"№ 46 "Балбұлақ" бөбекжайы" МКҚК
Келісілді:
әдіскер________ А.Р Кобланова
20.02.2025 жыл
Математика бойынша II тоқсандық қорытынды оқу қызметі
(№8 «Құлыншақ» МАД тобы)
Өткізген:
.
Тәрбиеші: Батырова М.К.
.
Ақтау қаласы 2025ж
Математика "Қызықты математика"
Мақсаты: 1 - ден 10 ға - дейін тура және кері санау. Жұмбақ, мақал, логикалық есептер бере отырып, есте сақтау қабілеттерін арттыру, ой өрісін дамыту. Ұйымшылдыққа тәрбиелеу.
Көрнекілік: геометриялық пішіндер, суреттер.
Әдіс - тәсіл: сұрақ - жауап, жұмбақ логикалық есеп, сергіту жаттығу.
Ұйымдастыру бөлімі:
Тәрбиеші балалармен шаттық шеңберін құрады.
Амандасу үлкенге,
Тәрбиенің ісі ғой
Ал,кәнекей,бәріміз
Сәлем,-дейік үлкенге
Қайырлы күн,қонақтар.
Қайырлы таң, балалар.
Ал енді жыл мезгіліне тоқтайық.
Қазір жылдың қай мезгілі ( қыс мезгілі )
Қыс мезгілінде, неше ай бар ( 3 ай бар )
Қазір қыс мезгілінің қай айы ( қаңтар айы )
Ал енді қыс туралы тақпақ айтып беріңдерші.
Балалар орындарына отырады.
Балалар бүгінгі ҰОІС әрекетіміздің
Тақырыбы: « Қызықты математика»
Тосын сәт: Түлкі кіріп келеді. Балалармен амандасады.
Апай аң патшасы арыстан орман мектебін ашпақшы.
Кімде кім менің берген тапсырмаларымды орындай алса,
мектепке қабылдаймын депті. Бірақ мен мына тапсырмаларды
орындай алмай сіздерден көмек сұрап келіп тұрмын.
Тәрбиеші; Балалар түлкіге көмектесеміз бе?
Балалар: Ия көмектесеміз
Тәрбиеші: Қане қандай тапсырмалар
1 - тапсырма: 1 - ден 10 -ға дейін тура ж/е кері санау санамақ айту.
2 - Тапсырма: Логикалық есептеу:
Табақта 5 алма
Алды біреуін Жансая
Алды біреуін Аяла
Табақта қалды неше алма?(3)
Екі қоянның неше құлағы бар?(4)
Неше құйрығы бар?(2)
Қорада тұр 2 балапан
Далада жүр 3 балапан
Барлығы неше балапан?(5)
3 - тапсырма: Сандарға байланысты мақал - мәтел айту.
1 тал кессең 10 тал ек.
Ер кезегі 3 - ке дейін
7 - рет өлшеп 1 - рет қый.
4 - тапсырма: Сандарға байланысты жұмбақтар айту.
1) Кезікті бір жануар
Үстінде 2 тауы бар (Түйе)
2) Оң жағында 5 сарбаз
Сол жағында 5 сарбаз
Болады барлығы неше сарбаз? (10)
5 - тапсырма: Геометриялық пішіндермен зымыран құрастырыңдар.
Осы зымыран мен таңғажайып табиғат планетасына ұшып барайық.
Көзімізді жұмып 1 - 10 ға дейін тура ж/е кері санайық.
Жарайсыңдар балалар.
Ал енді көзімізді жұмып зымыранға мініп бала бақшаға қайтайық.
Сергітуімізді аяқтайық.
1, 2, 3 ал қанекей ұш.
4, 5, 6, 7 анау ауыл шеті
8, 9, 10 ал қанекей қон.
Міне түлкі сенің тапсырмаларды толық орындап болдық. Аң патшасы Арыстан сені мектепке қабылдайды. Оң жол тілейміз.
Түлкі: Рахмет балалар. Сіздерден көп нәрсе үйрендім.
Сау болыңдар балалар. Түлкі шығып кетті.
Қорытынды:
Тәрбиеші : - Балалар сендерге бүгінгі өткен ұйымдастырылған оқу іс-әрекетіміз ұнады ма? Барлықтарың сабаққа жақсы қатыстыңдар. Жарайсыңдар! Келген қонақтармен қоштасамыз, қош сау болыңыздар.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Қызықты математика"
"Қызықты математика"
"№ 46 "Балбұлақ" бөбекжайы" МКҚК
Келісілді:
әдіскер________ А.Р Кобланова
20.02.2025 жыл
Математика бойынша II тоқсандық қорытынды оқу қызметі
(№8 «Құлыншақ» МАД тобы)
Өткізген:
.
Тәрбиеші: Батырова М.К.
.
Ақтау қаласы 2025ж
Математика "Қызықты математика"
Мақсаты: 1 - ден 10 ға - дейін тура және кері санау. Жұмбақ, мақал, логикалық есептер бере отырып, есте сақтау қабілеттерін арттыру, ой өрісін дамыту. Ұйымшылдыққа тәрбиелеу.
Көрнекілік: геометриялық пішіндер, суреттер.
Әдіс - тәсіл: сұрақ - жауап, жұмбақ логикалық есеп, сергіту жаттығу.
Ұйымдастыру бөлімі:
Тәрбиеші балалармен шаттық шеңберін құрады.
Амандасу үлкенге,
Тәрбиенің ісі ғой
Ал,кәнекей,бәріміз
Сәлем,-дейік үлкенге
Қайырлы күн,қонақтар.
Қайырлы таң, балалар.
Ал енді жыл мезгіліне тоқтайық.
Қазір жылдың қай мезгілі ( қыс мезгілі )
Қыс мезгілінде, неше ай бар ( 3 ай бар )
Қазір қыс мезгілінің қай айы ( қаңтар айы )
Ал енді қыс туралы тақпақ айтып беріңдерші.
Балалар орындарына отырады.
Балалар бүгінгі ҰОІС әрекетіміздің
Тақырыбы: « Қызықты математика»
Тосын сәт: Түлкі кіріп келеді. Балалармен амандасады.
Апай аң патшасы арыстан орман мектебін ашпақшы.
Кімде кім менің берген тапсырмаларымды орындай алса,
мектепке қабылдаймын депті. Бірақ мен мына тапсырмаларды
орындай алмай сіздерден көмек сұрап келіп тұрмын.
Тәрбиеші; Балалар түлкіге көмектесеміз бе?
Балалар: Ия көмектесеміз
Тәрбиеші: Қане қандай тапсырмалар
1 - тапсырма: 1 - ден 10 -ға дейін тура ж/е кері санау санамақ айту.
2 - Тапсырма: Логикалық есептеу:
Табақта 5 алма
Алды біреуін Жансая
Алды біреуін Аяла
Табақта қалды неше алма?(3)
Екі қоянның неше құлағы бар?(4)
Неше құйрығы бар?(2)
Қорада тұр 2 балапан
Далада жүр 3 балапан
Барлығы неше балапан?(5)
3 - тапсырма: Сандарға байланысты мақал - мәтел айту.
1 тал кессең 10 тал ек.
Ер кезегі 3 - ке дейін
7 - рет өлшеп 1 - рет қый.
4 - тапсырма: Сандарға байланысты жұмбақтар айту.
1) Кезікті бір жануар
Үстінде 2 тауы бар (Түйе)
2) Оң жағында 5 сарбаз
Сол жағында 5 сарбаз
Болады барлығы неше сарбаз? (10)
5 - тапсырма: Геометриялық пішіндермен зымыран құрастырыңдар.
Осы зымыран мен таңғажайып табиғат планетасына ұшып барайық.
Көзімізді жұмып 1 - 10 ға дейін тура ж/е кері санайық.
Жарайсыңдар балалар.
Ал енді көзімізді жұмып зымыранға мініп бала бақшаға қайтайық.
Сергітуімізді аяқтайық.
1, 2, 3 ал қанекей ұш.
4, 5, 6, 7 анау ауыл шеті
8, 9, 10 ал қанекей қон.
Міне түлкі сенің тапсырмаларды толық орындап болдық. Аң патшасы Арыстан сені мектепке қабылдайды. Оң жол тілейміз.
Түлкі: Рахмет балалар. Сіздерден көп нәрсе үйрендім.
Сау болыңдар балалар. Түлкі шығып кетті.
Қорытынды:
Тәрбиеші : - Балалар сендерге бүгінгі өткен ұйымдастырылған оқу іс-әрекетіміз ұнады ма? Барлықтарың сабаққа жақсы қатыстыңдар. Жарайсыңдар! Келген қонақтармен қоштасамыз, қош сау болыңыздар.
шағым қалдыра аласыз













