясын анықтаңдар Дескриптор-2 ұпай. Берілген ақпараттың оқырманға әсерін және автор позицициясын анықтайды Жеке жұмыс. Жазылым. «ПОПС формуласын» қолдану Бірінші сөйлем. Менің ойымша, ... . Екінші сөйлем. Себебі мен оны ... деп түсіндіремін. Үшінші сөйлем. Оны мен ... деген фактілермен, мысалдармен дәлелдей аламын. Соңғы сөйлем. Осыған байланысты мен ... деген түйін жасадым. Тест орындау |
Менің байқағаным..., мен ойлаймын..., менің ойымша... Тапсырманы Padlet тақтасында орындайды
Мәтінді тыңдайды. Оқырманға әсері: Құсбегілік-өнер, болашақ бренд, текті өнер Автор позициясы: құсбегілікті насихаттау КБ. Бірін-бірі тексереді 3 тапсырма. «Құсбегілік- қазақтың бренді» деп айтуға болады ма?«ПОПС» формуласы арқылы есімдіктерді қолданып, ойларыңды айтыңдар. Дескриптор-4 ұпай. «ПОПС» формуласы арқылы есімдіктерді қолданып, ойларын айтады
Дескриптор-1 ұпай. Есімдіктер бойынша тест орындайды (4-5 жауап дұрыс болса-1ұпай) |
Дескриптор: -Әр оқушы өз жауабын айтады – 1 ұпай; Дескриптор: Дескриптор-2 ұпай. Берілген ақпараттың оқырманға әсерін және автор позицициясын анықтайды 4ұпай Ойын нақты қатесіз жаза, айта алады ПОПС: П-позиция-ұстаным О- обоснование-негіздеме П-пример-мысал С-следствие-нәтиже |
Оқулық |
|||
|
Сабақтың аяғы 3 мин |
Қорытынды. Рефлексия. Рефлексия
|
Оқушылар сабақты қаншалықты
түсінгендерін айтады. |
|
презентация |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Құсбегілік- ұлттық өнер
Құсбегілік- ұлттық өнер
Қазақ тілі мен әдебиеті бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Тәуелсіз еліміздің өткені мен келешегі |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Ермуханова З.А. |
|
|
Күні: |
07.12.2022 |
|
|
Сынып: 11 «А» |
Қатысқан оқушы саны: 12 |
Қатыспаған оқушы саны:- |
|
Сабақ тақырыбы |
Құсбегілік- ұлттық өнер |
|
|
Оқу бағдарламасымен сәйкес оқу мақсаттары |
11.3.1.1 мәтіннен детальді ақпараттарды, факті мен көзқарасты анықтау, берілген ақпараттың оқырманға әсерін және автор позициясын талқылау: 11.5.1.4 мәтін құрауда есімдіктердің мағыналық түрлерін стильдік ерекшеліктеріне сай қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: мәтін бойынша негізгі ойды анықтайды Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: берілген ақпараттың оқырманға әсерін және автор позицициясын талқылап, еркін сөйлейді. Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: сөз сөйлеуде маңызды орын алатын тілдік (вербалдық) және бейвербалдық элементтерді қолданып, сенімді және еркін сөйлеп жеткізеді. |
|
|
Бағалау критерийі |
Мәтіннен автор позициясын және көтерілген мәселеге қарым-қатынасын, тыңдаушыға ықпал ету тәсілін талдай отырып, мәтіннен детальді ақпараттарды, факті мен көзқарасты анықтау, берілген ақпараттың оқырманға әсерін және автор позициясын талқылау, мәтін құрауда есімдіктердің мағыналық түрлерін стильдік ерекшеліктеріне сай қолданып, сенімді және еркін сөйлеп жеткізу. |
|
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау критерийі |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 0-2
мин |
“Шаттық шеңбері” жағымды психологиялық орта қалыптастыру. 2 минут Оқушылармен сәлемдеседі, түгендейді. |
|
|
Padlet тақтасы |
|||
|
Сабақтың ортасы 5 мин 10 мин 3 мин 7 мин 10 мин |
Мәтінді оқып , мәтіннен детальді ақпараттарды, факті мен көзқарасты анықтау, берілген ақпараттың оқырманға әсерін және автор позициясын анықтайды. Дескриптор: 3 ұпай. Әр абзацтан детальды ақпарат-1 ұпай, факт-1 ұпай және көзқарасты -1 ұпай тауып жазады. КБ- өзін-өзі тексеру Тыңдалым мәтінмен жұмыс. Бейнематериалмен танысыңдар. Берілген ақпараттың оқырманға әсерін және автор позицициясын анықтаңдар Дескриптор-2 ұпай. Берілген ақпараттың оқырманға әсерін және автор позицициясын анықтайды Жеке жұмыс. Жазылым. «ПОПС формуласын» қолдану Бірінші сөйлем. Менің ойымша, ... . Екінші сөйлем. Себебі мен оны ... деп түсіндіремін. Үшінші сөйлем. Оны мен ... деген фактілермен, мысалдармен дәлелдей аламын. Соңғы сөйлем. Осыған байланысты мен ... деген түйін жасадым. Тест орындау |
Менің байқағаным..., мен ойлаймын..., менің ойымша... Тапсырманы Padlet тақтасында орындайды
Мәтінді тыңдайды. Оқырманға әсері: Құсбегілік-өнер, болашақ бренд, текті өнер Автор позициясы: құсбегілікті насихаттау КБ. Бірін-бірі тексереді 3 тапсырма. «Құсбегілік- қазақтың бренді» деп айтуға болады ма?«ПОПС» формуласы арқылы есімдіктерді қолданып, ойларыңды айтыңдар. Дескриптор-4 ұпай. «ПОПС» формуласы арқылы есімдіктерді қолданып, ойларын айтады
Дескриптор-1 ұпай. Есімдіктер бойынша тест орындайды (4-5 жауап дұрыс болса-1ұпай) |
Дескриптор: -Әр оқушы өз жауабын айтады – 1 ұпай; Дескриптор: Дескриптор-2 ұпай. Берілген ақпараттың оқырманға әсерін және автор позицициясын анықтайды 4ұпай Ойын нақты қатесіз жаза, айта алады ПОПС: П-позиция-ұстаным О- обоснование-негіздеме П-пример-мысал С-следствие-нәтиже |
Оқулық |
|||
|
Сабақтың аяғы 3 мин |
Қорытынды. Рефлексия. Рефлексия
|
Оқушылар сабақты қаншалықты
түсінгендерін айтады. |
|
презентация |
шағым қалдыра аласыз














