Рационал көрсеткішті дәреже

Тақырып бойынша 31 материал табылды

Рационал көрсеткішті дәреже

Материал туралы қысқаша түсінік
Зерттеу жұмысының мақсаты:Оқуда және оқытуда АКТ-ны пайдаланудың тиімділігі,оқушылардың ҰБТ-ге дайындығын арттыру Сабақтың мақсаты:Оқушыларға рационал көрсеткішті дәреженің оң сандар үшін анықталғандығын ескере отырып (егер a > 0, nN, mZ болса, am/n табылады ) n-ші дәрежелі түбірдің формуланы қолданып есептер шығарту
Материалдың қысқаша нұсқасы

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: n-ші дәрежелі түбір

Мектеп: С.Байшев атындағы ЖОББМ КММ

Педагогтің аты-жөні:

Баймуратова Шолпан Жумабаевна

Сыныбы: 11 «А»

Күні: 14.11.2022 ж

Пәні

Алгебра

Сабақтың тақырыбы:

Рационал көрсеткішті дәреже

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

11.2.1.3 - рационал көрсеткішті дәреже анықтамасын және қасиеттерін білу;

Зерттеу жұмысының тақырыбы

АКТ

Зерттеу жұмысының мақсаты

Оқуда және оқытуда АКТ-ны пайдаланудың тиімділігі,оқушылардың ҰБТ-ге дайындығын арттыру

Сабақтың мақсаты:

Оқушыларға рационал көрсеткішті дәреженің оң сандар үшін анықталғандығын ескере отырып (егер a > 0, nN, mZ болса, am/n табылады ) n-ші дәрежелі түбірдің формуланы қолданып есептер шығарту

Бағалау критерийлері




  • рационал көрсеткішті дәреже қасиеттерін қолданып есеп шығарады;

  • рационал көрсеткішті дәрежеді өрнектердің мәнін есептейді;

  • рационал көрсеткішті дәрежеге берілген өрнектердің тепе-теңдігін дәлелдейді;

Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру

Өзін-өзі тексеру







Өткен білімді еске түсіру

Ұйымдастыру:

-Оқушылармен амандасу, сынып оқушыларын түгелдеу.

-Үй тапсырмасын тексеру








1. а санының n-ші дәрежелі арифметикалық түбірі дегеніміз не?

2. Көбейтіндіден түбір шығару ережесін тұжырымдаңыз.

3. бөлшектен түбір шығару ережесін тұжырымдаңыз.

4. Түбірдің дәреже көрсеткіші мен түбір таңбасының ішіндегі өрнектің дәреже көрсеткішін қысқарту ережесін жазыңыз.

5. Түбірді дәрежеге шығару ережесін тұжырымдаңыз.

6. Түбірден түбір шығару ережесін жазыңыз.

Сынып ережесін сақтайды ,сынып ішінен топ басшы сайлайды,топ басшы топ мүшелерінің сабаққа белсенді қатысуын қадағалайды.

classdojo арқылы оқушылар бір-бірінің үй тапсырмасын тексереді.



Берілген сұрақтардың шешімін жұп болып табады

Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»




Сұрақтар топтамасы.

Интерактив-ті тақта


Classdojo сайты

Жаңа білім


















1 Learningapps пен оқушыларға жеке тапсырма беру





2 Деңгейлік тапсырма

1. теңдеуін шешіңдер.А) 0 в) 49 с) 50 д) 53

2. өрнегінің мәнін есепте: а) 56 б) 18 с) 12 д) 36


3.Есепте:

1) а) 16 б) 32, с) 8 д) 4


2) а) 10 б) 50 с) 100 д) 25




3 Кітаппен жұмыс №10.8

1.Ұялы телефондарын қолданып оқушылар

Learningapps тан

рационал көрсеткішті дәрежелерін есептеуге тапсырмалар орындайды

2.Әр оқушыға карточка таратылып, сол карточкаға тест тапсырмасын орындау тапсырмасы беріледі












3.Түсінбеген тапсырмаларды бір- біріне түсіндіреді.

Берілген тапсырма бойынша өз ойларын ортаға салып, пікірлерін білдіріп, топтық талдау жасайды.

Дескриптор:

- алгебралық өрнектерді түрлендіру үшін рационал көрсеткішті дәреженің қасиеттерін қолданады;

- рационал көрсеткішті дәрежемен берілген алгебралық өрнекті n-ші дәрежелі түбірмен жазады;

- өрнектің мәнін табады.







Бағалау:

Әрбір дұрыс жауапка 1 балл қойылады

Интерактив-ті тақта


Classdojo,

Learningapps сайттары


Ұялы телефон


Оқулық 11 сынып,

Алгебра

А.Әбілқасымова,

В.Корчевский,

З.Жұмағұлова

Алматы «Мектеп» 2013






Бекіту

Сабақты қорытындылау

Learningapps пен сәйкестендіру тестін орындау


Үйге тапсырма беру №10.8 ; 10.9

Сабақтың тақырыбын қорытындылау

«Ең үздік жауап»

Learningapps сайты

Ой толғаныс.

Рефлексия



« Білімді стикер». Мына сұрақтар бойынша жауап береді.

- Не білдім?

- Не білемін?

- Не білгім келеді?

Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады

classdojo да қойылған балл бойынша өз – өздерін бағалайды

0-4балл «2»

5-9балл «3»

10-14балл «4»

15-20балл «5»

А4, конспект

стикер



































Бағалау парағы №





Оқушының аты-жөні

Үй тапсырмасы

Жеке жұмыс

Деңгейлік тапсырма

Сергіту тапсырмасы

Кітаппен жұмыс

Сәйкестендіру





























































0-3 балл «2»

4-5 балл «3»

6-8 балл «4»

9-10 балл «5»





















































2





1





32





60





Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
21.11.2024
177
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі