Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім |
МЕНІҢ ТУҒАН ӨЛКЕМ |
|
|
Мұғалімің аты-жөні |
Адаева М.Я. |
|
|
Күні |
29.12.22 ж |
|
|
Сынып: 2ж |
Қатысушылар саны:15 |
Қатыспағандар саны:2 |
|
Сабақтың тақырыбы |
8-сабақ. Армысың, ауыл! |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.3.1 мәтінді тыңдау және сұрақтарға жауап беру, түсінгенін хабарлама мазмұнына сәйкес иллюстрация/заттық сурет- сызба таңдау арқылы көрсету; 2.2.2.1 сюжетті сурет бойынша сөйлеу. |
|
|
|
||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар жасай алады: түсінгенін хабарлама мазмұнына сәйкес суреттер арқылы көрсетеді, мәтін құрайды. Оқушылардың көбі жасай алады: сурет бойынша қайда тұратынын айтады. Оқушылардың кейбірі жасай алады: хатты оқып, сұраққа жауап береді. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (5 мин) |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Сыныптың оқу әрекетіне мотивін тудыру. Өлеңді хормен қайталайды, бір-біріне жақсы тілектер айтады. |
Қайырлы күн, табиғат, Жайқалып өссін өсімдік. Жайнай берсін орманымыз, Биік болсын тауларымыз, Сәтті болсын сабағымыз! |
ҚБ: шапалақтау
|
ән тыңдау |
|
Сабақтың ортасы (35 мин) |
Жаңа сөздер: гүл теру, көк шалғын, балық аулау, суда жүзу. 1-тапсырма. Тыңдайық. Аң-құсы көп тауында, Жидегі мол бауында, Ата-әжем тұратын Бардым жазда ауылға. Қармақ пенен ауды алып, Көлден балық ауладық. Қызыл, сары гүл теріп, Көк шалғында аунадық. Серік Әкірамұлы
Дәптердегі №1 тапсырма. |
Жаңа сөздерді тыңдалым мәтінінен қайталайды. Өлеңді тыңдайды. Сұраққа жауап береді.
Дәптермен жұмыс. |
|
сюжетті сурет
|
|
|
«Жалғасын тап» ойыны. Диалогті жалғастырып айтып бер.
«Сұрақ-жауапқа құрылған хат» ойыны. Бірінші сұрақ: «Кім?» Екінші сұрақ: «Қайда?» Үшінші сұрақ: «Не істеді?» Төртінші сұрақ: «Ол не айтты?» Бесінші: Қорытынды. Бір қызығы әр оқушы қандай сұрақ берілгенін білсе де, басқалардың сұрағы мен жауабын білмейді. Сондықтан қызықты хат құрастырылады. Дәптердегі №2 тапсырма. 4-тапсырма. Жазайық. Суреттерге қара. «Ауылдағы демалыс» Керекті сөздер: жазғы демалыста, атам мен әжем, көк шалғын, асық ойнаймын, демаламыз, балық аулаймын, суда жүземін, гүл теремін.
|
Жұптық жұмыс. Жұбымен жұмыс жасайды. Дескриптор:
Сергіту сәті Тереңдет ойыңды, Тiк ұста бойыңды. Құстарға ұқсайық, Қалықтап ұшайық. Шық алға, оң қанат, Шық алға, сол қанат. Шаршаған кездерде Қонайық жорғалап. (музыка ырғағымен қайталайды) Мәтінмен жұмыс. Хатты оқы. Сұраққа жауап бер.
Дәптермен жұмыс. Тақырыпқа мәтін құрайды.
Дескриптор:
|
ҚБ:«Бағдаршам» әдісі |
интербелсенді тақта сергіту музыкасы
|
|
Сабақтың соңы (5 мин) Үйге тапсырма: |
Кері байланыс. «Білім гүлі» әдісі. Көк гүл – өте жақсы түсіндім. Сары гүл – жақсы түсіндім. Көк гүл – ізденуім керек.
|
Жаңа сөздерді жаттап,сөйлем құрайды |
|
түрлі түсті гүлдер, стикер |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқа мерзімді жоспар "Армысың, ауыл!"
Қысқа мерзімді жоспар "Армысың, ауыл!"
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім |
МЕНІҢ ТУҒАН ӨЛКЕМ |
|
|
Мұғалімің аты-жөні |
Адаева М.Я. |
|
|
Күні |
29.12.22 ж |
|
|
Сынып: 2ж |
Қатысушылар саны:15 |
Қатыспағандар саны:2 |
|
Сабақтың тақырыбы |
8-сабақ. Армысың, ауыл! |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.3.1 мәтінді тыңдау және сұрақтарға жауап беру, түсінгенін хабарлама мазмұнына сәйкес иллюстрация/заттық сурет- сызба таңдау арқылы көрсету; 2.2.2.1 сюжетті сурет бойынша сөйлеу. |
|
|
|
||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар жасай алады: түсінгенін хабарлама мазмұнына сәйкес суреттер арқылы көрсетеді, мәтін құрайды. Оқушылардың көбі жасай алады: сурет бойынша қайда тұратынын айтады. Оқушылардың кейбірі жасай алады: хатты оқып, сұраққа жауап береді. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (5 мин) |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Сыныптың оқу әрекетіне мотивін тудыру. Өлеңді хормен қайталайды, бір-біріне жақсы тілектер айтады. |
Қайырлы күн, табиғат, Жайқалып өссін өсімдік. Жайнай берсін орманымыз, Биік болсын тауларымыз, Сәтті болсын сабағымыз! |
ҚБ: шапалақтау
|
ән тыңдау |
|
Сабақтың ортасы (35 мин) |
Жаңа сөздер: гүл теру, көк шалғын, балық аулау, суда жүзу. 1-тапсырма. Тыңдайық. Аң-құсы көп тауында, Жидегі мол бауында, Ата-әжем тұратын Бардым жазда ауылға. Қармақ пенен ауды алып, Көлден балық ауладық. Қызыл, сары гүл теріп, Көк шалғында аунадық. Серік Әкірамұлы
Дәптердегі №1 тапсырма. |
Жаңа сөздерді тыңдалым мәтінінен қайталайды. Өлеңді тыңдайды. Сұраққа жауап береді.
Дәптермен жұмыс. |
|
сюжетті сурет
|
|
|
«Жалғасын тап» ойыны. Диалогті жалғастырып айтып бер.
«Сұрақ-жауапқа құрылған хат» ойыны. Бірінші сұрақ: «Кім?» Екінші сұрақ: «Қайда?» Үшінші сұрақ: «Не істеді?» Төртінші сұрақ: «Ол не айтты?» Бесінші: Қорытынды. Бір қызығы әр оқушы қандай сұрақ берілгенін білсе де, басқалардың сұрағы мен жауабын білмейді. Сондықтан қызықты хат құрастырылады. Дәптердегі №2 тапсырма. 4-тапсырма. Жазайық. Суреттерге қара. «Ауылдағы демалыс» Керекті сөздер: жазғы демалыста, атам мен әжем, көк шалғын, асық ойнаймын, демаламыз, балық аулаймын, суда жүземін, гүл теремін.
|
Жұптық жұмыс. Жұбымен жұмыс жасайды. Дескриптор:
Сергіту сәті Тереңдет ойыңды, Тiк ұста бойыңды. Құстарға ұқсайық, Қалықтап ұшайық. Шық алға, оң қанат, Шық алға, сол қанат. Шаршаған кездерде Қонайық жорғалап. (музыка ырғағымен қайталайды) Мәтінмен жұмыс. Хатты оқы. Сұраққа жауап бер.
Дәптермен жұмыс. Тақырыпқа мәтін құрайды.
Дескриптор:
|
ҚБ:«Бағдаршам» әдісі |
интербелсенді тақта сергіту музыкасы
|
|
Сабақтың соңы (5 мин) Үйге тапсырма: |
Кері байланыс. «Білім гүлі» әдісі. Көк гүл – өте жақсы түсіндім. Сары гүл – жақсы түсіндім. Көк гүл – ізденуім керек.
|
Жаңа сөздерді жаттап,сөйлем құрайды |
|
түрлі түсті гүлдер, стикер |
шағым қалдыра аласыз



















