|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Уақыт |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№32 сабақ. Қысқы кеш суреттері. «Қысқы кеш» Александр Пушкин. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.5.1 – өз ойы мен сезімін көркем-бейнелі сөздерді қолдана отырып, жеткізу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-өз ойы мен сезімін көркем-бейнелі сөздерді қолдана отырып, жеткізеді. |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік
|
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Туған елге деген сүйіспеншілігін білдіре алу
Апта дәйексөзі: Жауапкершілік- адамгершілік қасиеттің көрінісі |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 25 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 5минут
Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Берілген сызбаға сай «Күз» тақырыбына өлең құрастыр Үлгі: Күн күркіреп, Жаңбыр сіркіреп. Жеміс албырап, Дала дамылдап
Жаңа тақырып 1-тапсырма Жұмбақтардың шешуін тап. Бұл қай жыл мезгіліне қатысты айтылған сөздер? Осы мезгілді сипаттайтын тағы 5 сөз ойластыр. Жауабы: 1)Қар 2)Қырау 3)Мұз 4)Боран Қыс мезгілінде табиғатта қандай өзгерістер болады? Қыстың адамға пайдасы бар ма? Өз ойыңды айт
2-тапсырма ФС тапсырмасы «Поэзия минуты» әдісі Мәтінді түсініп оқы. «Қысқы кеш» өлеңі А.С.Пушкин.
Абайдың қыс туралы өлеңін мәнерлеп оқы. Екі өлеңді салыстыр.Ұқсастық бар ма?
3-тапсырма «Түртіп алу» әдісі Өлеңді қайталап оқып, боранға қатысты сөздерді тап, дауыстап айт. Ақын суреттеген қысқы боран нені елестетеді? Ж/ы:Қарлы боран, ұлыған аң сияқты,баладай жылайды,терезені қаққан жолаушыдай,сыңсыған боран,қара боран,қарлы құйын.
Орнымыздан тұрамыз Алақанды ұрамыз
4-тапсырма Мәтінді сызба бойынша талда Шығарманың түрі: Өлең Өлең авторы: А.Пушкин Аударған: Т.Жарков Негізгі ойы: Қысқы боран Шумақ саны: 6 Ұйқастың сызбасы:
5-тапсырма «Кластер» әдісі Қыс мезгілін суреттейтін көркем сөздерден кластер құрастыр Ызғарлы суық аппақ
Қыс
Боранды мұздай әдемі аппақ
Үй тапсырмасы «Қысқы кеш» өлеңін мәнерлеп оқы. Мазмұнын өз сөзіңмен айтуға дайындал.
ББҮ кестесі
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады
Үй тапсырмасын тексертеді
Тапсырмалар ды орындайды
Жеке жұмыс жасайды
Мәнерлеп оқиды
Жеке жұмыс жасайды
Тапсырманы орындайды
Жаттығу жасайды
Тапсырманы орындайды
Дәптермен жұмыс жасайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс береді
|
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Берілген сызбаға сай «Күз» тақырыбына өлең құрастырады-1б
Тамаша!
Дескриптор: Жұмбақтардың шешуін табады-1б Қысты сипаттайтын сөздер табады-1б
Кереметсіңдер!
Дескриптор: Қыс туралы өз ойын айтады-1б
Керемет!
Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп,түсініп оқиды-1б
Дескриптор: ЕҚБ Екі өлеңді салыстыра алады-1б
Тамаша!
Дескриптор: Өлеңді қайталап оқып, боранға қатысты сөздерді табады-1б Қыс туралы сөздерді ажырата алады-1б
Дескриптор: Мәтінді сызба бойынша талдайды-1б Өлең шумақтарын ажырата алады-1б
Тамаша!
Дескриптор: Қыс мезгілін суреттейтін көркем сөздерден кластер құрастырады-1б Қыс мезгілінің ерекшеліктерін біледі-1б
Тамаша!
|
Суреттер
Суреттер
Оқу құралдары
Жұмыс дәптері
Жұмыс дәптері
Қимылдар
Суреттер
Плакат
Суреттер
Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқы кеш
Қысқы кеш
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Уақыт |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№32 сабақ. Қысқы кеш суреттері. «Қысқы кеш» Александр Пушкин. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.5.1 – өз ойы мен сезімін көркем-бейнелі сөздерді қолдана отырып, жеткізу. |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
-өз ойы мен сезімін көркем-бейнелі сөздерді қолдана отырып, жеткізеді. |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік
|
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Туған елге деген сүйіспеншілігін білдіре алу
Апта дәйексөзі: Жауапкершілік- адамгершілік қасиеттің көрінісі |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 25 минут
Сергіту сәті 2 минут
Сабақты қорыту 5минут
Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы Берілген сызбаға сай «Күз» тақырыбына өлең құрастыр Үлгі: Күн күркіреп, Жаңбыр сіркіреп. Жеміс албырап, Дала дамылдап
Жаңа тақырып 1-тапсырма Жұмбақтардың шешуін тап. Бұл қай жыл мезгіліне қатысты айтылған сөздер? Осы мезгілді сипаттайтын тағы 5 сөз ойластыр. Жауабы: 1)Қар 2)Қырау 3)Мұз 4)Боран Қыс мезгілінде табиғатта қандай өзгерістер болады? Қыстың адамға пайдасы бар ма? Өз ойыңды айт
2-тапсырма ФС тапсырмасы «Поэзия минуты» әдісі Мәтінді түсініп оқы. «Қысқы кеш» өлеңі А.С.Пушкин.
Абайдың қыс туралы өлеңін мәнерлеп оқы. Екі өлеңді салыстыр.Ұқсастық бар ма?
3-тапсырма «Түртіп алу» әдісі Өлеңді қайталап оқып, боранға қатысты сөздерді тап, дауыстап айт. Ақын суреттеген қысқы боран нені елестетеді? Ж/ы:Қарлы боран, ұлыған аң сияқты,баладай жылайды,терезені қаққан жолаушыдай,сыңсыған боран,қара боран,қарлы құйын.
Орнымыздан тұрамыз Алақанды ұрамыз
4-тапсырма Мәтінді сызба бойынша талда Шығарманың түрі: Өлең Өлең авторы: А.Пушкин Аударған: Т.Жарков Негізгі ойы: Қысқы боран Шумақ саны: 6 Ұйқастың сызбасы:
5-тапсырма «Кластер» әдісі Қыс мезгілін суреттейтін көркем сөздерден кластер құрастыр Ызғарлы суық аппақ
Қыс
Боранды мұздай әдемі аппақ
Үй тапсырмасы «Қысқы кеш» өлеңін мәнерлеп оқы. Мазмұнын өз сөзіңмен айтуға дайындал.
ББҮ кестесі
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады
Үй тапсырмасын тексертеді
Тапсырмалар ды орындайды
Жеке жұмыс жасайды
Мәнерлеп оқиды
Жеке жұмыс жасайды
Тапсырманы орындайды
Жаттығу жасайды
Тапсырманы орындайды
Дәптермен жұмыс жасайды
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс береді
|
Мақтап, мадақтап отыру
Дескриптор: Берілген сызбаға сай «Күз» тақырыбына өлең құрастырады-1б
Тамаша!
Дескриптор: Жұмбақтардың шешуін табады-1б Қысты сипаттайтын сөздер табады-1б
Кереметсіңдер!
Дескриптор: Қыс туралы өз ойын айтады-1б
Керемет!
Дескриптор: Өлеңді мәнерлеп,түсініп оқиды-1б
Дескриптор: ЕҚБ Екі өлеңді салыстыра алады-1б
Тамаша!
Дескриптор: Өлеңді қайталап оқып, боранға қатысты сөздерді табады-1б Қыс туралы сөздерді ажырата алады-1б
Дескриптор: Мәтінді сызба бойынша талдайды-1б Өлең шумақтарын ажырата алады-1б
Тамаша!
Дескриптор: Қыс мезгілін суреттейтін көркем сөздерден кластер құрастырады-1б Қыс мезгілінің ерекшеліктерін біледі-1б
Тамаша!
|
Суреттер
Суреттер
Оқу құралдары
Жұмыс дәптері
Жұмыс дәптері
Қимылдар
Суреттер
Плакат
Суреттер
Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз
















