Бекітемін:
|
Бөлім: |
Квадраттық функция |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Чка Айнұр |
|
Күні: |
31.01.25 |
|
Сынып: 7A |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.2.1.14 алгебралық өрнектерді қысқаша көбейту формулалары арқылы көбейткіштерге жіктеу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
алгебралық өрнектерді қысқаша көбейту формулалары арқылы көбейткіштерге жіктей алады. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы 7мин |
Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу, сабаққа дайындықтарын тексеру. Функциялар арқылы топқа өлу Үй тапсырмасын тексеремін. |
Бүгінгі сабақ бойынша өзара бір-біріне жақсы тілектерін білдіреді, функциялар бойынша топқа бөлінеді. Оқушылар үй тапсырмасын өзара дәптер алмастырып «+», «-» арқылы тесереді. «Ойланайық» графикалық органайзер тәсілі арқылы өтілген материялдарын қайталау
ҚБ: Тақтадағы жауаппен «+» және «-» арқылы тексереді. |
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. «жарайсың!», «тамаша!», «керемет!» «өз жауабыңа сенімді бол!»т.б |
Слайд1
|
||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 мин
13мин
12мин |
Жұптық жұмыс: Жұптық жұмыс: «Көршіңмен бөліс!» әдісі.
Топтық жұмыс: «Конверттегі есеп»
Жеке жұмыс «joyteka» платформасы арқылы орындайды
|
Жұптарға жұптық тапсырмалар беріледі, жұптар тапсырмаларын бір-бірімен ой бөлісе отырып орындайды. Теңдеуді шешіңіздер: Көбейткішке жікте:
Барлық жұптар орындалып болған тапсырмаларын, learningApps.org программасын қолдану арқылы есептің берлісімен жауабын жұптастырады, жасылмен көрсетілсе дұрыс, қызылмен көрсетілсе қате екендігіне көз жеткізеді. Есептің шығарылу жолдарын жұптар өзара дәптерлерін алмастыру арқылы, ал қате болған есепті тақта арқылы тексереді. Топтық жұмыс: «Ойлан, бірік, бөліс» әдісі. Топтарға «Тарсия ойыны» арқылы тапсырмалар беріледі, әр топ белсенді түрде бірлесіп тапсырмаларын орындайды, талқылайды, ойынның ережесін өздері түсініп, бірінші және екінші топта шеңбер, үшінші және төртінші топта көпбұрыш шығатын фигураны дұрыс құрап шығарады.
Топтар тапсырмаларын
1 Жеке жұмыс « Кім мықты!» әдісі спиральды оқыту бойынша тапсырмалар беріледі, нәтижесінде сабақ мақсатының қаншалықты орындалғаны анықталады. Оқушыларға деңгейлік тапсырмалар беріледі.
(k-5)(k2+5k+25)
y3+(7+y)(49-7y+y2)
91x3-(3x-4)(9x2+12x+16)-(3+4x)(9-12x+16x2)=37 Үш деңгейлік тапсырманы толық, орындаған оқушыны өзім тексеремін, бағалау парағына сәйкес балын қоямын. Олар екі және бір тапсырманы орындаған оқушылардың тапсырмаларын тексереді, бағалау парағына сәйкес балдарын жазады, нәтижесінде саралаудың деңгейлік тапсырмалары орындалып, қате шығарылған есептерін түсіндіру арқылы қолдау көрсетіледі. ҚБ: «Мен сенімен мақтанамын», «Жарайсың», «Әліде тырыс», «Білімің үшін рахмет» т.б. марапат сөздермен марапаттайды.
|
Дескриптор: * қай формуланы қолдану керектігін анықтайды. *қысқаша көбейту формулаларын қолданады. *өрнектерді көбейткіштерге жіктейді. Дескриптор: *екіөрнектің кубтарының айырмасына келтіреді 1 *екі өрнектің кубтарының қосындысына келтіреді,ұқсас мұшелерді біріктіреді. 3 *екі өрнектің кубтарының айырмасына,екі өрнектің кубтарының қосындысына келтіреді. *ұқсас мұшелерді біріктіреді, *тепе-теңдікті дәлелдейді 6 |
Слайд 2 Жұмыс дәптері Үлестірме 3 слайд learningApps. Org
Слайд 3
Слайд4
Слайд 5 |
||||||||
|
Сабақтың соңы |
«Есімде қалған бір факт» арқылы оқушылардан кері байланыс аламын. Үй тапсырмасы № |
Оқушылар бүгінгі сабақ бойынша кері байланыс береді.
|
|
Слайд 6 Жұмыс дәптері |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру
Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру
Бекітемін:
|
Бөлім: |
Квадраттық функция |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Чка Айнұр |
|
Күні: |
31.01.25 |
|
Сынып: 7A |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
7.2.1.14 алгебралық өрнектерді қысқаша көбейту формулалары арқылы көбейткіштерге жіктеу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
алгебралық өрнектерді қысқаша көбейту формулалары арқылы көбейткіштерге жіктей алады. |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы 7мин |
Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу, сабаққа дайындықтарын тексеру. Функциялар арқылы топқа өлу Үй тапсырмасын тексеремін. |
Бүгінгі сабақ бойынша өзара бір-біріне жақсы тілектерін білдіреді, функциялар бойынша топқа бөлінеді. Оқушылар үй тапсырмасын өзара дәптер алмастырып «+», «-» арқылы тесереді. «Ойланайық» графикалық органайзер тәсілі арқылы өтілген материялдарын қайталау
ҚБ: Тақтадағы жауаппен «+» және «-» арқылы тексереді. |
Оқушылардың белсенділіген байланысты бағаланады. «жарайсың!», «тамаша!», «керемет!» «өз жауабыңа сенімді бол!»т.б |
Слайд1
|
||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 мин
13мин
12мин |
Жұптық жұмыс: Жұптық жұмыс: «Көршіңмен бөліс!» әдісі.
Топтық жұмыс: «Конверттегі есеп»
Жеке жұмыс «joyteka» платформасы арқылы орындайды
|
Жұптарға жұптық тапсырмалар беріледі, жұптар тапсырмаларын бір-бірімен ой бөлісе отырып орындайды. Теңдеуді шешіңіздер: Көбейткішке жікте:
Барлық жұптар орындалып болған тапсырмаларын, learningApps.org программасын қолдану арқылы есептің берлісімен жауабын жұптастырады, жасылмен көрсетілсе дұрыс, қызылмен көрсетілсе қате екендігіне көз жеткізеді. Есептің шығарылу жолдарын жұптар өзара дәптерлерін алмастыру арқылы, ал қате болған есепті тақта арқылы тексереді. Топтық жұмыс: «Ойлан, бірік, бөліс» әдісі. Топтарға «Тарсия ойыны» арқылы тапсырмалар беріледі, әр топ белсенді түрде бірлесіп тапсырмаларын орындайды, талқылайды, ойынның ережесін өздері түсініп, бірінші және екінші топта шеңбер, үшінші және төртінші топта көпбұрыш шығатын фигураны дұрыс құрап шығарады.
Топтар тапсырмаларын
1 Жеке жұмыс « Кім мықты!» әдісі спиральды оқыту бойынша тапсырмалар беріледі, нәтижесінде сабақ мақсатының қаншалықты орындалғаны анықталады. Оқушыларға деңгейлік тапсырмалар беріледі.
(k-5)(k2+5k+25)
y3+(7+y)(49-7y+y2)
91x3-(3x-4)(9x2+12x+16)-(3+4x)(9-12x+16x2)=37 Үш деңгейлік тапсырманы толық, орындаған оқушыны өзім тексеремін, бағалау парағына сәйкес балын қоямын. Олар екі және бір тапсырманы орындаған оқушылардың тапсырмаларын тексереді, бағалау парағына сәйкес балдарын жазады, нәтижесінде саралаудың деңгейлік тапсырмалары орындалып, қате шығарылған есептерін түсіндіру арқылы қолдау көрсетіледі. ҚБ: «Мен сенімен мақтанамын», «Жарайсың», «Әліде тырыс», «Білімің үшін рахмет» т.б. марапат сөздермен марапаттайды.
|
Дескриптор: * қай формуланы қолдану керектігін анықтайды. *қысқаша көбейту формулаларын қолданады. *өрнектерді көбейткіштерге жіктейді. Дескриптор: *екіөрнектің кубтарының айырмасына келтіреді 1 *екі өрнектің кубтарының қосындысына келтіреді,ұқсас мұшелерді біріктіреді. 3 *екі өрнектің кубтарының айырмасына,екі өрнектің кубтарының қосындысына келтіреді. *ұқсас мұшелерді біріктіреді, *тепе-теңдікті дәлелдейді 6 |
Слайд 2 Жұмыс дәптері Үлестірме 3 слайд learningApps. Org
Слайд 3
Слайд4
Слайд 5 |
||||||||
|
Сабақтың соңы |
«Есімде қалған бір факт» арқылы оқушылардан кері байланыс аламын. Үй тапсырмасы № |
Оқушылар бүгінгі сабақ бойынша кері байланыс береді.
|
|
Слайд 6 Жұмыс дәптері |
шағым қалдыра аласыз













