|
Тақырыбы |
Сан ерекшеліктері 11 және 111 |
|
|
Мақсаты |
|
|
|
Жалпы мақсат |
Тақырыптарды тапсырмалар көмегімен танысу арқылы жатқа біледі, оны топ арқылы есептер шығара алады |
|
|
Күтілетін нәтиже |
Оқушылар тақыптарды меңгеру арқылы түсініктерін дамытып, топ арқылы тапсырмаларды орындауға дағдланады. |
|
|
7 модульдің қолданылуы |
АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”. |
|
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер |
Кім жылдам, Кім алғыр |
|
|
Қолданылатын ресурстар |
маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, бор |
|
|
Ұйымдастыру кезеңі
Тренинг |
Шаттық шеңберін жасай отырып, оқушыларды санау арқылы топқа бөлу |
Оқушылардың мұндағы мақсаты топтасу санау арқылы өз жұптарын тауып, бір топ болып құралу |
|
Сабақ кезеңдері |
Тапсырма |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
|
Түсіну зерттеу Талдау жасау |
24 24 81 72 |
Жаңа сабақты бастамас бұрын ой қозғау мақсатында оқушыларға топпен практикалық жұмыс беріледі Мына
сандардың. |
Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген сандардың екінші дәрежеге шығаруды Топпен жұмыс жасайды |
|
Қолдану |
Топпен жұмыс: 1 топ 20-30сандар аралығындағы сандарды 11 және 111 санына шапшаң көбейту ; 2 топ 30-40 сандар аралығындағы сандарды 11 және 111 санына шапшаң көбейту; 3 топ 40-50сандар аралығындағы сандарды 11 және 111 санына шапшаң көбейту; 4 топ 50-60сандар аралығындағы сандарды 11 және 111 санына шапшаң көбейту;
Жұппен жұмыс:
|
Оңнан солға қарай тізбектей бірінші көбейткіштің соңғы цифрын жазу керек. Содан кейін цифрларының қосындысы, соңында көбейткіштің бірінші цифрын жазу керек. Мысалы:
42 68 1) 8-ді жазамыз 2) 6+8 = 14, 4-ті жазып, 1-ді ойға аламыз 3)6+8+1 = 15, 5-ті жазып, 1-ді ойға аламыз. 4) 6+1 = 7
345 abc 989
9+8=17+2=19,9 жазылады 1
ойда; 1 |
Оқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойлары мен пікірлерін айту Әдіс бойынша жаңа тақырыпты меңгереді және өз пікірлерін ортаға салады., жұппен жұмыс жасап бір-біріне түсіндіреді |
|
Сергіту сәті |
Қазақ халқының қасиетті сандары туралы ойларымен бөлісу; |
Оқушылармен бірге сергіту сәтін жасау |
Логиканы дамытуға арналған есептерді шығарады |
|
Талдау |
Топпен жұмыс «комбинаторика» Cанды лезде 1001-ге көбейту 1001 – даңқы шыққан
Шахеризада саны 7, 11 және 13 сандарына қалдықсыз бөлінеді немесе
1001=7 Кез- келген екі таңбалы санды 1001-ге көбейткенде, нәтиже сол санды екі рет тіркеп, арасына 0 санын тіркегендегі мәнге тең болады. Мысалы: а)
47
-------------------------
|
Топтарға жаңа тақырып бойынша толық меңгерту мақсатында тапсырмалар беріледі.Сұрақтар мен қосымша тапсырмалар жаңа тақырып бойынша, сабақты қалай түсінгендігін тексеру және жұмыс істеу |
Берілген тапсырманы уақытылы орындау, әр топтан оқушыортаға шығып өз ойын және пікірін бүгінгі тақырып бойынша жеткізу, талдау және бағалау, тапсырмаларды орынату Берілген сұрақтар арқылы топтар бір-біріне сұрақ қою арқылы диалогке түседі. |
|
Бағалау |
|
Қалыптастырушы бағалауға арналғын тапсырмалар |
Өзін өзі жеке бағалайды |
|
Рефлексия |
Стикерлерді толтыру |
Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну |
Ұсынылған стикерді толтыру |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"қызықты арифметика" сабақ жоспар 6- сынып
"қызықты арифметика" сабақ жоспар 6- сынып
|
Тақырыбы |
Сан ерекшеліктері 11 және 111 |
|
|
Мақсаты |
|
|
|
Жалпы мақсат |
Тақырыптарды тапсырмалар көмегімен танысу арқылы жатқа біледі, оны топ арқылы есептер шығара алады |
|
|
Күтілетін нәтиже |
Оқушылар тақыптарды меңгеру арқылы түсініктерін дамытып, топ арқылы тапсырмаларды орындауға дағдланады. |
|
|
7 модульдің қолданылуы |
АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”. |
|
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер |
Кім жылдам, Кім алғыр |
|
|
Қолданылатын ресурстар |
маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, бор |
|
|
Ұйымдастыру кезеңі
Тренинг |
Шаттық шеңберін жасай отырып, оқушыларды санау арқылы топқа бөлу |
Оқушылардың мұндағы мақсаты топтасу санау арқылы өз жұптарын тауып, бір топ болып құралу |
|
Сабақ кезеңдері |
Тапсырма |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
|
Түсіну зерттеу Талдау жасау |
24 24 81 72 |
Жаңа сабақты бастамас бұрын ой қозғау мақсатында оқушыларға топпен практикалық жұмыс беріледі Мына
сандардың. |
Оқушылардың мұндағы мақсаты берілген сандардың екінші дәрежеге шығаруды Топпен жұмыс жасайды |
|
Қолдану |
Топпен жұмыс: 1 топ 20-30сандар аралығындағы сандарды 11 және 111 санына шапшаң көбейту ; 2 топ 30-40 сандар аралығындағы сандарды 11 және 111 санына шапшаң көбейту; 3 топ 40-50сандар аралығындағы сандарды 11 және 111 санына шапшаң көбейту; 4 топ 50-60сандар аралығындағы сандарды 11 және 111 санына шапшаң көбейту;
Жұппен жұмыс:
|
Оңнан солға қарай тізбектей бірінші көбейткіштің соңғы цифрын жазу керек. Содан кейін цифрларының қосындысы, соңында көбейткіштің бірінші цифрын жазу керек. Мысалы:
42 68 1) 8-ді жазамыз 2) 6+8 = 14, 4-ті жазып, 1-ді ойға аламыз 3)6+8+1 = 15, 5-ті жазып, 1-ді ойға аламыз. 4) 6+1 = 7
345 abc 989
9+8=17+2=19,9 жазылады 1
ойда; 1 |
Оқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойлары мен пікірлерін айту Әдіс бойынша жаңа тақырыпты меңгереді және өз пікірлерін ортаға салады., жұппен жұмыс жасап бір-біріне түсіндіреді |
|
Сергіту сәті |
Қазақ халқының қасиетті сандары туралы ойларымен бөлісу; |
Оқушылармен бірге сергіту сәтін жасау |
Логиканы дамытуға арналған есептерді шығарады |
|
Талдау |
Топпен жұмыс «комбинаторика» Cанды лезде 1001-ге көбейту 1001 – даңқы шыққан
Шахеризада саны 7, 11 және 13 сандарына қалдықсыз бөлінеді немесе
1001=7 Кез- келген екі таңбалы санды 1001-ге көбейткенде, нәтиже сол санды екі рет тіркеп, арасына 0 санын тіркегендегі мәнге тең болады. Мысалы: а)
47
-------------------------
|
Топтарға жаңа тақырып бойынша толық меңгерту мақсатында тапсырмалар беріледі.Сұрақтар мен қосымша тапсырмалар жаңа тақырып бойынша, сабақты қалай түсінгендігін тексеру және жұмыс істеу |
Берілген тапсырманы уақытылы орындау, әр топтан оқушыортаға шығып өз ойын және пікірін бүгінгі тақырып бойынша жеткізу, талдау және бағалау, тапсырмаларды орынату Берілген сұрақтар арқылы топтар бір-біріне сұрақ қою арқылы диалогке түседі. |
|
Бағалау |
|
Қалыптастырушы бағалауға арналғын тапсырмалар |
Өзін өзі жеке бағалайды |
|
Рефлексия |
Стикерлерді толтыру |
Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну |
Ұсынылған стикерді толтыру |
шағым қалдыра аласыз




















