|
Бөлім: |
1-бөлім: |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Амирбекова Тазагул |
|
Күні: 13.01.2025ж. |
|
|
Сыныбы: 8 «А» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Қызыл кітапқа» енген жануарлар мен өсімдіктер |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.2.5.1 перифразаның түрлі тәсілдерін қолдана отырып, мәтін бойынша сұрақтар құрастыру; 8.3.2.1 жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, мақала құрастырып жазу. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Білім алушыларперифразаның түрлі тәсілдерін қолдана отырып, мәтін бойынша сұрақтар құрастырады. Жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданады. Білім алушыларперифразаның түрлі тәсілдерін қолдана отырып, мәтін бойынша сұрақтар құрастыра алады. Жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолдана алады. Білім алушылар перифразаның түрлі тәсілдерін қолданып сұрақтар құрастырады. Жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, мақала құрастырып жазады. |
|
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе
Сабақтың басы 12 мин |
Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу . «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. ( Бірлік және Ынтымақ) Оқушылардың оқуға деген қызығушылығын арттыру мақсатында мүмкіндігінше оларға таңдау еркіндігі беріледі. «Миға шабуыл» әдісі.
Сыни тұрғысынан ойлау құндылығы |
Сәлемдеседі. Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады.Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл күйін көтереді және бауырмалдығын оятады. Сұрақтарға жауап береді. |
Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру Дескриптор: Сұрақарға жауап береді - 1 балл |
Оқулық
Тақта Оқулық
|
|||||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 26 мин. |
1-тапсырма. Жеке жұмыс. Суреттерге қарап мәтін құра.
Тілдік бағдар. Сөйлем мүшелері — сөздердің мағыналық тұрғыдан өзара тіркесуі нәтижесінде синтаксистік қызметте жұмсалатын сөйлемнің дербес бөлшектері. Сөйлемдегі сөздер бір-бірімен мағыналық байланыста болады, сол байланыс негізінде грамматикалық мағынаға ие болған сөздер, сөз тіркестері сөйлем мүшелері қызметін атқарады. Фактілерді жинақтау,зерттеу дағдыларын қалыптастыру
|
Суреттерге қарап мәтін құрастырады. Суреттегі перфраздық ұғымдардың мәнін мәтін бойынша көрсетеді. Мәтін жазу барысында ережелерге сүйенеді. Тілдік бағдар бойынша ақпаратпен танысады. Тілдік бағдарды ереже дәптерге жазып алады. Сөйлем мүшелері үлкен екі топқа бөлінеді. Олардың екі түрі бар:
Тұрлаулы
мүшелер (бастауыш, баяндауыш); |
Топ берілген дескриптордың шарты бойынша тапсырмаларды орындайды, әрі өзін-өзі бағалайды. Әр оқушыдан қабілетіне қарай әртүрлі нәтиже күтемін. Дескриптор: -Суреттерге қарап мәтін жазады.2 -Сурет мазмұнын сақтайды-2 |
Оқулық, жұмыс дәптерлері, ДК, т.б.
|
|||||||||
|
|
3-тапсырма. «Екіжақты күнделік», Жұптық жұмыс Мәтіндегі ақпаратпен танысып, кестені толтырып шығыңыз. «Біртұтас тәрбие» бағдарламасы: «Әділдік және Жауапкершілік» құндылығы
Сыни тұрғысынан ойлау құндылығын қалыптастыру
|
Екіжақты күнделік жазып, мәтіндегі ақпаратты кестеге түсіреді.
Сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор Аудиомәтіндегі ақпаратты диаграммаға толтырады-1 балл -мәтін мазмұнын сақтайды-2 балл |
Оқулық,
жұмыс дәптерлері, ДК, т.б.
|
|||||||||
|
|
4-тапсырма. «Тілдік бағдар» айдарындағы ережелердің өзіне тән ерекшелігін, қасиетін, қызметін, маңызын талдайды.
|
«Тілдік бағдар» айдарындағы ережелердің өзіне тән ерекшелігін, қасиетін, қызметін, маңызын талдайды.
Кестені толтырады.
|
Дескриптор Тілдік бағдар бойынша ережелерін жазады– 1 балл Тілдік бағдар бойынша мысалдарын жазады-1 |
Оқулық, жұмыс дәптерлері, ДК, т.б.
“Қызыл кітапқа енген жануарлар” - смотреть онлайн в поиске Яндекса по Видео
|
|||||||||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. |
«Телефон» рефлексия Аты жөні: Сабаққа пікірі Жалпы балы
|
Аты-жөнін жазады Сабаққа пікірін білдіреді Жалпы балын есептейді |
Тапсырма №1: Тапсырма №2: Тапсырма №3: Қосымша тапсырма: Қорытынды балл:
|
Қима қағаздар Көрнекіліктер |
|||||||||
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? «Телефон» рефлексия «Екіжақты күнделік» Жұптық жұмыс Топтық жұмыс Жеке жұмыс Миға шабуыл
|
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?
Дескриптор арқылы бағалау Қалыптастырушы бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау
|
|||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қызыл кітапқа енген жануарлар
Қызыл кітапқа енген жануарлар
|
Бөлім: |
1-бөлім: |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Амирбекова Тазагул |
|
Күні: 13.01.2025ж. |
|
|
Сыныбы: 8 «А» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Қызыл кітапқа» енген жануарлар мен өсімдіктер |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
8.2.5.1 перифразаның түрлі тәсілдерін қолдана отырып, мәтін бойынша сұрақтар құрастыру; 8.3.2.1 жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, мақала құрастырып жазу. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Білім алушыларперифразаның түрлі тәсілдерін қолдана отырып, мәтін бойынша сұрақтар құрастырады. Жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданады. Білім алушыларперифразаның түрлі тәсілдерін қолдана отырып, мәтін бойынша сұрақтар құрастыра алады. Жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолдана алады. Білім алушылар перифразаның түрлі тәсілдерін қолданып сұрақтар құрастырады. Жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай тілдік құралдарды орынды қолданып, мақала құрастырып жазады. |
|
|
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе
Сабақтың басы 12 мин |
Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу . «Біртұтас тәрбие» тәрбие бағдарламасындағы құндылықтарды оқу процесіне ұйымдастыру кезіңінен бастап, сабақтың әрбір кезеңінде жүргіземін. ( Бірлік және Ынтымақ) Оқушылардың оқуға деген қызығушылығын арттыру мақсатында мүмкіндігінше оларға таңдау еркіндігі беріледі. «Миға шабуыл» әдісі.
Сыни тұрғысынан ойлау құндылығы |
Сәлемдеседі. Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады.Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл күйін көтереді және бауырмалдығын оятады. Сұрақтарға жауап береді. |
Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру Дескриптор: Сұрақарға жауап береді - 1 балл |
Оқулық
Тақта Оқулық
|
|||||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 26 мин. |
1-тапсырма. Жеке жұмыс. Суреттерге қарап мәтін құра.
Тілдік бағдар. Сөйлем мүшелері — сөздердің мағыналық тұрғыдан өзара тіркесуі нәтижесінде синтаксистік қызметте жұмсалатын сөйлемнің дербес бөлшектері. Сөйлемдегі сөздер бір-бірімен мағыналық байланыста болады, сол байланыс негізінде грамматикалық мағынаға ие болған сөздер, сөз тіркестері сөйлем мүшелері қызметін атқарады. Фактілерді жинақтау,зерттеу дағдыларын қалыптастыру
|
Суреттерге қарап мәтін құрастырады. Суреттегі перфраздық ұғымдардың мәнін мәтін бойынша көрсетеді. Мәтін жазу барысында ережелерге сүйенеді. Тілдік бағдар бойынша ақпаратпен танысады. Тілдік бағдарды ереже дәптерге жазып алады. Сөйлем мүшелері үлкен екі топқа бөлінеді. Олардың екі түрі бар:
Тұрлаулы
мүшелер (бастауыш, баяндауыш); |
Топ берілген дескриптордың шарты бойынша тапсырмаларды орындайды, әрі өзін-өзі бағалайды. Әр оқушыдан қабілетіне қарай әртүрлі нәтиже күтемін. Дескриптор: -Суреттерге қарап мәтін жазады.2 -Сурет мазмұнын сақтайды-2 |
Оқулық, жұмыс дәптерлері, ДК, т.б.
|
|||||||||
|
|
3-тапсырма. «Екіжақты күнделік», Жұптық жұмыс Мәтіндегі ақпаратпен танысып, кестені толтырып шығыңыз. «Біртұтас тәрбие» бағдарламасы: «Әділдік және Жауапкершілік» құндылығы
Сыни тұрғысынан ойлау құндылығын қалыптастыру
|
Екіжақты күнделік жазып, мәтіндегі ақпаратты кестеге түсіреді.
Сұрақтарға жауап береді |
Дескриптор Аудиомәтіндегі ақпаратты диаграммаға толтырады-1 балл -мәтін мазмұнын сақтайды-2 балл |
Оқулық,
жұмыс дәптерлері, ДК, т.б.
|
|||||||||
|
|
4-тапсырма. «Тілдік бағдар» айдарындағы ережелердің өзіне тән ерекшелігін, қасиетін, қызметін, маңызын талдайды.
|
«Тілдік бағдар» айдарындағы ережелердің өзіне тән ерекшелігін, қасиетін, қызметін, маңызын талдайды.
Кестені толтырады.
|
Дескриптор Тілдік бағдар бойынша ережелерін жазады– 1 балл Тілдік бағдар бойынша мысалдарын жазады-1 |
Оқулық, жұмыс дәптерлері, ДК, т.б.
“Қызыл кітапқа енген жануарлар” - смотреть онлайн в поиске Яндекса по Видео
|
|||||||||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин. |
«Телефон» рефлексия Аты жөні: Сабаққа пікірі Жалпы балы
|
Аты-жөнін жазады Сабаққа пікірін білдіреді Жалпы балын есептейді |
Тапсырма №1: Тапсырма №2: Тапсырма №3: Қосымша тапсырма: Қорытынды балл:
|
Қима қағаздар Көрнекіліктер |
|||||||||
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? «Телефон» рефлексия «Екіжақты күнделік» Жұптық жұмыс Топтық жұмыс Жеке жұмыс Миға шабуыл
|
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?
Дескриптор арқылы бағалау Қалыптастырушы бағалау |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау
|
|||||||||||
шағым қалдыра аласыз

















