Оқу ісінің меңгерушісі:
Сауат ашу
|
Күні: 15.11.2018 ж Сынып: 1 «Ә» |
Қатысқандар саны: 23 Қатыспағандар саны:1 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Р дыбысы мен әрпі. |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты |
1.1.2.1 мұғалімнің көмегімен мәтінде кім (не) туралы айтылғанын анықтау |
||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы:Жаңа білімді меңгереді. Көбі:Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. |
||||
|
Жетістік критерийлері |
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||||
|
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану, математика, ағылшын тілі сабағы |
||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Компьютер |
||||
|
Тілдік құзыреттілік |
Ит-саг-собака-dog |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
«Айналмалы бекет» әдісі арқылы өткен тақырыпты пысықтау. Оқушылар лақ ертегісін кезек-кезек пен айтып шығады
|
|
|||
|
Сабақтың ортасы 8 минут |
Ширату тапсырмасы Жұмбақ айту арқылы жаңа сабақты ашу Үй артында шоңайма, Буы шығып тұрмай ма? Салпаң құлақ келед деп, Қорқа-қорқа тұрмай ма? От басында бүкір шал, Құдайына шүкір шал (Мысық) №1 Тыңдалым.Айтылым
ҚБ «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау |
Таныстырылым, оқулықпен жұмыс
|
|||
|
Сергіту сәті 1 минут |
|
Сергіту сәтіне арналған санамақ ағылшын тілінде |
|||
|
Қызықты тапсырма 8 минут |
№2 Оқылым. АР АРА РА АР АРА АРАЛ АРАЛА НАР АНАР АРА;АРА;АРАЛАР! АРЛАН;АРА АРАЛА: ҚБ «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалау |
Түрлі тапсырмалар |
|||
|
|
Топтық жұмыс I – топ Р р әріпін мүсіндеу II – топ Р р әріпін жасау III –топ Әріптерден «Раушан» сөзін шығару IV – топ Нан туралы мақалды сөздерін дұрыс орналастыру |
Маркер, стикер, пластилин, магнит, түрлі-түсті қаламдар, А4 парағы |
|||
|
|
Саралау тапсырмасы Жұбын тап ойыны Оқушылардың деңгейіне қарап, тапсырмаларды беремін
|
Қима қағаздар |
|||
|
Сабақтың соңы 2 минут |
Рефлексия
Толық түсіндім Толық түсінбедім Түк түсінбедім Оқушылар сабақтан алған білімдері бойынша рефлексия жасайды |
Қима қағаздар |
|||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|||
|
Қабілетті жоғары оқушыларға «Жұбын тап» ойыны бойынша сұрақтар қоямын. Үлгерімі төмен оқушыларға сұрақтарға жауап беруді ұсынамын |
Топтық бағалау, «Бағдаршам», «Геометриялық фигуралар», «Бас бармақ» Қошемет көрсету арқылы бағалау |
Дүниетану, математика, ағылшын тілі сабағы Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
|||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары / оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе неліктен? Сабақты саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтық уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай аутқулар болды? Неліктен? |
Сабақ өз мақсатына жетті. Оқушылардың барлығы сабаққа жақсы қатысты. Бұл менің ОМ қол жеткізгенім. Оқушылар Р дыбысы мен әрпі және оның айтылуы мен жазылуы туралы білді. Үй және жабайы жануарлар туралы бір-бірімен әңгімеледі. Топтық жұмыс қызықты өтті.Өйткені әр топ өз жұмыстарын жасау барысында бір-бірінен қалыспай әрекеттенгені маған ұнады. Саралау тапсырмасында «Жұбын тап» ойыны арқылы оқушылар жаңа сабақты пысықтады.Уақыттан тиімді пайдалана алдым, өйткені менің берген тапсырмаларым оқушылардың жас ерекшеліктеріне сай еді. Сабақ қызықты өтті. Келесі сабақта АКТ –ны көбірек қолдану керек екенін түсіндім. |
||||
|
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Р дыбысы мен әрпі.
Р дыбысы мен әрпі.
Оқу ісінің меңгерушісі:
Сауат ашу
|
Күні: 15.11.2018 ж Сынып: 1 «Ә» |
Қатысқандар саны: 23 Қатыспағандар саны:1 |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Р дыбысы мен әрпі. |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаты |
1.1.2.1 мұғалімнің көмегімен мәтінде кім (не) туралы айтылғанын анықтау |
||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы:Жаңа білімді меңгереді. Көбі:Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. |
||||
|
Жетістік критерийлері |
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||||
|
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану, математика, ағылшын тілі сабағы |
||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Компьютер |
||||
|
Тілдік құзыреттілік |
Ит-саг-собака-dog |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы |
«Айналмалы бекет» әдісі арқылы өткен тақырыпты пысықтау. Оқушылар лақ ертегісін кезек-кезек пен айтып шығады
|
|
|||
|
Сабақтың ортасы 8 минут |
Ширату тапсырмасы Жұмбақ айту арқылы жаңа сабақты ашу Үй артында шоңайма, Буы шығып тұрмай ма? Салпаң құлақ келед деп, Қорқа-қорқа тұрмай ма? От басында бүкір шал, Құдайына шүкір шал (Мысық) №1 Тыңдалым.Айтылым
ҚБ «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау |
Таныстырылым, оқулықпен жұмыс
|
|||
|
Сергіту сәті 1 минут |
|
Сергіту сәтіне арналған санамақ ағылшын тілінде |
|||
|
Қызықты тапсырма 8 минут |
№2 Оқылым. АР АРА РА АР АРА АРАЛ АРАЛА НАР АНАР АРА;АРА;АРАЛАР! АРЛАН;АРА АРАЛА: ҚБ «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалау |
Түрлі тапсырмалар |
|||
|
|
Топтық жұмыс I – топ Р р әріпін мүсіндеу II – топ Р р әріпін жасау III –топ Әріптерден «Раушан» сөзін шығару IV – топ Нан туралы мақалды сөздерін дұрыс орналастыру |
Маркер, стикер, пластилин, магнит, түрлі-түсті қаламдар, А4 парағы |
|||
|
|
Саралау тапсырмасы Жұбын тап ойыны Оқушылардың деңгейіне қарап, тапсырмаларды беремін
|
Қима қағаздар |
|||
|
Сабақтың соңы 2 минут |
Рефлексия
Толық түсіндім Толық түсінбедім Түк түсінбедім Оқушылар сабақтан алған білімдері бойынша рефлексия жасайды |
Қима қағаздар |
|||
|
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|||
|
Қабілетті жоғары оқушыларға «Жұбын тап» ойыны бойынша сұрақтар қоямын. Үлгерімі төмен оқушыларға сұрақтарға жауап беруді ұсынамын |
Топтық бағалау, «Бағдаршам», «Геометриялық фигуралар», «Бас бармақ» Қошемет көрсету арқылы бағалау |
Дүниетану, математика, ағылшын тілі сабағы Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
|||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары / оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе неліктен? Сабақты саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтық уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай аутқулар болды? Неліктен? |
Сабақ өз мақсатына жетті. Оқушылардың барлығы сабаққа жақсы қатысты. Бұл менің ОМ қол жеткізгенім. Оқушылар Р дыбысы мен әрпі және оның айтылуы мен жазылуы туралы білді. Үй және жабайы жануарлар туралы бір-бірімен әңгімеледі. Топтық жұмыс қызықты өтті.Өйткені әр топ өз жұмыстарын жасау барысында бір-бірінен қалыспай әрекеттенгені маған ұнады. Саралау тапсырмасында «Жұбын тап» ойыны арқылы оқушылар жаңа сабақты пысықтады.Уақыттан тиімді пайдалана алдым, өйткені менің берген тапсырмаларым оқушылардың жас ерекшеліктеріне сай еді. Сабақ қызықты өтті. Келесі сабақта АКТ –ны көбірек қолдану керек екенін түсіндім. |
||||
|
|||||
шағым қалдыра аласыз

















