|
Тарау немесе бөлім атауы: |
8 тарау: Менің Тәуелсіз Қазақстаным |
|||||
|
Педагогтың аты-жөні: |
Л.Сулейманова |
|||||
|
Күні: |
08.02.23 |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тәуелсіздік нышандары |
|||||
|
Оқу мақсаттары: |
5.2.4.1.шағын көлемді мәтіндердің мазмұнына жоспар құру, соған сүйеніп баяндайды; 5.4.4.1.мәліметтерді жинақтай отырып, тақырып бойынша постер жасау |
|||||
|
Сабақ мақсаттары: |
шағын көлемді мәтіндердің мазмұнына жоспар құру, соған сүйеніп баяндайды;
|
|||||
|
Уақыты Кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы
|
Сәлемдесу Топқа біріктіру: Психологиялық ахуал туғызу ӘНҰРАН «Ой шақыру». Берілген сұрақтардың жауабын тауып көріңіз! Енді айта қойыңыздаршы, сұрақтарға жауап бердік.Қандай суретті көріп тұрмыз? Дұрыс айтасыздар, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: Тәуелсіздік нышандары Жаңа сөздер: Тәуелсіздік нышаны – Символ Независимости. Мысалы: Мемлекеттік Рәміздер – Тәуелсіздігіміздің Нышаны, айғағы. Бейнеленген – суреттелген, салынған, қағазға түсірілген. Мысалы: Елтаңбада бес жұлдыз бейнеленген. Қанатты тұлпар – крылатые кони, мифические кони. Мысалы: Елтаңбада қанатты тұлпарлар бейнеленген. Қыран – орел Мысалы: Қыран құс – еркіндіктің бейнесі. Уық – унина Мысалы: Уық – шаңырақ пен керегені байланыстырады. Жол сілтеу – жол көрсету Мысалы: Қария дұрыс жол сілтеді. Құрмет – сый. (уважение) Мысалы: Сіздің келгеніңіз біз үшін үлкен құрмет. Ұлықтау рәсімі – церемония Инаугурации Мысалы: Президентті Ұлықтау Рәсімі 1991 жылы өтті. Үй тапсырмасын тексеру Тыңдалым Бейнероликті тамашалаңыз! Оқылым. 3-тапсырма. Мәтінді тыңда. Оқы. Мәтінге тақырып қойып, жоспар құра.
АЙТЫЛЫМ. Постермен жұмыс 1-топ «Галереяны шарлау» әдісі 2-топ Суретпен баянда 3-топ «Шам жағу»әдісі Жазылым .Үнсіз диктант . Оқушылар сурет бойынша диктант жазады. 5-тапсырма. Бір сөйлемге бірнеше нұсқада сұрақ қойып жаз
Сабақты пысықтау Сұрақтарға жауап бер. Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздеріне не жатады? Қазақстан Республикасының туында не бейнеленген? Тудың түсі қандай? Тудағы күн сәулесі нені білдіреді? Елтаңбадағы қанатты тұлпарлар қандай мағына береді? Шаңырақ пен уық нені білдіреді? Әнұранды қалай айту керек? |
Оқушылар сабаққа сәлемдеседі. Топқа бірігеді 1-топ «Елтаңба» 2-топ «Әнұран» 3-топ «Ту» Жаңа сөздермен танысады. Дескриптор: Мәтінді оқиды; Жоспар құрайды; Соған сүйеніп баяндайды Оқушылар сурет бойынша диктант жазады. Мәтінді тыңдайды; Мәтінге тақырып қойады; Жоспар құрайды; Бір сөйлемге бірнеше нұсқада сұрақ қойып жаз Сұрақтарға жауап береді. |
Қ
Қ
Қ
Қ
Қ |
«Ой шақыру» Сұрақтар слайд Жаңа сөздер Оқулық Оқулық Оқулық Оқулық |
||
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: Синквейн «Астана» немесе «Елбасы», «Отан» 6-тапсырма Кері байланыс Рефлексия «Құс» әдісі |
Үй тапсырмасын күнделікке жазады. Сабаққа кері байланыс жасайды. |
|
Күнделік «Қызықты Ұсынысым бар Сұрағым бар» |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Қызыл кітапқа" енген жануарлар
"Қызыл кітапқа" енген жануарлар
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
8 тарау: Менің Тәуелсіз Қазақстаным |
|||||
|
Педагогтың аты-жөні: |
Л.Сулейманова |
|||||
|
Күні: |
08.02.23 |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Тәуелсіздік нышандары |
|||||
|
Оқу мақсаттары: |
5.2.4.1.шағын көлемді мәтіндердің мазмұнына жоспар құру, соған сүйеніп баяндайды; 5.4.4.1.мәліметтерді жинақтай отырып, тақырып бойынша постер жасау |
|||||
|
Сабақ мақсаттары: |
шағын көлемді мәтіндердің мазмұнына жоспар құру, соған сүйеніп баяндайды;
|
|||||
|
Уақыты Кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Сабақтың ортасы
|
Сәлемдесу Топқа біріктіру: Психологиялық ахуал туғызу ӘНҰРАН «Ой шақыру». Берілген сұрақтардың жауабын тауып көріңіз! Енді айта қойыңыздаршы, сұрақтарға жауап бердік.Қандай суретті көріп тұрмыз? Дұрыс айтасыздар, бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: Тәуелсіздік нышандары Жаңа сөздер: Тәуелсіздік нышаны – Символ Независимости. Мысалы: Мемлекеттік Рәміздер – Тәуелсіздігіміздің Нышаны, айғағы. Бейнеленген – суреттелген, салынған, қағазға түсірілген. Мысалы: Елтаңбада бес жұлдыз бейнеленген. Қанатты тұлпар – крылатые кони, мифические кони. Мысалы: Елтаңбада қанатты тұлпарлар бейнеленген. Қыран – орел Мысалы: Қыран құс – еркіндіктің бейнесі. Уық – унина Мысалы: Уық – шаңырақ пен керегені байланыстырады. Жол сілтеу – жол көрсету Мысалы: Қария дұрыс жол сілтеді. Құрмет – сый. (уважение) Мысалы: Сіздің келгеніңіз біз үшін үлкен құрмет. Ұлықтау рәсімі – церемония Инаугурации Мысалы: Президентті Ұлықтау Рәсімі 1991 жылы өтті. Үй тапсырмасын тексеру Тыңдалым Бейнероликті тамашалаңыз! Оқылым. 3-тапсырма. Мәтінді тыңда. Оқы. Мәтінге тақырып қойып, жоспар құра.
АЙТЫЛЫМ. Постермен жұмыс 1-топ «Галереяны шарлау» әдісі 2-топ Суретпен баянда 3-топ «Шам жағу»әдісі Жазылым .Үнсіз диктант . Оқушылар сурет бойынша диктант жазады. 5-тапсырма. Бір сөйлемге бірнеше нұсқада сұрақ қойып жаз
Сабақты пысықтау Сұрақтарға жауап бер. Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздеріне не жатады? Қазақстан Республикасының туында не бейнеленген? Тудың түсі қандай? Тудағы күн сәулесі нені білдіреді? Елтаңбадағы қанатты тұлпарлар қандай мағына береді? Шаңырақ пен уық нені білдіреді? Әнұранды қалай айту керек? |
Оқушылар сабаққа сәлемдеседі. Топқа бірігеді 1-топ «Елтаңба» 2-топ «Әнұран» 3-топ «Ту» Жаңа сөздермен танысады. Дескриптор: Мәтінді оқиды; Жоспар құрайды; Соған сүйеніп баяндайды Оқушылар сурет бойынша диктант жазады. Мәтінді тыңдайды; Мәтінге тақырып қойады; Жоспар құрайды; Бір сөйлемге бірнеше нұсқада сұрақ қойып жаз Сұрақтарға жауап береді. |
Қ
Қ
Қ
Қ
Қ |
«Ой шақыру» Сұрақтар слайд Жаңа сөздер Оқулық Оқулық Оқулық Оқулық |
||
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: Синквейн «Астана» немесе «Елбасы», «Отан» 6-тапсырма Кері байланыс Рефлексия «Құс» әдісі |
Үй тапсырмасын күнделікке жазады. Сабаққа кері байланыс жасайды. |
|
Күнделік «Қызықты Ұсынысым бар Сұрағым бар» |
||
шағым қалдыра аласыз


Б












