Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Сіздің сұранысыңыз сәтті жіберілді!
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Материалдар / Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру
2023-2024 оқу жылына арналған
қысқа мерзімді сабақ жоспарларын
жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған
Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру
Материал туралы қысқаша түсінік
"Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру" ҚМЖ
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып көруге болады
Пәні: Алгебра
Күні:
Сынып: 7
Мектеп:
Мұғалімнің аты-жөні:
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Сабақтыңтақырыбы
Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен
өрнектерді түрлендіру
Оқу мақсаттары
7.1.2.14 Тиімді есептеу үшін қысқаша көбейту
формулаларын қолдану
Сабақ
мақсаттары
Барлық оқушылар: Қысқаша көбейту формулаларын
біледі.
Басым бөлігі: Есептер шығару барысында формулаларды қолдана
алады.
Кейбір оқушылар: Тиімді есептеу үшін қысқаша көбейту формулаларын
өрнектердің мәнін есептеуге, бөлшектерді қысқартуға, теңдеулерді
шешуге, пропорциядан белгісіз х-ті табуға қолдана
алады.
Бағалаукритерийлері
1.Қысқаша көбейту формулаларын қолдана
біледі.
2.Тиімді есептеу үшін қолданған формулаларын ашып
көрсетеді.
Тілдік
мақсаттар
Қысқаша көбейту формулаларын атайды; ауызша
түсіндіріп ереже түрінде айта алады.
Құндылықтарды
дарыту
Оқушылардың бойына Қазақстандық патриотизм,
азаматтық жауапкершілікті дарыту. Есептер шығару барысында
бір-біріне көмектесу арқылы сыйластық қарым-қатынасқа
баулу.
Пәнаралық
байланыстар
Математика 5-6 сыныптар,
тарих
Алдыңғы білім
7.2.1.10; 7.2.1.11
Қысқаша көбейту формулаларын біледі,
қолданады.
Сабақ
барысы
Сабақтың жоспарланған
кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет
Ресурстар
Сабақтың
басы
1.Ынтымақтастық атмосферасын
қалыптастыру:
Ертеңгілік
шеңбері
Қол алысып, қәне,
біз,
Достасайық
бәріміз.
Айтарым бар сендерге,
Тез
тұрыңдар шеңберге.
Қандай жақсы бір тұру,
Достарменен бір жүру!
Қандай жақсы дос болу!
–
Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан
арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай
қуаныш!
2.Топқа бөлу:1-топ
«Бөлшек»
2-топ «Теңдеу»
3-топ «Өрнек»
Топ басшыларына бағалау парағы
таратылады.
Топ
мүшелері
Үй
тапсырмасы
6
балл
Сәйкестен
діру
7
балл
Жасырын әріптер
2
балл
Мазмұнды сызбамен жұмыс
5
балл
Жеке
жұмыс
6
балл
Жалпы балл
1-6 балл `2
7-15 балл `3
16-21 балл `4
22-25 балл `5
3.Сабақтың мақсатын
таныстыру:
Тиімді есептеу үшін қысқаша көбейту формулаларын
қолданып есептер шығару.
4. Үй тапсырмасын тексеру:
интерактивті тақтадан тапсырманың дұрыс жауаптары
көрсетіледі, оқушылар өзін-өзі тексереді, бағалайды жасыл қалам
әдісін қолданады (әр дұрыс жауапқа 1 балл).
Шаттық шеңбері
Қима қағаздар
Фазл
Бағалау парағы
Интерактивті тақта беті
Сабақтың ортасы
5.Ой қозғау
Сәйкесін табыңдар:
(алдыңғы білімді жаңа біліммен
байланыстыру)
а
2 –
в2 (а-в)(а2 +
ав + в2)
(а + в)2 а3 +
3а2в
+3ав2 +
в3
(а – в)2 (а
– в)(а +в)
(а + в)3 (а
+ в)(а2 –
ав + в2)
( а – в)3 а2 –
2ав + в2
а3 +
в3 а2 +
2ав + в2
а3 -
в3 а3 -
3а2в -
3ав2 -
в3
(әр дұрыс жауапқа 1 балл, оқушылар өзін-өзі
тексереді)
2.Топтық жұмыс.
1)«Жасырын әріптер»
1-топ:
С –
есепте: 872 +
2* 87*13 + 132
А - а3– 25а = 3a2– 15a
2a+ 10x
пропорциясынан х-тің мәнін
табыңдар.
2-топ:
Т –
өрнектің мәнін табыңдар:
125 – (5 – 3х)(25 + 15х +
9х2), мұндағы х= -4/3
А
– а3– 25а3a2– 15a
2a+ 10x
пропорциясынан х-тің мәнін
табыңдар.
3-топ:
Н –
теңдеуді шешіңдер: 3х2 –
27х=0
А
Материал ұнаса әріптестеріңізбен бөлісіңіз
Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Материал іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз