|
Бөлім: |
Дыбыс және әріп |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кененбаева А.А. |
|
||||
|
Күні: |
16.01.2023ж |
|
||||
|
Сынып: 1 «А» |
Қатысушылар саны:26 |
Қатыспағандар саны: |
|
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қыс. Дауысты және дауыссыз дыбыстар |
|
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.2.1.2 оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; 1.4.1.1 айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазу; 1.2.8.2 дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажырату; дауысты дыбыстардың жуан, жіңішке болып бөлінетінін түсіну |
|
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтінді түсініп оқиды. Айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді есте сақтай отырып, көшіріп жазады. Дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажыратады, жуан, жіңішке болып бөлінетініне талдау жасайды. |
|
||||
|
Сабақтың барысы |
|
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Алтын ереже - Белсенді қатысу -Тыныштық сақтау -Бірін –бірі тыңдау -Ойын ашық айта білу . Психологиялық дайындық Бір, екі , үш Сынып іші тып-тыныш. Жалқаулықты тастаймыз, Сабақты біз бастаймыз. Оқушылардың зейіндерін тұрақтандыру үшін мұғалім олардың назарын өзіне аударады.
Осылайша, балалар қолға жасырылған қарды тапқанша, жетекші сұрақтар арқылы жетелеп отырады (жасырылған зат – қар). -Иә, балалар, қыстың көркі де, сәні де қар екен.
Тісі жоқ, тістеп алады. (Аяз)
Қанаты жоқ ұшады, Аяғы жоқ, желеді.
Балалар, қыс десе көз алдымызға бірден не келеді? Ендеше, осы айтқан сөздер қатарынан топ атау- ларын шығарып алайық. Әр оқушы кезекпен бір сөзден айта отырып, жаңа топ құрылады. 1-топ. «Аяз».
топ. «Қар».
|
Оқушылар сұрақтарға жауап бере отырып, қар сөзін табады.
– Қар, аяз, суық, мұз, шырша, сырғанақ, боран, шаңғы, Аяз ата. Аяз Шырша |
Баяу, нәзік әуенді бейнекөрініс |
Түрлі түсті жұлдызшалар |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қыс. Дауысты және дауыссыз дыбыстар 1 сынып Ана тілі
Қыс. Дауысты және дауыссыз дыбыстар 1 сынып Ана тілі
|
Бөлім: |
Дыбыс және әріп |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кененбаева А.А. |
|
||||
|
Күні: |
16.01.2023ж |
|
||||
|
Сынып: 1 «А» |
Қатысушылар саны:26 |
Қатыспағандар саны: |
|
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қыс. Дауысты және дауыссыз дыбыстар |
|
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.2.1.2 оқу түрлерін (буындап оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу) қолдану; 1.4.1.1 айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді көшіріп жазу және есту, есте сақтау арқылы жазу; 1.2.8.2 дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажырату; дауысты дыбыстардың жуан, жіңішке болып бөлінетінін түсіну |
|
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтінді түсініп оқиды. Айтылуы мен жазылуы бірдей сөздерді есте сақтай отырып, көшіріп жазады. Дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажыратады, жуан, жіңішке болып бөлінетініне талдау жасайды. |
|
||||
|
Сабақтың барысы |
|
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Басы |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Алтын ереже - Белсенді қатысу -Тыныштық сақтау -Бірін –бірі тыңдау -Ойын ашық айта білу . Психологиялық дайындық Бір, екі , үш Сынып іші тып-тыныш. Жалқаулықты тастаймыз, Сабақты біз бастаймыз. Оқушылардың зейіндерін тұрақтандыру үшін мұғалім олардың назарын өзіне аударады.
Осылайша, балалар қолға жасырылған қарды тапқанша, жетекші сұрақтар арқылы жетелеп отырады (жасырылған зат – қар). -Иә, балалар, қыстың көркі де, сәні де қар екен.
Тісі жоқ, тістеп алады. (Аяз)
Қанаты жоқ ұшады, Аяғы жоқ, желеді.
Балалар, қыс десе көз алдымызға бірден не келеді? Ендеше, осы айтқан сөздер қатарынан топ атау- ларын шығарып алайық. Әр оқушы кезекпен бір сөзден айта отырып, жаңа топ құрылады. 1-топ. «Аяз».
топ. «Қар».
|
Оқушылар сұрақтарға жауап бере отырып, қар сөзін табады.
– Қар, аяз, суық, мұз, шырша, сырғанақ, боран, шаңғы, Аяз ата. Аяз Шырша |
Баяу, нәзік әуенді бейнекөрініс |
Түрлі түсті жұлдызшалар |
||
шағым қалдыра аласыз















