Қазақстан
Республикасының Білім және ғылым министрлігі
Ы. Алтынсарин атындағы №204 мектеп
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
Махаббат пен абырой |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|
|
Күні: |
08.01.2025. Пәні: Әдебиет |
|
|
Сынып:8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
М. Дулатұлы «Бақытсыз Жамал» романы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.2.1.1 композицияны тұтастан бөлшекке, бөлшектен тұтасқа қарай талдау.(А/И1) |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылардың барлығы орындай алады:Шығармадағы тұтастан бөлшекке, бөлшектен тұтасқа қарай талдай алады. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: композициялық талдау жасай алады. Оқушылардың кейбірі орындай алады:шығарманы мазмұндай алады. |
|
|
Ұлттық құндылықтар |
Әділдік және жауапкершілік. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі, оқушыларды түгелдеу, үй тапсырмасын сұрау, жаңа тақырыптың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. |
Оқушылар үй тапсырмасын айтып, жаңа сабақтың мақсат, тақырыбымен танысады. |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
1.Жаңа сабақ. Ой қозғау. «Бұл қай роман?» Білу.Оқушыларға сұрақтар қойып, сұраймын. 1. 1910 жылы Қазан қаласында басылған роман? 2.Қазақтың тұңғыш романының аты қалай аталады? 3.Қазақ қыздарының тағдыры қалыңмалмен өлшенген романның аты қалай аталады? Түсіну. 2.Романның бөлімдерін бөліп минуттап оқып, түсінігін айтуға уақыт беремін. Әр оқыған оқушы өз ойларын қосып айтады. Қолдану. 3. Осы оқыған бөлімдерінен қазақтың қандай салт-дәстүрлерін көргенін оқып, баяндап, дәптерлеріне жазады. Талдау.4. Романнан үзіндіні оқыған тұсына жоспар құрыңдар. Сатылай кешенді талдау жасаңдар. Сатылай кешенді талдау оқыту технологиясының
талдау үлгісімен осы романға талдау жасап
көрейік. Жинақтау. Жамал мен Ғалидың өмірі қалай танысудан басталды? Одан арғы өмірі жалғасын қалай табады? Болдам жасап көріңдер. |
Орындайтын тапсырмалар Сұраққа жауап береді. Романнан үзінді оқып, түсінгендерін айтады. Романнан кездескен салт-дәстүрлерді тауып, қалай орындалатынын әңгімелейді. Үзіндіге жоспар құрады. Сатылай кешенді талдау жасайды. Сұрақтарға жауап береді. |
Мұғалім кері байланыс береді. 10 балдық жүйемен бағалау «Сөздік жүйемен» бағалау. ҚБ. «Қол соғу. |
Сурет тер, ғалам тор дерек тері Міржақып Дулатов тың еңбектері, кітаптары |
|
Сабақ тың соңы |
Кері байланыс. Шығу билеті. Сіз бүгін не үйрендіңіз? Сіз тағы не білгіңіз келеді? Үйге тапсырма. Романнан үзінді оқып, мазмұндап ай тып келу. |
Кері байланыс сұрақтарына жауап береді |
Кері байланыс алынады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқа мерзімді жоспар
Қысқа мерзімді жоспар
Қазақстан
Республикасының Білім және ғылым министрлігі
Ы. Алтынсарин атындағы №204 мектеп
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
Махаббат пен абырой |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|
|
Күні: |
08.01.2025. Пәні: Әдебиет |
|
|
Сынып:8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
М. Дулатұлы «Бақытсыз Жамал» романы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.2.1.1 композицияны тұтастан бөлшекке, бөлшектен тұтасқа қарай талдау.(А/И1) |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушылардың барлығы орындай алады:Шығармадағы тұтастан бөлшекке, бөлшектен тұтасқа қарай талдай алады. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: композициялық талдау жасай алады. Оқушылардың кейбірі орындай алады:шығарманы мазмұндай алады. |
|
|
Ұлттық құндылықтар |
Әділдік және жауапкершілік. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі, оқушыларды түгелдеу, үй тапсырмасын сұрау, жаңа тақырыптың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. |
Оқушылар үй тапсырмасын айтып, жаңа сабақтың мақсат, тақырыбымен танысады. |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
1.Жаңа сабақ. Ой қозғау. «Бұл қай роман?» Білу.Оқушыларға сұрақтар қойып, сұраймын. 1. 1910 жылы Қазан қаласында басылған роман? 2.Қазақтың тұңғыш романының аты қалай аталады? 3.Қазақ қыздарының тағдыры қалыңмалмен өлшенген романның аты қалай аталады? Түсіну. 2.Романның бөлімдерін бөліп минуттап оқып, түсінігін айтуға уақыт беремін. Әр оқыған оқушы өз ойларын қосып айтады. Қолдану. 3. Осы оқыған бөлімдерінен қазақтың қандай салт-дәстүрлерін көргенін оқып, баяндап, дәптерлеріне жазады. Талдау.4. Романнан үзіндіні оқыған тұсына жоспар құрыңдар. Сатылай кешенді талдау жасаңдар. Сатылай кешенді талдау оқыту технологиясының
талдау үлгісімен осы романға талдау жасап
көрейік. Жинақтау. Жамал мен Ғалидың өмірі қалай танысудан басталды? Одан арғы өмірі жалғасын қалай табады? Болдам жасап көріңдер. |
Орындайтын тапсырмалар Сұраққа жауап береді. Романнан үзінді оқып, түсінгендерін айтады. Романнан кездескен салт-дәстүрлерді тауып, қалай орындалатынын әңгімелейді. Үзіндіге жоспар құрады. Сатылай кешенді талдау жасайды. Сұрақтарға жауап береді. |
Мұғалім кері байланыс береді. 10 балдық жүйемен бағалау «Сөздік жүйемен» бағалау. ҚБ. «Қол соғу. |
Сурет тер, ғалам тор дерек тері Міржақып Дулатов тың еңбектері, кітаптары |
|
Сабақ тың соңы |
Кері байланыс. Шығу билеті. Сіз бүгін не үйрендіңіз? Сіз тағы не білгіңіз келеді? Үйге тапсырма. Романнан үзінді оқып, мазмұндап ай тып келу. |
Кері байланыс сұрақтарына жауап береді |
Кері байланыс алынады. |
|
шағым қалдыра аласыз













