Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация жариялап
2 млн. ₸ табыс табыңыз!
0 / 1
Материалға шағымдану
Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Сіздің сұранысыңыз сәтті жіберілді!
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
1 бонус = 1 теңге
Бонусты сайттағы қызметтерге жұмсай аласыз. Мысалы келесі материалды жеңілдікпен алуға болады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Түсінікті
2024-2025 оқу жылына арналған
қысқа мерзімді сабақ жоспарларын
Жүктеп алғыңыз келеді ме?
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Материал туралы қысқаша түсінік
Қысқа мерзімді сабақ жоспары нақты, дұрыс дайындалған . Әр түрлі әдіс-тәсілдер пайдаланып уақыттары дұрыс қойылған.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады.
Толығырақ
06 Қаңтар 2023
171
0 рет жүктелген
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Бөлім
Педагогтың аты-жөні
Күні:
Сынып: 7
Сабақтың тақырыбы:
Оқу бағдарламасына
сәйкес оқыту
мақсаттары:
Сабақтың мақсаты:
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Электронды кесте арқылы есеп шығару
Нурдаулетова Толғанай Калшебеккызы
14.11.2022
Қатысушылар
Қатыспағандар
саны
саны
Мәтіндік процессордағы кесте
7.2.2.1 мәтіндік процессордағы кесте элементтерін пішімдеу
Барлық оқушылар:
Мәтіндік процессорда кесте құру жолдарын біледі.
Көптеген оқушылар:
Мәтіндік процессорда ұяшықтарды біріктіре алады.
Кейбір оқушылар:
Мәтіндік процессорда кестені өшіру,кестені бөліп, сақтап, қолдана алады.
ЕББҚЕ оқушы үшін
(2-топ. Оқытудағы
ерекше қиындықтары
Мәтіндік процессорда кесте құру және өңдеп, жұмыс жасаумен танысады.
бар, мінез-құлық және
эмоциялық
проблемалары бар):
Сабақтың барысы:
Сабақтың Педагогтың әрекеті
Оқушының
Бағалау
Ресурстар
кезені/
әрекеті
уақыт
1.Мұғаліммен
Сабақтың I.Ұйымдастыру.
1.Оқушылармен амандасу,түгендеу
амандасады.
Бағалау парағы
басы
2.Топқа бөлу. «Телефон маркасы» әдісі 2.Телефон
таратылады.
2 мин
арқылы екі топқа бөлінеді.
маркасын
1-топ. «Айфон»
таңдап екі
2-топ. «Самсунг»
топқа
бөлінеді.
Дескриптор:
II. Өткен сабақты пысықтау.
«Келісемін,келіспеймін» әдісі.
3.Өткен сабақ -тұжырымдар
Интерактивт
бойынша
мен танысып,
Тұжырымдар
иә жоқ
і тақта
тұжырымдарғ жауаптарын
Пайдаланушы
+
а жауап
береді. Әр
3 мин
интерфейсі – адам мен
Презентация
береді.
дұрыс жауап
табиғаттың өзара
1балл
әрекеттесу ережелері
Оқулық
Пайдаланушы
+
«Арман-ПВ»
интерфейсі екіге
баспасы 61бөлінеді.
69-беттер
Бумалар терезесі - бума
+
ішіндегі обьектілерді
көрсететін экран аймағы.
Құжаттар терезесі +
пайдаланушының жеке
бумасы.
Қосымшалар терезесі +
обьектінің командалар
жиынынан тұратын
мәзір.
№
1
О
қ
у
ш
ы
н
ы
ң
а
т
ы
ж
ө
н
і:
Ү
й
ж
ұ
м
ы
с
ы
Т
о
п
т
ы
қ
ж
ұ
м
ы
с
Ж
е
к
е
ж
ұ
м
ы
с
Ж
а
л
п
ы
б
а
л
л
Сабақтың
ортасы
5 мин
3 мин
7 мин
Жаңа тақырыпты түсіндіру
«Миға шабуыл» әдісі арқылы сабақтың
тақырыбы мен мақсатын ашамын.
Оқушылармен ақпараттың не үшін
кесте түрінде берілетіндігі туралы
талқылау.
1. Сендер осы уақытқа дейін мектеп
қабырғасында
қандай
кестелермен
кездестіңдер?
2. Қандай түрдегі ақпаратты кестелерде
ұсынған қолайлы?
Видеосабақты көреміз.
Біздің өмірімізде мәтінді безендіру
немесе құжатты кесте түрінде даярлау
жиі кездеседі. Оларға: мектеп
журналдары, үлгерім табелі және
сіздердің күнделік парақтарың т.б.
Мәтіндік процессоры кесте құруды
жеңілдетеді, ол өзіне бағандардың енін
есептеу мәселелерін жүктейді.
- Кесте (таблица; table) —мәліметтерді
жолдар мен бағаналар қиылысында
орналастыру арқылы ұсыну тәсілі.
- Кестенің бағаны мен жолының
қиылысқан жері ұяшық деп аталады.
- Жол– көршілес ұяшықтардың
бірлестігі.
- Баған — көршілес ұяшықтардың тік
бірлестігі.
Кесте құрудың әдістері:
1. Вставка ⇒ таблица ⇒вставить
таблицу
2. Вставка ⇒ таблица
3. Вставка ⇒ таблица ⇒нарисовать
таблицу
Кестенің ішін біріктіру үшін: Кестені
ерекшелеп алып, объеденить ячейки
арқылы;
Кестені ұяшықтарға бөлу үшін: Кестені
ерекшелеп алып, разбить ячейки
арқылы;
Кесте ұяшығындағы мәтіннің бағытын
өзгерту үшін: Кестеге барып,
тышқанның оң жақ батырмасы арқылы
динамикалық менюден Направление
текста батырмасын басамыз.
1. Жеке жұмыс
«Жасап көрсет және әңгімеле» әдісі
Компьютер арқылы практикалық жұмыс
орындап, бітірген кезде қалай жасағаны
жайлы түсінік береді
MS Word терезесін ашып 5 бағаннан, 6
жолдан тұратын сынып тізімін құрыңыз.
1.Мұғалімді
тыңдайды.
2.Талқылау
жүргізеді.
3.Сұрақтарға
жауап береді.
4.Видеосабақ
ты көреді.
5.мұғалімді
тыңдайды.
6.Сабақта
меңгеретін
мақсаттарды
білу.
7.Жаңа
тақырыпты
меңгеру
Дескриптор:
-талқылауға
дайындалады.
-қандай
кестелерді
кездестіргенде
рін айтады.
1балл
-кестелерді
ұсыну
қолайлылығын
айтады.1балл
Интерактивт
і тақта
Презентация
https://www.
youtube.com/
watch?v=zkl
yqZa9mJ4
Оқулық
«Арман-ПВ»
78-бет
Презентация
1.Жеке
жұмыс
жасайды.
2.Компьютер
іске қосады.
2.Тапсырмам
ен танысады
3.Орындайды
Дескриптор:
1.Мәтіндік
редакторды
іске қосады.
2.5бағаннан
және 6жолдан
тұратын кесте
құрады.1балл
Интерактивт
і тақта
Компьютер
3.Мәліметтерді
енгізеді.1балл
4.түсіндіреді.1б
алл
10мин
2.Топтық жұмыс
Топта талқылайды, қорғайды,
компьютерде орындайды.
«Айфон» тобы
1.Кесте дегеніміз не?
2.Жолдар мен бағандар тобы мен
Біріктіру тобын салыстырыңдар.
Олардың қандай айырмашылықтары
бар?
3.Кесте ұяшықтарында формулалар
қолдану. Кестеде берілген деректер
бойынша қанша килограмм
жеміс,көгеніс,жеміс сатып алынғанын
анықтаңдар
«Самсунг» тобы
1.Кесте құру жолдарын атаңдар.
2.Салу мен Түзету тобын
салыстырыңдар. Қандай
айырмашылықтары бар?
3.Кесте ұяшықтарында формулалар
қолдану. Кестеде берілген деректер
бойынша қанша килограмм
жеміс,көгеніс,жеміс сатып алынғанын
анықтаңдар
1.Топтық
жұмыс
жасайды.
2.1-топ
оқушылары
бірігіп
тапсырманы
талқылап,
орындайды.
1.Топтық
жұмыс
жасайды.
2.2-топ
оқушылары
бірігіп
тапсырманы
талқылап,
орындайды.
Дескриптор:
-кесте ұғымына
анықтама
береді. 1балл
-жолдар мен
бағандар және
Біріктіру
анықтамасын
айтады.1балл
-оларды
салыстырып,ай
ырмашылықтар
ын
айтады.1балл
-8баған мен
4жолдан
тұратын кесте
құрады. 1балл
-кестеге
берілген
деректерді
енгізеді.1балл
-формуланы
пайдаланып,ба
рлығын
есептеп
шығарады.1бал
Дескриптор:
–Кесте құру
жолдарын
атайды.1балл
-Салу мен
Түзету тобын
салыстырады.1
балл
-Олардың
айырмашылықт
арын
айтады.1балл
-8баған мен
4жолдан
тұратын кесте
құрады. 1балл
-кестеге
берілген
деректерді
енгізеді.1балл
Оқулық
«Арман-ПВ»
78-82беттер
Компьютер
Презентация
Оқулық
«АрманПВ»7981беттер
Компьютер
5 мин
Сабақтың
соңы
3 мин
2 мин
ЕББҚЕ оқушы үшін:
1.Ұяшық дегеніміз не? Ол нелерден
тұрады?
2.Мәтіндік процессорда 3 баған 4
жолдан тұратын кесте құр. Бірінші
жолды қою қызыл түске боя. Қалған
бөлігін ашық көк түске боя.
1.Сабақты бекіту
«Сұраққа жетіп ал» әдісі. Оқушылар
бүгінгі сабақ бойынша өз беттерінше
ойлап, сұрақтар қояды және
дұрыстығын тексереді.
1.Неліктен мәтіндік құжаттарда кесте
құрады?
2.Деректерді кесте түрінде берудің
тиімділігі неде?
3.Жолдар мен бағандар деген не?
4.Формуланы қалай қолданамыз?
2.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды
ұйымдастыру.
3.Кері байланыс
«Mentimeter» платформасы
-формуланы
пайдаланып,ба
рлығын
есептеп
шығарады.1бал
1.Сұрақтарға Дескриптор:
жауап береді. -Ұяшықтың
2.Компьютер анықтамасын
және ол
ді іске
нелерден
қосады.
тұратынын
3.Тапсырман айтады.2балл
ы орындайды. -Мәтіндік
редакторды
ашады.
-3баған
4жолдан
тұратын кесте
құрады. 1балл
-Бірінші жолды
қою қызыл
түске
бояиды.1балл
-Қалған бөлігін
ашық көк түске
бояиды.1балл
1.Ойларын
Дескриптор:
жинақтап,дай -Бір оқушы
ындалады.
оқушыларға
2.Бір-біріне
сұрақ қояды.
сұрақ қояды. -білетін оқушы
3.Жаңа
қол көтеріп
тақырыпты
жауап береді.
қаншалықты
-жауабының
меңгергенін
дұрыстығын
анықтайды.
тексереді.
3.Өзін-өзі
бағалау
парағын
тапсырады.
4.Кері
байланыс
жасайды
Дескриптор:
-телефон
немесе
ноудбукпен
сілтемеге
кіреді
-тапсырмаға
сәйкес
28725583
сандарын
енгізеді.
-смайлик
таңдайды.
Презентация
Оқулық
«Арман-ПВ»
78-82 беттер
Интерактивт
і тақта
Бағалау
парағы
Ноудбук
телефон
https://www.
menti.com/al
5cn6a7oeeh
Макет жапсырмасының топтарын
Үй
тапсырмас көрсетіңдер. 84-бет
ы
№
1
1.Дәптерге
жазып алады.
Өзін-өзі бағалау парағы
Оқушының Үй
Топтық
Жұптық
аты-жөні:
жұмысы
жұмыс
жұмыс
Жеке
жұмыс
Оқулық
«Арман-ПВ»
84бет
Жалпы
балл
Педагогтың аты-жөні
Күні:
Сынып: 7
Сабақтың тақырыбы:
Оқу бағдарламасына
сәйкес оқыту
мақсаттары:
Сабақтың мақсаты:
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Электронды кесте арқылы есеп шығару
Нурдаулетова Толғанай Калшебеккызы
14.11.2022
Қатысушылар
Қатыспағандар
саны
саны
Мәтіндік процессордағы кесте
7.2.2.1 мәтіндік процессордағы кесте элементтерін пішімдеу
Барлық оқушылар:
Мәтіндік процессорда кесте құру жолдарын біледі.
Көптеген оқушылар:
Мәтіндік процессорда ұяшықтарды біріктіре алады.
Кейбір оқушылар:
Мәтіндік процессорда кестені өшіру,кестені бөліп, сақтап, қолдана алады.
ЕББҚЕ оқушы үшін
(2-топ. Оқытудағы
ерекше қиындықтары
Мәтіндік процессорда кесте құру және өңдеп, жұмыс жасаумен танысады.
бар, мінез-құлық және
эмоциялық
проблемалары бар):
Сабақтың барысы:
Сабақтың Педагогтың әрекеті
Оқушының
Бағалау
Ресурстар
кезені/
әрекеті
уақыт
1.Мұғаліммен
Сабақтың I.Ұйымдастыру.
1.Оқушылармен амандасу,түгендеу
амандасады.
Бағалау парағы
басы
2.Топқа бөлу. «Телефон маркасы» әдісі 2.Телефон
таратылады.
2 мин
арқылы екі топқа бөлінеді.
маркасын
1-топ. «Айфон»
таңдап екі
2-топ. «Самсунг»
топқа
бөлінеді.
Дескриптор:
II. Өткен сабақты пысықтау.
«Келісемін,келіспеймін» әдісі.
3.Өткен сабақ -тұжырымдар
Интерактивт
бойынша
мен танысып,
Тұжырымдар
иә жоқ
і тақта
тұжырымдарғ жауаптарын
Пайдаланушы
+
а жауап
береді. Әр
3 мин
интерфейсі – адам мен
Презентация
береді.
дұрыс жауап
табиғаттың өзара
1балл
әрекеттесу ережелері
Оқулық
Пайдаланушы
+
«Арман-ПВ»
интерфейсі екіге
баспасы 61бөлінеді.
69-беттер
Бумалар терезесі - бума
+
ішіндегі обьектілерді
көрсететін экран аймағы.
Құжаттар терезесі +
пайдаланушының жеке
бумасы.
Қосымшалар терезесі +
обьектінің командалар
жиынынан тұратын
мәзір.
№
1
О
қ
у
ш
ы
н
ы
ң
а
т
ы
ж
ө
н
і:
Ү
й
ж
ұ
м
ы
с
ы
Т
о
п
т
ы
қ
ж
ұ
м
ы
с
Ж
е
к
е
ж
ұ
м
ы
с
Ж
а
л
п
ы
б
а
л
л
Сабақтың
ортасы
5 мин
3 мин
7 мин
Жаңа тақырыпты түсіндіру
«Миға шабуыл» әдісі арқылы сабақтың
тақырыбы мен мақсатын ашамын.
Оқушылармен ақпараттың не үшін
кесте түрінде берілетіндігі туралы
талқылау.
1. Сендер осы уақытқа дейін мектеп
қабырғасында
қандай
кестелермен
кездестіңдер?
2. Қандай түрдегі ақпаратты кестелерде
ұсынған қолайлы?
Видеосабақты көреміз.
Біздің өмірімізде мәтінді безендіру
немесе құжатты кесте түрінде даярлау
жиі кездеседі. Оларға: мектеп
журналдары, үлгерім табелі және
сіздердің күнделік парақтарың т.б.
Мәтіндік процессоры кесте құруды
жеңілдетеді, ол өзіне бағандардың енін
есептеу мәселелерін жүктейді.
- Кесте (таблица; table) —мәліметтерді
жолдар мен бағаналар қиылысында
орналастыру арқылы ұсыну тәсілі.
- Кестенің бағаны мен жолының
қиылысқан жері ұяшық деп аталады.
- Жол– көршілес ұяшықтардың
бірлестігі.
- Баған — көршілес ұяшықтардың тік
бірлестігі.
Кесте құрудың әдістері:
1. Вставка ⇒ таблица ⇒вставить
таблицу
2. Вставка ⇒ таблица
3. Вставка ⇒ таблица ⇒нарисовать
таблицу
Кестенің ішін біріктіру үшін: Кестені
ерекшелеп алып, объеденить ячейки
арқылы;
Кестені ұяшықтарға бөлу үшін: Кестені
ерекшелеп алып, разбить ячейки
арқылы;
Кесте ұяшығындағы мәтіннің бағытын
өзгерту үшін: Кестеге барып,
тышқанның оң жақ батырмасы арқылы
динамикалық менюден Направление
текста батырмасын басамыз.
1. Жеке жұмыс
«Жасап көрсет және әңгімеле» әдісі
Компьютер арқылы практикалық жұмыс
орындап, бітірген кезде қалай жасағаны
жайлы түсінік береді
MS Word терезесін ашып 5 бағаннан, 6
жолдан тұратын сынып тізімін құрыңыз.
1.Мұғалімді
тыңдайды.
2.Талқылау
жүргізеді.
3.Сұрақтарға
жауап береді.
4.Видеосабақ
ты көреді.
5.мұғалімді
тыңдайды.
6.Сабақта
меңгеретін
мақсаттарды
білу.
7.Жаңа
тақырыпты
меңгеру
Дескриптор:
-талқылауға
дайындалады.
-қандай
кестелерді
кездестіргенде
рін айтады.
1балл
-кестелерді
ұсыну
қолайлылығын
айтады.1балл
Интерактивт
і тақта
Презентация
https://www.
youtube.com/
watch?v=zkl
yqZa9mJ4
Оқулық
«Арман-ПВ»
78-бет
Презентация
1.Жеке
жұмыс
жасайды.
2.Компьютер
іске қосады.
2.Тапсырмам
ен танысады
3.Орындайды
Дескриптор:
1.Мәтіндік
редакторды
іске қосады.
2.5бағаннан
және 6жолдан
тұратын кесте
құрады.1балл
Интерактивт
і тақта
Компьютер
3.Мәліметтерді
енгізеді.1балл
4.түсіндіреді.1б
алл
10мин
2.Топтық жұмыс
Топта талқылайды, қорғайды,
компьютерде орындайды.
«Айфон» тобы
1.Кесте дегеніміз не?
2.Жолдар мен бағандар тобы мен
Біріктіру тобын салыстырыңдар.
Олардың қандай айырмашылықтары
бар?
3.Кесте ұяшықтарында формулалар
қолдану. Кестеде берілген деректер
бойынша қанша килограмм
жеміс,көгеніс,жеміс сатып алынғанын
анықтаңдар
«Самсунг» тобы
1.Кесте құру жолдарын атаңдар.
2.Салу мен Түзету тобын
салыстырыңдар. Қандай
айырмашылықтары бар?
3.Кесте ұяшықтарында формулалар
қолдану. Кестеде берілген деректер
бойынша қанша килограмм
жеміс,көгеніс,жеміс сатып алынғанын
анықтаңдар
1.Топтық
жұмыс
жасайды.
2.1-топ
оқушылары
бірігіп
тапсырманы
талқылап,
орындайды.
1.Топтық
жұмыс
жасайды.
2.2-топ
оқушылары
бірігіп
тапсырманы
талқылап,
орындайды.
Дескриптор:
-кесте ұғымына
анықтама
береді. 1балл
-жолдар мен
бағандар және
Біріктіру
анықтамасын
айтады.1балл
-оларды
салыстырып,ай
ырмашылықтар
ын
айтады.1балл
-8баған мен
4жолдан
тұратын кесте
құрады. 1балл
-кестеге
берілген
деректерді
енгізеді.1балл
-формуланы
пайдаланып,ба
рлығын
есептеп
шығарады.1бал
Дескриптор:
–Кесте құру
жолдарын
атайды.1балл
-Салу мен
Түзету тобын
салыстырады.1
балл
-Олардың
айырмашылықт
арын
айтады.1балл
-8баған мен
4жолдан
тұратын кесте
құрады. 1балл
-кестеге
берілген
деректерді
енгізеді.1балл
Оқулық
«Арман-ПВ»
78-82беттер
Компьютер
Презентация
Оқулық
«АрманПВ»7981беттер
Компьютер
5 мин
Сабақтың
соңы
3 мин
2 мин
ЕББҚЕ оқушы үшін:
1.Ұяшық дегеніміз не? Ол нелерден
тұрады?
2.Мәтіндік процессорда 3 баған 4
жолдан тұратын кесте құр. Бірінші
жолды қою қызыл түске боя. Қалған
бөлігін ашық көк түске боя.
1.Сабақты бекіту
«Сұраққа жетіп ал» әдісі. Оқушылар
бүгінгі сабақ бойынша өз беттерінше
ойлап, сұрақтар қояды және
дұрыстығын тексереді.
1.Неліктен мәтіндік құжаттарда кесте
құрады?
2.Деректерді кесте түрінде берудің
тиімділігі неде?
3.Жолдар мен бағандар деген не?
4.Формуланы қалай қолданамыз?
2.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды
ұйымдастыру.
3.Кері байланыс
«Mentimeter» платформасы
-формуланы
пайдаланып,ба
рлығын
есептеп
шығарады.1бал
1.Сұрақтарға Дескриптор:
жауап береді. -Ұяшықтың
2.Компьютер анықтамасын
және ол
ді іске
нелерден
қосады.
тұратынын
3.Тапсырман айтады.2балл
ы орындайды. -Мәтіндік
редакторды
ашады.
-3баған
4жолдан
тұратын кесте
құрады. 1балл
-Бірінші жолды
қою қызыл
түске
бояиды.1балл
-Қалған бөлігін
ашық көк түске
бояиды.1балл
1.Ойларын
Дескриптор:
жинақтап,дай -Бір оқушы
ындалады.
оқушыларға
2.Бір-біріне
сұрақ қояды.
сұрақ қояды. -білетін оқушы
3.Жаңа
қол көтеріп
тақырыпты
жауап береді.
қаншалықты
-жауабының
меңгергенін
дұрыстығын
анықтайды.
тексереді.
3.Өзін-өзі
бағалау
парағын
тапсырады.
4.Кері
байланыс
жасайды
Дескриптор:
-телефон
немесе
ноудбукпен
сілтемеге
кіреді
-тапсырмаға
сәйкес
28725583
сандарын
енгізеді.
-смайлик
таңдайды.
Презентация
Оқулық
«Арман-ПВ»
78-82 беттер
Интерактивт
і тақта
Бағалау
парағы
Ноудбук
телефон
https://www.
menti.com/al
5cn6a7oeeh
Макет жапсырмасының топтарын
Үй
тапсырмас көрсетіңдер. 84-бет
ы
№
1
1.Дәптерге
жазып алады.
Өзін-өзі бағалау парағы
Оқушының Үй
Топтық
Жұптық
аты-жөні:
жұмысы
жұмыс
жұмыс
Жеке
жұмыс
Оқулық
«Арман-ПВ»
84бет
Жалпы
балл
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Ашық сабақ, ҚМЖ, көрнекілік, презентация
жариялап табыс табыңыз!
Материалдарыңызды сатып, ақша табыңыз.
(kaspi Gold, Halyk bank)