САБАҚ ЖОСПАРЫ
|
САБАҚ: Бактериялар |
Мектеп: «Жаңа дала» жом |
|||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің есімі:Каримова Р |
|||||||||
|
СЫНЫП 6 «Б» |
Қатысқандар саны: 15 |
Қатыспағандар саны: |
||||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
Оқушылар бактериялардың,цианобактериялардың жер бетінде таралуын,түрлерін білу,адам өмірінде және халық шаруашылығындағы маңызын түсінуіне ықпал ету. |
|||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
|||||||||
|
Бактериялардың пішіні мен құрылымын сипаттап айта алады |
||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||||||||
|
Бактериялардың тыныс алуы мен қоректенуін біледі |
||||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||||||||
|
Оқушылар бактериялардың жер бетінде таралуы мен адам өмірінде және өсімдіктердің әсерін,маңызын түсінеді |
||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар:
Бактериялардың сан алуандығын,таралуын,тіршілігін,жіктелуі әртүрлі климаттық жағдайларда болатынын айта алады |
|||||||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
||||||||||
|
Микробиология,Бактерия,Спора,Хлорофил,Сапрофиттер,Паразиттер. |
||||||||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: Вирус, |
||||||||||
|
Талқылауға арналған тармақтар: |
||||||||||
|
Бактерия тірі ағзалардың қай тобына жатқызылады? |
||||||||||
|
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? |
||||||||||
|
Бактерия жасушасының өсімдік жасушасынан қандай айырмашылығы бар екенін айта аласызба? |
||||||||||
|
Жазылым бойынша ұсыныстар: |
||||||||||
|
Зертханалық жұмыстан шыққын нәтиженің суретін салып сипаттама жазу |
||||||||||
|
Алдыңғы тақырып |
Вирустық жұқпалы аурулармен зақымдану және аурудың таралуы |
|||||||||
|
Жоспар |
||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
||||||||
|
Басталуы
|
Ұйымдастыру Сәлемдесу Топқа біріктіру «Мозайка» әдісі гүлдер түрі арқылы 3- топқа біріктіру 1.Қызғалдақ 2.Бәйшешек 3. Түймедақ Үй тапсырмасын сұрау. «Шынжыр» әдісі арқылы. Бағалау «Смайлик» арқылы Миға шабуыл: Сұрақтар легі арқылы 1.Бактериялар деген не? 2.Ұсақ ағза деген не? 3.Олар қалай тіршілік етеді? |
Оқулық Плакат стикер А4 парағы |
||||||||
|
Ортасы 1 тапсырма 2 тапсырма |
Мәтінді оқу Кластер жасап тақтада қорғау. 1 топ Бактериялардың қоректенуі, көбеюі 2 топ; Бактериялардың құрылысы мен пішіні 3 топ: Бактерияның ашылу тарихы,тыныс алуы
Бағалау «басбармақ» арықылы Зертханалық жұмыс.айранның бетіндегі сілемейдің иненің ұшыменалып,заттық шынының бетіндегі бір тамшы сияға араластырыңдар.Содан кейінжабын әйнегіменжауып микроскоппен қарағанда,тізілген моншақ ж/е таяқша тәрізді боялмаған бактериялар көрінеді.Суретін салып сипаттама жазыңдар
Бағалау: « Басбармақ» арқылы.
Сұрақ жауап алу, «Доп лақтыру»әдісі арқылы Диалог жүргізу: Бағалау «Бағдаршам» арқылы |
|
||||||||
|
Аяқталуы
3 мин |
Кері байланыс: «Кемпірқосақ» әдісі арқылы оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін стикерлерге жазады Үйге тапсырма: Бактерилар оқып келу. |
|
||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс |
||||||||
|
|
|
||||||||
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Сабақта алдыма қойған мақсатым шынайы болды. Бактериялардың көбеюін, қоректенуін құрылымын пішінін білді Сыныптагы оқушылар белсенді болды, бір бірін бағалай білді, ойларын еркін жеткізе білді. Мен жопарлаған саралау шаралары тиімді болды деп ойлаймын. Өйткені оқушылар күтілетін нәтижеге қол жеткізе білді. Мен берілген уақытты тімді пайдалана алдым. Әр тапсырмаға берілген уақыт өз орнымен қолданылды. |
|||||||||
|
Өткен сабағымда өз мақсатыма жеткендігім үшін жоспарыма ешқандай түзету енгізген жоқпын, бірақ келешекте әдіс тәсілдерді бұданда тиімді пайдалануды жоспарлап отырмын |
||||||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|
||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқа мерзімді жоспар 6 сынып
Қысқа мерзімді жоспар 6 сынып
САБАҚ ЖОСПАРЫ
|
САБАҚ: Бактериялар |
Мектеп: «Жаңа дала» жом |
|||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің есімі:Каримова Р |
|||||||||
|
СЫНЫП 6 «Б» |
Қатысқандар саны: 15 |
Қатыспағандар саны: |
||||||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
Оқушылар бактериялардың,цианобактериялардың жер бетінде таралуын,түрлерін білу,адам өмірінде және халық шаруашылығындағы маңызын түсінуіне ықпал ету. |
|||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
|||||||||
|
Бактериялардың пішіні мен құрылымын сипаттап айта алады |
||||||||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
||||||||||
|
Бактериялардың тыныс алуы мен қоректенуін біледі |
||||||||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||||||||
|
Оқушылар бактериялардың жер бетінде таралуы мен адам өмірінде және өсімдіктердің әсерін,маңызын түсінеді |
||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар:
Бактериялардың сан алуандығын,таралуын,тіршілігін,жіктелуі әртүрлі климаттық жағдайларда болатынын айта алады |
|||||||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
||||||||||
|
Микробиология,Бактерия,Спора,Хлорофил,Сапрофиттер,Паразиттер. |
||||||||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: Вирус, |
||||||||||
|
Талқылауға арналған тармақтар: |
||||||||||
|
Бактерия тірі ағзалардың қай тобына жатқызылады? |
||||||||||
|
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? |
||||||||||
|
Бактерия жасушасының өсімдік жасушасынан қандай айырмашылығы бар екенін айта аласызба? |
||||||||||
|
Жазылым бойынша ұсыныстар: |
||||||||||
|
Зертханалық жұмыстан шыққын нәтиженің суретін салып сипаттама жазу |
||||||||||
|
Алдыңғы тақырып |
Вирустық жұқпалы аурулармен зақымдану және аурудың таралуы |
|||||||||
|
Жоспар |
||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
||||||||
|
Басталуы
|
Ұйымдастыру Сәлемдесу Топқа біріктіру «Мозайка» әдісі гүлдер түрі арқылы 3- топқа біріктіру 1.Қызғалдақ 2.Бәйшешек 3. Түймедақ Үй тапсырмасын сұрау. «Шынжыр» әдісі арқылы. Бағалау «Смайлик» арқылы Миға шабуыл: Сұрақтар легі арқылы 1.Бактериялар деген не? 2.Ұсақ ағза деген не? 3.Олар қалай тіршілік етеді? |
Оқулық Плакат стикер А4 парағы |
||||||||
|
Ортасы 1 тапсырма 2 тапсырма |
Мәтінді оқу Кластер жасап тақтада қорғау. 1 топ Бактериялардың қоректенуі, көбеюі 2 топ; Бактериялардың құрылысы мен пішіні 3 топ: Бактерияның ашылу тарихы,тыныс алуы
Бағалау «басбармақ» арықылы Зертханалық жұмыс.айранның бетіндегі сілемейдің иненің ұшыменалып,заттық шынының бетіндегі бір тамшы сияға араластырыңдар.Содан кейінжабын әйнегіменжауып микроскоппен қарағанда,тізілген моншақ ж/е таяқша тәрізді боялмаған бактериялар көрінеді.Суретін салып сипаттама жазыңдар
Бағалау: « Басбармақ» арқылы.
Сұрақ жауап алу, «Доп лақтыру»әдісі арқылы Диалог жүргізу: Бағалау «Бағдаршам» арқылы |
|
||||||||
|
Аяқталуы
3 мин |
Кері байланыс: «Кемпірқосақ» әдісі арқылы оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін стикерлерге жазады Үйге тапсырма: Бактерилар оқып келу. |
|
||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс |
||||||||
|
|
|
||||||||
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
Сабақта алдыма қойған мақсатым шынайы болды. Бактериялардың көбеюін, қоректенуін құрылымын пішінін білді Сыныптагы оқушылар белсенді болды, бір бірін бағалай білді, ойларын еркін жеткізе білді. Мен жопарлаған саралау шаралары тиімді болды деп ойлаймын. Өйткені оқушылар күтілетін нәтижеге қол жеткізе білді. Мен берілген уақытты тімді пайдалана алдым. Әр тапсырмаға берілген уақыт өз орнымен қолданылды. |
|||||||||
|
Өткен сабағымда өз мақсатыма жеткендігім үшін жоспарыма ешқандай түзету енгізген жоқпын, бірақ келешекте әдіс тәсілдерді бұданда тиімді пайдалануды жоспарлап отырмын |
||||||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|
||||||||||
шағым қалдыра аласыз













