
Оқушыға арналған өзіндік жұмыс тапсырмалар
Пәні Қазақ тілі
Сыныбы 6 г
Мерзімі 16 ақпан 2021 жыл
Мұғалімнің аты-
жөні, тегі
Тлеубердина Асылтас Максаткызы
Оқулық Қазақ тілі. Жалпы білім беретін мектептің 6-сыныбына
арналған
оқулық.Т.Н.Ермекова,Ж.К.Отарбекова,Г.Б.Тоқтыбаева
«Арман-ПВ» баспасы,2018 жыл.
Сабақ
тақырыптары
7-бөлім. Спорт.Белгілі спорт жұлдыздары.
Морфология
§7. Бокс саңлақтары.
Оқу мақсаты
(қысқаша)
6.1.5.1. Тыңдалған мәтін мазмұны бойынша жалпы және
нақты сұрақтарға жауап беру, мәтіндегі ақпаратты
шынайы өмірмен байланыстыру.
6.3.3.1. Ұсынылған тақырып бойынша деректер
жинақтай отырып, графиктік мәтін (диаграмма, кесте,
сызба) түрінде құрастыру.
6.4.4.1. Сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсіну, есімдікті
зат есім, сын есімнің орнына қолдану.
Күтілетін нәтиже «Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға
бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы
оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан
ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас
жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен
қатар өмір бойы оқуға, еңбеу етуге, Қазақстандық
патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген
дағдысы қалыптасады.
Оқушының аты-
жөні
Іс-әрекет
реті
Ресурстар Орындалуы
(оқушы
толтырады)
Ұйымдасты
ру сәті
Топтық чат (Whatsapp)бейнеконференция
(онлайн мектеп,ZOOM)бейне
амандасу,сабаққа қатысып отырған
оқушылардың даярлығы мен байланысын
тексеру.

Оқу
тапсырмалары
Ұйымдастыру кезеңі.
Психологиялық ахуал «Былғары қолғап
түйістіру»
Бокс қолғабының суреті бейнеленген суретті
көрсетемін.Сол арқылы тақырыпты ашады
«Соққы-қорғаныс» әдісі (сұрақ-жауап)
Т.Ж. 1 – тапсырма. Оқушылар атақты спорт
жұлдыздары мәтіні бойынша сұрақтар
дайындаңдар, сол сұрақтарға жауап беріңдер.
Дескриптор: - әр оқушы 3 сұрақтан дайындайды;
- оқушылар сұрақтарға жауап береді.
Қ.Б. «От шашу» әдісімен бағаланады. Оқушы
бағалауы (эмоционалды аспект).
Миға шабуыл: «Кинометафора» әдісі
«Қазақ боксы» туралы бейнебаян көрсетіледі.
Сабақтың тақырыбын болжау.
1. Бейнебаян не туралы?
2. Бейнебаянға қандай спорт түрі негіз болған?
3. Қандай боксшыларды атар едіңдер?
2- тапсырма:
Оқушыларға сұрақ қойылады.
1.С.Қонақбаевтің қарсыласынан соққы алған
сәттегі күйін етістіктің өздік және ырықсыз
етістерін қатыстыра отырып, сипатта;
2.С.Қонақбаевтің қарсыласынан соққы алған
сәттегі күйін етістіктің өзгелік және ортақ
етістерін қатыстыра отырып суретте;
3. С.Қонақбаевтің қарсыласынан соққы алған
сәттегі күйін салт және сабақты етістіктерді
қатыстыра отырып баянда.
Дескриптор: - мәтіннен негізгі ақпаратты
таңдайды - мәтін үзіндісін талқылайды -әр топ
өздеріне берілген тапсырмаларды орындайды;
Қ.Б «Үздік сұқбат». Өзара бағалау (оқушылар
саралап, үздік жұмысты анықтайды, танымдық
аспект).
3-тапсырма.
«Чемпиондар шеруі» әдісімен келесі
тапсырмаларды орында:
«Чемпион болу үшін қандай қасиеттер керек?»
деген ортақ сауалға жауап бер.

Чемпионға арнап өлең құра.
Дескриптор: - оқушылар өз ойларын
жинақтайды; - сұраққа жауап береді; - өлең
жазады. Қ.Б: «Дарабоз, дара, мықты». Мұғалім
бағалауы (атақтары арқылы марапатталады,
эмоционалды аспект).
Үй
тапсырмасы
және
нұсқаулық
Үй тапсырмасын орындау бойынша нұсқаулық
«Чемпионға хат» жазады;
Рефлексия Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс
қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол
жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды,
неліктен?
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқа мерзімді сабақ жоспары Бокс саңлақтары Қазақ тілі 6 сынып
Қысқа мерзімді сабақ жоспары Бокс саңлақтары Қазақ тілі 6 сынып

Оқушыға арналған өзіндік жұмыс тапсырмалар
Пәні Қазақ тілі
Сыныбы 6 г
Мерзімі 16 ақпан 2021 жыл
Мұғалімнің аты-
жөні, тегі
Тлеубердина Асылтас Максаткызы
Оқулық Қазақ тілі. Жалпы білім беретін мектептің 6-сыныбына
арналған
оқулық.Т.Н.Ермекова,Ж.К.Отарбекова,Г.Б.Тоқтыбаева
«Арман-ПВ» баспасы,2018 жыл.
Сабақ
тақырыптары
7-бөлім. Спорт.Белгілі спорт жұлдыздары.
Морфология
§7. Бокс саңлақтары.
Оқу мақсаты
(қысқаша)
6.1.5.1. Тыңдалған мәтін мазмұны бойынша жалпы және
нақты сұрақтарға жауап беру, мәтіндегі ақпаратты
шынайы өмірмен байланыстыру.
6.3.3.1. Ұсынылған тақырып бойынша деректер
жинақтай отырып, графиктік мәтін (диаграмма, кесте,
сызба) түрінде құрастыру.
6.4.4.1. Сөйлемдегі есімдіктің қызметін түсіну, есімдікті
зат есім, сын есімнің орнына қолдану.
Күтілетін нәтиже «Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға
бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы
оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан
ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас
жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен
қатар өмір бойы оқуға, еңбеу етуге, Қазақстандық
патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген
дағдысы қалыптасады.
Оқушының аты-
жөні
Іс-әрекет
реті
Ресурстар Орындалуы
(оқушы
толтырады)
Ұйымдасты
ру сәті
Топтық чат (Whatsapp)бейнеконференция
(онлайн мектеп,ZOOM)бейне
амандасу,сабаққа қатысып отырған
оқушылардың даярлығы мен байланысын
тексеру.

Оқу
тапсырмалары
Ұйымдастыру кезеңі.
Психологиялық ахуал «Былғары қолғап
түйістіру»
Бокс қолғабының суреті бейнеленген суретті
көрсетемін.Сол арқылы тақырыпты ашады
«Соққы-қорғаныс» әдісі (сұрақ-жауап)
Т.Ж. 1 – тапсырма. Оқушылар атақты спорт
жұлдыздары мәтіні бойынша сұрақтар
дайындаңдар, сол сұрақтарға жауап беріңдер.
Дескриптор: - әр оқушы 3 сұрақтан дайындайды;
- оқушылар сұрақтарға жауап береді.
Қ.Б. «От шашу» әдісімен бағаланады. Оқушы
бағалауы (эмоционалды аспект).
Миға шабуыл: «Кинометафора» әдісі
«Қазақ боксы» туралы бейнебаян көрсетіледі.
Сабақтың тақырыбын болжау.
1. Бейнебаян не туралы?
2. Бейнебаянға қандай спорт түрі негіз болған?
3. Қандай боксшыларды атар едіңдер?
2- тапсырма:
Оқушыларға сұрақ қойылады.
1.С.Қонақбаевтің қарсыласынан соққы алған
сәттегі күйін етістіктің өздік және ырықсыз
етістерін қатыстыра отырып, сипатта;
2.С.Қонақбаевтің қарсыласынан соққы алған
сәттегі күйін етістіктің өзгелік және ортақ
етістерін қатыстыра отырып суретте;
3. С.Қонақбаевтің қарсыласынан соққы алған
сәттегі күйін салт және сабақты етістіктерді
қатыстыра отырып баянда.
Дескриптор: - мәтіннен негізгі ақпаратты
таңдайды - мәтін үзіндісін талқылайды -әр топ
өздеріне берілген тапсырмаларды орындайды;
Қ.Б «Үздік сұқбат». Өзара бағалау (оқушылар
саралап, үздік жұмысты анықтайды, танымдық
аспект).
3-тапсырма.
«Чемпиондар шеруі» әдісімен келесі
тапсырмаларды орында:
«Чемпион болу үшін қандай қасиеттер керек?»
деген ортақ сауалға жауап бер.

Чемпионға арнап өлең құра.
Дескриптор: - оқушылар өз ойларын
жинақтайды; - сұраққа жауап береді; - өлең
жазады. Қ.Б: «Дарабоз, дара, мықты». Мұғалім
бағалауы (атақтары арқылы марапатталады,
эмоционалды аспект).
Үй
тапсырмасы
және
нұсқаулық
Үй тапсырмасын орындау бойынша нұсқаулық
«Чемпионға хат» жазады;
Рефлексия Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс
қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол
жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды,
неліктен?
шағым қалдыра аласыз













