|
Бөлім |
Уақыт |
||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||
|
Күні: |
14.11.2024ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қысқы кеш суреттері. «Қысқы кеш» Александр Пушкин. |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.5.1 – өз ойы мен сезімін көркем-бейнелі сөздерді қолдана отырып, жеткізу. 3.2.9.1 шығарманың мазмұнына сәйкес түрлі дереккөздерден: иллюстрация, әдеби кітаптар, мультфильм нақты ақпаратты табу және ақпаратты сызба түрінде беру |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өлеңнің басты сипатын білу Көркемсөзді табу |
||||
|
Құндылық |
Әр ісіне, қадамына жауапкершілікпен қарайды, әдепті және мейірімді, сөзінеберік, ісіне адал, кішіге ізет, үлкенге құрмет көрсетеді, ар-ұятты жоғары бағалайды |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. Қуанамын менде Қуанасың сен де Қуанайық достарым Арайлап атқан таңға |
Өзін көрсетеді Көршісін көрсетеді Қолдарынан ұстайды Қолдарын көтереді |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
Сабақ тың ортасы (5 мин) 14 мин |
Үй тапсырмасын тексеру Берілген сызбаға сай «Күз» тақырыбына өлең құрастыр.
«Ой қозғау» әдісі Жұмбақтардың шешуін тап. Бұл қай жыл мезгіліне қатысты айтылған сөздер? Осы мезгілді сипаттайтын тағы 5 сөз ойластыр. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Өлеңді оқы. Өлеңді қайталап оқып, боранға қатысты сөздерді тап, дауыстап айт. Ақын суреттеген қысқы боран нені елестетеді? «Серпілген сауал» әдісі 1.Өлең не туралы? ЕББҚ Өлең не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Өлеңнен өзіңе қандай қажетті ақпарат алдың? |
.«Күз» тақырыбына өлең құрастырады
Жұмбақтардың шешуін табады. Бұл қай жыл мезгіліне қатысты айтылған сөздер екенін анықтайды Осы мезгілді сипаттайтын 5 сөз ойластырады өлеңдегі негізгі ойды анықтайды
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -өлең құрастырады(1б) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Құмсағат «Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -өлеңнің мазмұнын әңгімелейді(1б) -өлеңдегі негізгі ойды анықтайды (1б) -ақын суреттеген қысқы боран нені елестетінін әңгімелейді(1б) ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Оқулық 1-тапсырма 85-бет Оқулық 85,86-бет |
|
|
14 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Ойла, талда » әдісі Мәтінді сызба бойынша талда ЕББҚ Мәтіннің авторы кім? Аударған кім? Талқылау сұрақтары: 1.Қыс мезгілі саған несімен ұнайды? «Бұзылған телефон» ойыны |
Мәтінді сызба бойынша талдайды Сұраққа жауап береді Бастаушы келесі оқушының құлағына бір сөз сыбырлайды. Ол келесі оқушыға сыбырлайды.Соңында бастаушыға қайта келгенде сол сөз жету керек.Кейін сөзді ауыстырып жіберген адам анықталады. |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -шығарманың түрін жазады(1б) -авторы мен аударған авторын жазады(1б) -негізгі ойын жазады(1б) -шумақ санын жазады(1б) -ұйқас сызбасын сызады(1б) -қорытынды жасайды(1б) Дескриптор: -сұраққа жауап береді Жарайсыңдар! Керемет! |
Таратпа қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Рефлексия «Құмсағат» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 теңге) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 теңге ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 теңге ) Үйге тапсырма Қыс мезгілін суреттейтін көркемсөздерден кластер құрастыр |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай құмсағаттың құм таяқшасын жылжыту арқылы анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Құмсағат жылжы малы құм таяқшасы |
|
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қысқы кеш суреттері. «Қысқы кеш» Александр Пушкин. 3 сынып ҚМЖ
Қысқы кеш суреттері. «Қысқы кеш» Александр Пушкин. 3 сынып ҚМЖ
|
Бөлім |
Уақыт |
||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||
|
Күні: |
14.11.2024ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
|
Сынып: 3 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қысқы кеш суреттері. «Қысқы кеш» Александр Пушкин. |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.5.1 – өз ойы мен сезімін көркем-бейнелі сөздерді қолдана отырып, жеткізу. 3.2.9.1 шығарманың мазмұнына сәйкес түрлі дереккөздерден: иллюстрация, әдеби кітаптар, мультфильм нақты ақпаратты табу және ақпаратты сызба түрінде беру |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өлеңнің басты сипатын білу Көркемсөзді табу |
||||
|
Құндылық |
Әр ісіне, қадамына жауапкершілікпен қарайды, әдепті және мейірімді, сөзінеберік, ісіне адал, кішіге ізет, үлкенге құрмет көрсетеді, ар-ұятты жоғары бағалайды |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. Қуанамын менде Қуанасың сен де Қуанайық достарым Арайлап атқан таңға |
Өзін көрсетеді Көршісін көрсетеді Қолдарынан ұстайды Қолдарын көтереді |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
Сабақ тың ортасы (5 мин) 14 мин |
Үй тапсырмасын тексеру Берілген сызбаға сай «Күз» тақырыбына өлең құрастыр.
«Ой қозғау» әдісі Жұмбақтардың шешуін тап. Бұл қай жыл мезгіліне қатысты айтылған сөздер? Осы мезгілді сипаттайтын тағы 5 сөз ойластыр. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Өлеңді оқы. Өлеңді қайталап оқып, боранға қатысты сөздерді тап, дауыстап айт. Ақын суреттеген қысқы боран нені елестетеді? «Серпілген сауал» әдісі 1.Өлең не туралы? ЕББҚ Өлең не туралы? Талқылау сұрақтары: 1.Өлеңнен өзіңе қандай қажетті ақпарат алдың? |
.«Күз» тақырыбына өлең құрастырады
Жұмбақтардың шешуін табады. Бұл қай жыл мезгіліне қатысты айтылған сөздер екенін анықтайды Осы мезгілді сипаттайтын 5 сөз ойластырады өлеңдегі негізгі ойды анықтайды
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -өлең құрастырады(1б) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Құмсағат «Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -өлеңнің мазмұнын әңгімелейді(1б) -өлеңдегі негізгі ойды анықтайды (1б) -ақын суреттеген қысқы боран нені елестетінін әңгімелейді(1б) ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Оқулық 1-тапсырма 85-бет Оқулық 85,86-бет |
|
|
14 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жеке жұмыс «Ойла, талда » әдісі Мәтінді сызба бойынша талда ЕББҚ Мәтіннің авторы кім? Аударған кім? Талқылау сұрақтары: 1.Қыс мезгілі саған несімен ұнайды? «Бұзылған телефон» ойыны |
Мәтінді сызба бойынша талдайды Сұраққа жауап береді Бастаушы келесі оқушының құлағына бір сөз сыбырлайды. Ол келесі оқушыға сыбырлайды.Соңында бастаушыға қайта келгенде сол сөз жету керек.Кейін сөзді ауыстырып жіберген адам анықталады. |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -шығарманың түрін жазады(1б) -авторы мен аударған авторын жазады(1б) -негізгі ойын жазады(1б) -шумақ санын жазады(1б) -ұйқас сызбасын сызады(1б) -қорытынды жасайды(1б) Дескриптор: -сұраққа жауап береді Жарайсыңдар! Керемет! |
Таратпа қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Рефлексия «Құмсағат» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 теңге) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 теңге ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 теңге ) Үйге тапсырма Қыс мезгілін суреттейтін көркемсөздерден кластер құрастыр |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай құмсағаттың құм таяқшасын жылжыту арқылы анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Құмсағат жылжы малы құм таяқшасы |
|
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз














