Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
7.3А Қысқаша көбейту формулалары |
||||
|
Педагогің Аты, Тегі; Әкесінің аты |
Тазабек Айғаным Ахметқызы |
||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7. 1.2.14 тиімді есептеу үшін қысқаша көбейту формулаларын қолдану; |
||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
- тиімді есептеу үшін қысқаша көбейту формулаларын қолданады |
||||
|
Құндылықты дарыту |
Бірлік және ынтымақ |
||||
|
Сабақ барысы: |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 7 минут |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру тақырыбын қарастырамыз. Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - тиімді есептеу үшін қысқаша көбейту формулаларын қолданады Үй тапсырмасын «Мен саған, сен маған» әдісі арқылы тексеру Қысқаша көбейту формулаларын еске түсіру 1) Екі өрнектің квадраттары айырымының формуласы? 2) Екі өрнектің қосындысының квадратының формуласы? 3) Екі өрнектің кубтарының айырмасының формуласы? 4) Екі өрнектің қосындысының кубы формуласы ? 5)
4- |
Сәлемдеседі. Сабаққа дайындалады. Тақтадағы жауапқа қарап тексереді Жауабы: 1) х=15 2) x=-78 3) x= 1 4) x= Жауабы:
2) (a + b)2 = a2 + 2ab + b2 3) a3 – b3 = (a – b)(a2 + ab + b2) 4) (a + b)3 = a3 + 3a2b + 3ab2 + b3 5) (2-x)(2+x) |
«Мадақтау» әдісі арқылы «Жарайсың! Жақсы! Керемет!» |
Оқулық оқу құралдары тақта слайд «Genially» платформасы |
|
|
Сабақтың ортасы 10 мин
3 минут 10 минут 12 минут |
Жұптық жұмыс
Сергіту сәті «Жылдам ойлан» Оқулықпен жұмыс Теңдеуді шешу
Саралау жұмысы Өрнекті ықшамдаңыздар: 1) 5b2 – (a – 2b)2
2)
3) (у-2)(у+3)-(у-1)2
|
Сәйкестендіруді орындайды (Оқушы шығарылу жолын түсіндіреді) Жылдам ойлап есептейді Тақтада тапсырмаларды орындайды
Шешімі:
1)
5b2 –
(a –
2b)2
2)
3) (y-2)(y+3) - |
1 балл қою және «Мадақтау» әдісі арқылы «Жарайсың! Жақсы! Керемет!»
Дұрыс шығарған есепке - 1 балл Жалпы – 4балл Дескриптор -қысқаша көбейту формулаларын қолданады; -көбейтуді орындап жақша- ларды ашады; -ұқсас қосылғыштарды қосу, азайтуды орындап, ықшамдайды
|
Дәптер Слайд Видео арқылы тапсырмалар Жалпы білім беретін мектептің 7 –сыныбына арналған оқулық. Слайд Дәптер |
|
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Сабақты қорытындылау - тиімді есептеу үшін қысқаша көбейту формулаларын қолдану Рефлексия: «Classroomscreen»
|
Кері байланыс Үйге тапсырма.№ |
1-10 баллдық бағалау |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
7.3А Қысқаша көбейту формулалары |
||||
|
Педагогің Аты, Тегі; Әкесінің аты |
Тазабек Айғаным Ахметқызы |
||||
|
Сынып: 7 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7. 1.2.14 тиімді есептеу үшін қысқаша көбейту формулаларын қолдану; |
||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
- тиімді есептеу үшін қысқаша көбейту формулаларын қолданады |
||||
|
Құндылықты дарыту |
Бірлік және ынтымақ |
||||
|
Сабақ барысы: |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 7 минут |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Қысқаша көбейту формулаларының көмегімен өрнектерді түрлендіру тақырыбын қарастырамыз. Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: - тиімді есептеу үшін қысқаша көбейту формулаларын қолданады Үй тапсырмасын «Мен саған, сен маған» әдісі арқылы тексеру Қысқаша көбейту формулаларын еске түсіру 1) Екі өрнектің квадраттары айырымының формуласы? 2) Екі өрнектің қосындысының квадратының формуласы? 3) Екі өрнектің кубтарының айырмасының формуласы? 4) Екі өрнектің қосындысының кубы формуласы ? 5)
4- |
Сәлемдеседі. Сабаққа дайындалады. Тақтадағы жауапқа қарап тексереді Жауабы: 1) х=15 2) x=-78 3) x= 1 4) x= Жауабы:
2) (a + b)2 = a2 + 2ab + b2 3) a3 – b3 = (a – b)(a2 + ab + b2) 4) (a + b)3 = a3 + 3a2b + 3ab2 + b3 5) (2-x)(2+x) |
«Мадақтау» әдісі арқылы «Жарайсың! Жақсы! Керемет!» |
Оқулық оқу құралдары тақта слайд «Genially» платформасы |
|
|
Сабақтың ортасы 10 мин
3 минут 10 минут 12 минут |
Жұптық жұмыс
Сергіту сәті «Жылдам ойлан» Оқулықпен жұмыс Теңдеуді шешу
Саралау жұмысы Өрнекті ықшамдаңыздар: 1) 5b2 – (a – 2b)2
2)
3) (у-2)(у+3)-(у-1)2
|
Сәйкестендіруді орындайды (Оқушы шығарылу жолын түсіндіреді) Жылдам ойлап есептейді Тақтада тапсырмаларды орындайды
Шешімі:
1)
5b2 –
(a –
2b)2
2)
3) (y-2)(y+3) - |
1 балл қою және «Мадақтау» әдісі арқылы «Жарайсың! Жақсы! Керемет!»
Дұрыс шығарған есепке - 1 балл Жалпы – 4балл Дескриптор -қысқаша көбейту формулаларын қолданады; -көбейтуді орындап жақша- ларды ашады; -ұқсас қосылғыштарды қосу, азайтуды орындап, ықшамдайды
|
Дәптер Слайд Видео арқылы тапсырмалар Жалпы білім беретін мектептің 7 –сыныбына арналған оқулық. Слайд Дәптер |
|
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Сабақты қорытындылау - тиімді есептеу үшін қысқаша көбейту формулаларын қолдану Рефлексия: «Classroomscreen»
|
Кері байланыс Үйге тапсырма.№ |
1-10 баллдық бағалау |
|
|
шағым қалдыра аласыз







(2
балл)
(2 балл)

