Сабақтың тақырыбы: Рационал көрсеткішті дәреже.
|
Бөлімі: |
Дәрежелер мен түбірлер. Дәрежелік функция |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Тоқтасын Д.Е |
|
Күні: 11.11 |
|
|
Сыныбы: 11 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Рационал көрсеткішті дәреже. Рационал көрсеткішті дәрежесі бар өрнектерді түрлендіру |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.2.1.3 - рационал көрсеткішті дәреже анықтамасын және қасиеттерін білу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Рационал көрсеткішті дәреженің анықтамасын, қасиеттерін біледі және қолданады; Рационал көрсеткішті дәреженің қасиеттерін санды өрнектердің мәндерін табуда қолданады; Рационал көрсеткішті дәреженің анықтамасын және оның қасиеттерін білу; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы «Өткенге шолу» 5 мин |
Ұйымдастыру. Оқушыларды түгендеу, сабақтың мақсатымен таныстыру Үй тапсырмасын тексеру. 1. а санының n-ші дәрежелі түбірі деген не? 2. n-ші дәрежелі арифметикалық квадрат түбір дегеніміз не? 3.n- ші дәрежелі түбірдің қасиеттерін атаңдар 4. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың тақырыбымен, мақсатымен танысады. Берілген сұрақтарға жауап береді. |
Дискриптор: Берілген сұрақтарға жауап береді Жалпы балл-1 |
Оқулық |
|
Жаңа сабақты түсіндіру 10 мин. |
1-тапсырма Егер m саны n-ге қалдықсыз
бөлінетін болса, онда Мысалы, Анықтама. а> о және r
= ar
=
Мысалы?
(0,2
|
Рационал көрсеткішті дәреженің қасиеттері 1. a р ∙ a q=a p+q 2. a p : a q=a p-q 3. (
4. a0=1 5. (a∙b) p =a p∙b p 6. (am)n=a mn |
Дескриптор: -Жаңа сабақты түсінеді Жалпы-2 |
|
|
15 мин |
Оқулықпен жұмыс №10.2-10.3 №10.4 2-тапсырма 1.Рационал көрсеткішті дәрежені түбірлер арқылы жазу:
|
2.Рационал көрсеткішті дәреженің мәнін есептеңіз: 1) |
Дескриптор: - Рационал көрсеткішті дәрежені түбірлер арқылы жазады - Рационал көрсеткішті дәреженің мәнін есептейді Жалпы балл -7 |
Жұмыс парағы |
|
Математикалық сауаттылық есептерін шешу 10 мин |
1457 41 саны қандай цифрмен аяқталатынын табыңыз A) 1 B) 9 C) 7 D) 3 Логикалық амал заңдылығымен анықталатын болса, онда есептеңіз a *b= a b -1 2*5= A) 12 B) 9 C) 31 D) 15 |
Оқушылар өздерінің шығара алмаған есептерін ортаға салады |
|
Тест тапсырмалары |
|
Сабақтың соңы. Рефлексия 5 мин |
Рефлексия. Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:
Үйге тапсырма №10.1 есеп |
|
Оқушылардың сабаққа қатысу арқылы бағаланады. (жоғары балл 10) |
Тапсырма орындауға қажетті құралдар. |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Рационал көрсеткішті дәреже. Рационал көрсеткішті дәрежесі бар өрнектерді түрлендіру
Рационал көрсеткішті дәреже. Рационал көрсеткішті дәрежесі бар өрнектерді түрлендіру
Сабақтың тақырыбы: Рационал көрсеткішті дәреже.
|
Бөлімі: |
Дәрежелер мен түбірлер. Дәрежелік функция |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Тоқтасын Д.Е |
|
Күні: 11.11 |
|
|
Сыныбы: 11 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Рационал көрсеткішті дәреже. Рационал көрсеткішті дәрежесі бар өрнектерді түрлендіру |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
11.2.1.3 - рационал көрсеткішті дәреже анықтамасын және қасиеттерін білу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Рационал көрсеткішті дәреженің анықтамасын, қасиеттерін біледі және қолданады; Рационал көрсеткішті дәреженің қасиеттерін санды өрнектердің мәндерін табуда қолданады; Рационал көрсеткішті дәреженің анықтамасын және оның қасиеттерін білу; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы «Өткенге шолу» 5 мин |
Ұйымдастыру. Оқушыларды түгендеу, сабақтың мақсатымен таныстыру Үй тапсырмасын тексеру. 1. а санының n-ші дәрежелі түбірі деген не? 2. n-ші дәрежелі арифметикалық квадрат түбір дегеніміз не? 3.n- ші дәрежелі түбірдің қасиеттерін атаңдар 4. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың тақырыбымен, мақсатымен танысады. Берілген сұрақтарға жауап береді. |
Дискриптор: Берілген сұрақтарға жауап береді Жалпы балл-1 |
Оқулық |
|
Жаңа сабақты түсіндіру 10 мин. |
1-тапсырма Егер m саны n-ге қалдықсыз
бөлінетін болса, онда Мысалы, Анықтама. а> о және r
= ar
=
Мысалы?
(0,2
|
Рационал көрсеткішті дәреженің қасиеттері 1. a р ∙ a q=a p+q 2. a p : a q=a p-q 3. (
4. a0=1 5. (a∙b) p =a p∙b p 6. (am)n=a mn |
Дескриптор: -Жаңа сабақты түсінеді Жалпы-2 |
|
|
15 мин |
Оқулықпен жұмыс №10.2-10.3 №10.4 2-тапсырма 1.Рационал көрсеткішті дәрежені түбірлер арқылы жазу:
|
2.Рационал көрсеткішті дәреженің мәнін есептеңіз: 1) |
Дескриптор: - Рационал көрсеткішті дәрежені түбірлер арқылы жазады - Рационал көрсеткішті дәреженің мәнін есептейді Жалпы балл -7 |
Жұмыс парағы |
|
Математикалық сауаттылық есептерін шешу 10 мин |
1457 41 саны қандай цифрмен аяқталатынын табыңыз A) 1 B) 9 C) 7 D) 3 Логикалық амал заңдылығымен анықталатын болса, онда есептеңіз a *b= a b -1 2*5= A) 12 B) 9 C) 31 D) 15 |
Оқушылар өздерінің шығара алмаған есептерін ортаға салады |
|
Тест тапсырмалары |
|
Сабақтың соңы. Рефлексия 5 мин |
Рефлексия. Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:
Үйге тапсырма №10.1 есеп |
|
Оқушылардың сабаққа қатысу арқылы бағаланады. (жоғары балл 10) |
Тапсырма орындауға қажетті құралдар. |
шағым қалдыра аласыз
















