Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары Электрондық үкімет.
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрлігі
Қысқа мерзімді (сабақ)
жоспары
Электрондық
үкімет.
(сабақтың
тақырыбы)
Бөлім: |
Сандық сауаттылық. |
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
|
|
Күні: |
|
|
Сынып:11 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
Электрондық үкімет. |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
11.3.1.2 электронды үкімет порталының функцияларын сипаттау |
|
Сабақтың мақсаты |
Электронды үкімет порталының мақсаттарын түсіну. Электронды үкімет порталының функцияларын сипаттау. |
|
Бағалау критерилері |
Электронды үкімет порталының мақсатын анықтайды. Электронды үкімет порталының функцияларын түсінеді. Электронды үкімет порталының қызметтерін қолдана алады. |
|
ЕБҚО (көру қабілетінде бұзылысы бар бала) |
Электронды үкімет порталының мақсатын анықтайды. Электронды үкімет порталының функцияларын түсінеді. |
|
Ойлау дағдылары |
Білу, түсіну, қолдану. |
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Сабақтың басы Ұйымдастыру кезеңі. 5 мин. |
1. Оқушылармен амандасу, түгендеу.Оқушылардың зейінің сабаққа аудару. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. |
1. Мұғаліммен амандасады. 2. Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен танысады. |
|
Компьютер, интербелсенді тақта. |
Үй тапсырмасын пысықтау. «Бір қадам алға…» әдісі. Мұғалім есіктен кіргеннен әрбір қадам басқан сайын өткен материалдарға байланысты сұрақтар қояды. Жауап дұрыс болса, бір қадам алға жылжиды, қате болса, бір қадам артқа шегінеді. Мұғалім столына жеткенше, бірнеше сұрақ қою арқылы оқушылардың зейінін сабаққа шоғырландырып алады. 1. ЭЦҚ деген не? 2. ЭЦҚ не үшін керек? 3. ЭЦҚ мен сертификаттың қандай айырмашылығы бар? 4. Неге ЭЦҚ-ны жабық кілтпен қорғау керек? 5. ЭЦҚ сертификаттың мерзімі қандай? 6. ЭЦҚ-ны берумен қандай мемлекеттік орган шұғылданады? 7. ЭЦҚ-ны қандай жағдайда қайтадан шығарады? |
Сұрақтарға жауап береді. |
Қалыптастырушы бағалау. Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігіне қарай «Мадақтау сөздері» әдісімен бағалайды. Жарайсың! Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
Сабақтың ортасы 3 мин. 10 мин 7 мин 5 мин 10 мин |
Жаңа сабақ Жалпы электронды үкімет порталы туралы мәлімет алу үшін бейнебаян көріңіздер. Топқа біріктіру. «Пазл» әдісі арқылы 4-топқа бірігіңіздер. |
Бейнебаян бойынша негізгі түсініктерді дәптеріне түртіп алады. Оқушылар берілген пазлдарды құрастырып, астында жазылған жаңа тақырыпқа байланысты жасырын сөзді табады, сол бойынша топтарға бірігеді. |
|
Компьютер, интербелсенді тақта. https://www.youtube.com/watch?v=3w_eJttw21Q Пазлдар |
1-тапсырма. Топтық жұмыс. Jamboard қосымшасында Электронды үкіметтің қалыптасуы мен дамуының іргелі төрт кезеңінің өзіндік ерекшеліктерін талдап, салыстырыңыздар. Дискриптор:
|
Әр топ электронды үкіметтің қалыптасуы мен дамуының төрт кезеңінің бірінің ерекшеліктерін Jamboard қосымшасында жазып, салыстырады. 1-топ. Ақпараттық кезең; 2-топ. Интерактивті кезең; 3-топ. Транзакциялы кезең; 4-топ.Түрлендірмелі кезең; |
Қалыптастырушы бағалау. Топтағы оқушылар бір-бірін «Мадақтау сөздері» әдісімен бағалайды. Жарайсың! Керемет! Жақсы! Талпын! |
Компьютер, смартфон, Jamboard қосымшасы, https://jamboard.google.com/d/1-CZNVlutYwM-3dUp2yOM31dmNZn1GzpAZt1D1TYeGWo/edit?usp=sharing |
|
2-тапсырма. Жұптық жұмыс. Функционалдық сауаттылық. Айша 1-сыныпқа бару үшін қандай құжаттар керек екенін анықтаңыз және Egov-тан өтініш беруді ретімен көрсетіңіз. Дискриптор:
|
Оқушылар жұпта 1-сыныпқа бару үшін қандай құжаттар керек екенін анықтап, Egov-тан өтініш берудің ретін көрсетеді. |
Қалыптастырушы бағалау. Жұптасқан оқушылар бір-бірін «Мадақтау сөздері» әдісімен бағалайды. Жарайсың! Керемет! Жақсы! Талпын! |
Компьютер, қағаз, қаламсап. |
|
3-тапсырма Жеке жұмыс. «Egov жұмысының тиімділігі қандай?» тақырыбында инфографикадан электронды үкімет порталының функциялары туралы жазыңыздар.
Дескриптор:
|
Тапсырманы дәптерге орындайды. |
Қалыптастырушы бағалау. Оқушылар тапсырманы орындау деңгейіне қарай «Мадақтау сөздері» әдісімен өзін-өзі бағалайды. |
Компьютер, интербелсенді тақта. Дәптер, қаламсап. 11 сынып оқулық. |
|
4-тапсырма Жұптық жұмыс «Ашық үкімет» бір бөлігін таңдап. Ашық НҚА бөліміне кіріп «Білім» саласындағы жаңалықтарды жүктеп алып, талдау жасаңыз. Нәтижесін таныстырылым ретінде ұсыныңыз.
Дескриптор:
|
Тапсырманы орындайды, таныстырылым көрсетеді. |
Қалыптастырушы
бағалау Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |