|
Білім беру ұйымының атауы |
Upstream Zerek Scholl |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Қоршаған ортаны қорғау |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Едікеева Айнур Оспанжановна |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№93 сабақ. Жіктеу есімдігі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.2.1 – мәтіннің тақырыбы мен берілген диаграмма, сызба, кесте бойынша мәтіннің мазмұнын болжау және өз ойын дәлелдеу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Берілген мәтіннің мазмұны бойынша өз пікірін білдіреді, жіктеу есімдіктерін біледі
|
|||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: Қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру
Жаңа білім
Бекіту
Кері байланыс |
Психологиялық ахуал қалыптастыру.
Сабаққа дайындық
Өткенді пысықтау «Жіктеу есімдігі» тақырыбын пысықтау
Жаңа тақырып
42-жаттығу Бүркіт- қауқарлы құс. Ол түлкі, қоян, тиін, құр, тырнаны аулайды. Бүркітті аң аулау үшін қолға үйретеді. Бүркітті қорғау заңын күшейту керек.
43- жаттығу Бүркіт жыртқыш құс. Ол МАңқыстау, Үстірт, Қызылқұм, Сарыарқа, Алтай таулары, Іле Алатауын мекендейді.Бүркіт ұясын биік ағаштар мен зәулім жартастарға салады. Ұя салу науқаны наурыз,сәуір айларында өтеді. Ол бір-екі жұмыртқа басады.
44- жаттығу Қара бүркіт томағасын түсірді. Оны мен томағаламай К
45 –жаттығу Саятшылық – құс салып, аң аулау өнері .Мұнымен айналысатын адамды құсбегі деп атайды. Олар көбіне бүркіт, лашын,сұңқар секілді жыртқыш құстарды аіға салып,баулиды. Сол құстармен аң аулайды.
Үй тапсырмасы Сурет бойынша әңгіме құрау Қарлығаш- киелі құс. Адамдар қарлығашты ежелден жақсы көрген. Оның ұясын бұзбайды. Қарлығаш ұя салған үйде береке болады. Біздің үйге де биыл қарлығаш ұя салды.
|
Жақсы тілектер тілейді
Үй тапсырмасын қайталайды
Мәтінді оқиды
Кестемен жұмыс жасайды
Жаңылтпашты жазады
Тыныс белгісін қойып, көшіріп жазады
Үйге тапсырма алады
Кері байланыс жасайды
|
ҚБ:
Дескриптор: Мәтінді оқып, талдайды-1Б Сұрақтарға жауап береді-1Б
Дескриптор: Кестені пайдалана алады-1Б Кесте бойынша әңгіме құрастырады-1Б
Дескриптор: Түсіп қалған есімдікті табады-1Б Жаңылтпашты оқиды, айтады-1Б
Дескриптор: Саятшылық туралы білімі бар-1Б Тиісті тыныс белгісін қойып, көшіріп жазады-1Б
Дескриптор: Сурет бойынша мәтін құрастырады-1Б Қарлығаш туралы қосымша мәліметтер айта алады-1Б
«Еркін микрафон» әдісі
|
Суреттер
Ереже жазылған плакат
Бүркіт туралы суреттер
Кесте
Суреттер
Саятшылық туралы бейнебаян
Қарлығаш туралы суреттер
Кері байланыс парағы
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқа мерзімді сабақ жоспары. Жіктеу есімдігі
Қысқа мерзімді сабақ жоспары. Жіктеу есімдігі
|
Білім беру ұйымының атауы |
Upstream Zerek Scholl |
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Қоршаған ортаны қорғау |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Едікеева Айнур Оспанжановна |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№93 сабақ. Жіктеу есімдігі |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.2.1 – мәтіннің тақырыбы мен берілген диаграмма, сызба, кесте бойынша мәтіннің мазмұнын болжау және өз ойын дәлелдеу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Берілген мәтіннің мазмұны бойынша өз пікірін білдіреді, жіктеу есімдіктерін біледі
|
|||||
|
Құндылықтар |
Ұлттық мүдде: Қазақ тілінің қолдану аясын кеңейту |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру
Жаңа білім
Бекіту
Кері байланыс |
Психологиялық ахуал қалыптастыру.
Сабаққа дайындық
Өткенді пысықтау «Жіктеу есімдігі» тақырыбын пысықтау
Жаңа тақырып
42-жаттығу Бүркіт- қауқарлы құс. Ол түлкі, қоян, тиін, құр, тырнаны аулайды. Бүркітті аң аулау үшін қолға үйретеді. Бүркітті қорғау заңын күшейту керек.
43- жаттығу Бүркіт жыртқыш құс. Ол МАңқыстау, Үстірт, Қызылқұм, Сарыарқа, Алтай таулары, Іле Алатауын мекендейді.Бүркіт ұясын биік ағаштар мен зәулім жартастарға салады. Ұя салу науқаны наурыз,сәуір айларында өтеді. Ол бір-екі жұмыртқа басады.
44- жаттығу Қара бүркіт томағасын түсірді. Оны мен томағаламай К
45 –жаттығу Саятшылық – құс салып, аң аулау өнері .Мұнымен айналысатын адамды құсбегі деп атайды. Олар көбіне бүркіт, лашын,сұңқар секілді жыртқыш құстарды аіға салып,баулиды. Сол құстармен аң аулайды.
Үй тапсырмасы Сурет бойынша әңгіме құрау Қарлығаш- киелі құс. Адамдар қарлығашты ежелден жақсы көрген. Оның ұясын бұзбайды. Қарлығаш ұя салған үйде береке болады. Біздің үйге де биыл қарлығаш ұя салды.
|
Жақсы тілектер тілейді
Үй тапсырмасын қайталайды
Мәтінді оқиды
Кестемен жұмыс жасайды
Жаңылтпашты жазады
Тыныс белгісін қойып, көшіріп жазады
Үйге тапсырма алады
Кері байланыс жасайды
|
ҚБ:
Дескриптор: Мәтінді оқып, талдайды-1Б Сұрақтарға жауап береді-1Б
Дескриптор: Кестені пайдалана алады-1Б Кесте бойынша әңгіме құрастырады-1Б
Дескриптор: Түсіп қалған есімдікті табады-1Б Жаңылтпашты оқиды, айтады-1Б
Дескриптор: Саятшылық туралы білімі бар-1Б Тиісті тыныс белгісін қойып, көшіріп жазады-1Б
Дескриптор: Сурет бойынша мәтін құрастырады-1Б Қарлығаш туралы қосымша мәліметтер айта алады-1Б
«Еркін микрафон» әдісі
|
Суреттер
Ереже жазылған плакат
Бүркіт туралы суреттер
Кесте
Суреттер
Саятшылық туралы бейнебаян
Қарлығаш туралы суреттер
Кері байланыс парағы
|
||
шағым қалдыра аласыз













