Бекітемін:
Мектеп-лицей директоры
К.Б.Бакытбекова
Сабақ жоспары
|
Педагогің Аты, Тегі; Әкесінің аты (бар болған жағдайда): |
Хасенова Лзат Каукеновна |
||||||||
|
Пән/Сынып: |
7 «ә» сынып. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||
|
Күні: |
23.01.2025 ж |
||||||||
|
Бөлім: |
Қысқаша көбейту формулалары |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Екі өрнектің кубтарының қосындысы мен айырмасы |
||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.2.1.11 |
||||||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
-екі өрнектің кубтарының қосындысы мен айырмасының формулалары. -екі өрнектің кубтарының қосындысы мен айырмасының формулаларын қолдану. |
||||||||
|
|
|
||||||||
|
Сабақтағы құндылықтар: |
Ұлттық құндылықтарды дәріптеу |
||||||||
|
Сабақ барысы: |
|||||||||
|
|
|||||||||
|
|
|||||||||
|
|
|
|
|||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
5 минут |
Ұйым дастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Екі өрнектің кубтарының қосындысы мен айырмасы тақырыбына есептер шығарамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: -екі өрнектің кубтарының қосындысы мен айырмасының формулалары. -екі өрнектің кубтарының қосындысы мен айырмасының формулаларын қолдану. Үй тапсырмасын тексеру. №5.73. Қысқаша көбейту формулаларын жаттау Топқа бөліну Сабақта «Баскетбол сеткесына доп жинау арқылы» бағаланамыз |
Амандасады, сабаққа дайындалады. Сұрақтарға жауап береді Оқушылардың әр жауаптрына баскетбол сеткасына доп салады |
Сеткадағы доптар санына қарай бағаланады |
Жалпы білім беретін мектептің 7–сыныбына арналған оқулық. Тақта Бор Кітап Дәптер Интерактивті тақта Бағалау парақтары Тақтада әр оқушының аты жазылған баскетбол сеткасы |
||||
|
10 мин |
Өткенді қайталау |
⠀⠀»Асық ату» ойыны «Формулан жалғастыр»
1.
2. 3.Екі санның квадратының айырымы 4.Екі санның айырымының квадраты 5.Екі санның қосындысының квадраты |
Қысқаша көбейту ережелерін айтады ⠀⠀ |
Сеткадағы доптар санына қарай бағаланады
|
Презентация |
||||
|
|
|
Тапсырмалар. «Формуланы сәйкестендір» әдісі
№5,73-1,3,5,7 №77-1,3,5,7
«Қай топ домбырада жақсы
ойнайды?» 1-топ №5.77 1.6, 5.79-3,4 2-топ №5.77-2.5. 5.79-1.6 3-топ 5.77-3,4-5.79-1,6
1-тапсырма: Көбейткіштерге жіктеңдер: а) a3+x3= (a+x)(a2-ax+x2) a) y3-b3=(y-b)(y2-yb+b2) b) z3-8=(z-2)(z2+2z+4) b) m3+64=(m+4)(m2+4m+16) 2-тапсырма:Формуланы жалғастыр... Екі өрнектің квадраттарының айырымы... Екі өрнектің қосындысының квадраты... Екі өрнектің айырымының квадраты... Екі өрнектің қосындысының кубы... Екі өрнектің айырымының кубы... Екі өрнектің кубының қосындысы... Екі өрнектің кубының айырымы...... Деңгейлік тапсырма: «А» деңгей: Бос орындарды толтырыңыз.
«В» деңгей:
«С»деңгей: Теңдеуді шеш: (x+4)(16-4x+x2)-x(x2+8)=-192 - Кубтардың қосындысының және айырмасының формуласын біледі;(1) - Есеп шығаруда дұрыс қолданады.(1) Сергіту сәті «Алфави»
|
Оқушылар дескрипторға сәйкес тапсырмаларды орындайды.
Оқулықтан есептерді шығарады. Домбыраны таңдайды. Оқулықта берілген тапсырманы орындайды
Садақтағы тапсырмаларды орындайды
|
Дескриптор: - Кубтардың қосындысы ның формуласын біледі;(1) - Кубтардың айырмасының формуласын біледі;(1) - Есеп шығаруда дұрыс қолданады.(1) Дескриптор: -Кубтардың қосындысының формуласын біледі; -Кубтардың айырмасының формуласын біледі; - Есеп шығаруда дұрыс қолданады.
Дұрыс болса садақ дәл тиеді Дұрыс болмаса садақ тимей өтеді |
Презентация Слайд Интернет ресурстары Жалпы білім беретін мектептің 7–сыныбына арналған оқулық. |
||||
|
10 мин |
қорытындылау |
«Тарсия» ойыны
|
Карточкадағы тапсырмаларды орындайды |
Дұрыс шешсе, аударғанда сурет шығады |
карточкалар |
||||
|
5 минут |
|
Бүгінгі сабақта: -екі өрнектің кубтарының қосындысы мен айырмасының формулалары. -екі өрнектің кубтарының қосындысы мен айырмасының формулаларын қолдану. Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: Рефлексия:»Білім қоржыны»
Үйге тапсырма.№5.80 |
Тақырыпты меңгергенін анықтау Түсіндім Түсінбедім Сұрағым бар деген қоржынды басады |
Кері байланыс |
|
||||




жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқаша көбейту формуласы
Қысқаша көбейту формуласы
Бекітемін:
Мектеп-лицей директоры
К.Б.Бакытбекова
Сабақ жоспары
|
Педагогің Аты, Тегі; Әкесінің аты (бар болған жағдайда): |
Хасенова Лзат Каукеновна |
||||||||
|
Пән/Сынып: |
7 «ә» сынып. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||
|
Күні: |
23.01.2025 ж |
||||||||
|
Бөлім: |
Қысқаша көбейту формулалары |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Екі өрнектің кубтарының қосындысы мен айырмасы |
||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.2.1.11 |
||||||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
-екі өрнектің кубтарының қосындысы мен айырмасының формулалары. -екі өрнектің кубтарының қосындысы мен айырмасының формулаларын қолдану. |
||||||||
|
|
|
||||||||
|
Сабақтағы құндылықтар: |
Ұлттық құндылықтарды дәріптеу |
||||||||
|
Сабақ барысы: |
|||||||||
|
|
|||||||||
|
|
|||||||||
|
|
|
|
|||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||
|
5 минут |
Ұйым дастыру |
Сәлеметсіздерме! Бүгін, Екі өрнектің кубтарының қосындысы мен айырмасы тақырыбына есептер шығарамыз Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз: -екі өрнектің кубтарының қосындысы мен айырмасының формулалары. -екі өрнектің кубтарының қосындысы мен айырмасының формулаларын қолдану. Үй тапсырмасын тексеру. №5.73. Қысқаша көбейту формулаларын жаттау Топқа бөліну Сабақта «Баскетбол сеткесына доп жинау арқылы» бағаланамыз |
Амандасады, сабаққа дайындалады. Сұрақтарға жауап береді Оқушылардың әр жауаптрына баскетбол сеткасына доп салады |
Сеткадағы доптар санына қарай бағаланады |
Жалпы білім беретін мектептің 7–сыныбына арналған оқулық. Тақта Бор Кітап Дәптер Интерактивті тақта Бағалау парақтары Тақтада әр оқушының аты жазылған баскетбол сеткасы |
||||
|
10 мин |
Өткенді қайталау |
⠀⠀»Асық ату» ойыны «Формулан жалғастыр»
1.
2. 3.Екі санның квадратының айырымы 4.Екі санның айырымының квадраты 5.Екі санның қосындысының квадраты |
Қысқаша көбейту ережелерін айтады ⠀⠀ |
Сеткадағы доптар санына қарай бағаланады
|
Презентация |
||||
|
|
|
Тапсырмалар. «Формуланы сәйкестендір» әдісі
№5,73-1,3,5,7 №77-1,3,5,7
«Қай топ домбырада жақсы
ойнайды?» 1-топ №5.77 1.6, 5.79-3,4 2-топ №5.77-2.5. 5.79-1.6 3-топ 5.77-3,4-5.79-1,6
1-тапсырма: Көбейткіштерге жіктеңдер: а) a3+x3= (a+x)(a2-ax+x2) a) y3-b3=(y-b)(y2-yb+b2) b) z3-8=(z-2)(z2+2z+4) b) m3+64=(m+4)(m2+4m+16) 2-тапсырма:Формуланы жалғастыр... Екі өрнектің квадраттарының айырымы... Екі өрнектің қосындысының квадраты... Екі өрнектің айырымының квадраты... Екі өрнектің қосындысының кубы... Екі өрнектің айырымының кубы... Екі өрнектің кубының қосындысы... Екі өрнектің кубының айырымы...... Деңгейлік тапсырма: «А» деңгей: Бос орындарды толтырыңыз.
«В» деңгей:
«С»деңгей: Теңдеуді шеш: (x+4)(16-4x+x2)-x(x2+8)=-192 - Кубтардың қосындысының және айырмасының формуласын біледі;(1) - Есеп шығаруда дұрыс қолданады.(1) Сергіту сәті «Алфави»
|
Оқушылар дескрипторға сәйкес тапсырмаларды орындайды.
Оқулықтан есептерді шығарады. Домбыраны таңдайды. Оқулықта берілген тапсырманы орындайды
Садақтағы тапсырмаларды орындайды
|
Дескриптор: - Кубтардың қосындысы ның формуласын біледі;(1) - Кубтардың айырмасының формуласын біледі;(1) - Есеп шығаруда дұрыс қолданады.(1) Дескриптор: -Кубтардың қосындысының формуласын біледі; -Кубтардың айырмасының формуласын біледі; - Есеп шығаруда дұрыс қолданады.
Дұрыс болса садақ дәл тиеді Дұрыс болмаса садақ тимей өтеді |
Презентация Слайд Интернет ресурстары Жалпы білім беретін мектептің 7–сыныбына арналған оқулық. |
||||
|
10 мин |
қорытындылау |
«Тарсия» ойыны
|
Карточкадағы тапсырмаларды орындайды |
Дұрыс шешсе, аударғанда сурет шығады |
карточкалар |
||||
|
5 минут |
|
Бүгінгі сабақта: -екі өрнектің кубтарының қосындысы мен айырмасының формулалары. -екі өрнектің кубтарының қосындысы мен айырмасының формулаларын қолдану. Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: Рефлексия:»Білім қоржыны»
Үйге тапсырма.№5.80 |
Тақырыпты меңгергенін анықтау Түсіндім Түсінбедім Сұрағым бар деген қоржынды басады |
Кері байланыс |
|
||||




шағым қалдыра аласыз



















