Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
6.1В Рационал сандар және оларға амалдар қолдану |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Ерболқызы Динара |
|||||
|
Пән/Сынып: |
6 сынып. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Күні: |
14.11.2024 |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Рационал сандарды бөлу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.2.16 рационал сандарды бөлуді орындау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Рационал сандарды бөлу үшін, таңбаны айыра білу Рационал
сандарды бөлу туралы
білу; |
|||||
|
Сабақ барысы: |
||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
5 минут |
Ұйым дастыру |
Сәлемдесу. Оқушыларды түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал тудыру. Үй тапсырмасын тексеру. Өткен сабақты еске түсіру мақсатында оқушылар бос орындағы сөздерді табады: 1.Оң санның теріс санға көбейтіндісі...... сан болады. 2.Таңбалары әртүрлі екі санның көбейтіндісі .....сан. 3.Екі теріс сандардың бөліндісі .....сан болады. 4.Екі теріс сандардың қосындысы......сан болады. |
Амандасады. Үй жұмысын айтады. Оқушылар берілген анықтамалардың ішіндегі бос орындағы сөздерді табады. |
Ауызша мақтау сөздермен бағалауы «жарайсың» |
Оқулық Слайд W0rdwall платформасы |
|
|
20 мин |
|
"Секіруші құрбақа" әдісі 1. -7,2 : ( - 0,9) 2. 3,2 : ( - 8) 3. -5,4 : (-2) 4. 0,5: (-5) 5. -170 : (-5) 6. -18 : 0 7. -60 : (-12) 8. -81 : 27 9. -12 : (-5) 10. - 42: 2 11. 70 : (-7) есептері оқушыларға educaplay платформасы арқылы беріледі. Оқушылар балмұздақ таяқшасы арқылы шығарылып отырады. "Білімі пирамида" әдісі Оқушыларға жұптық тапсырмалар беріледі. 1. Теңдеуді шешіңіздер:
2. Пропорцияның белгісіз мүшесін табыңыздар:
3. Есептеңіздер: (3m + 6m) : 2 m = 1,2 4.
Есептеңіздер: Оқулықпен жұмыс № 522 есеп |
Оқушылар берілген тапсырмаларды орындап, дұрыс жауабын табады. Дескриптор: -Рационал сандарды бөлу ережесін қолданып шығарады
Оқушылар есептерді шығарады және шыққан шешімдерін өсу ретімен орналастыра отырып пирамида құрастырады. |
Бас бармақ арқылы бағалау
Әр дұрыс жауапқа 1 ұпай беріледі.
Дескриптор: -Таңбалар ережесін пайдаланып, өрнектің мәнін табады -Рационал сандарды бөлу ережесін қолданып шығарады. Әр дұрыс жауапқа 1 ұпай беріледі. |
Слайд, Educaplay платформасы
Слайд, тапсырма қағаздары
Оқулық |
|
|
15 минут |
Бекіту тапсырмасы |
"Біліміңді тексер" әдісі Тест тапсырмалары 1. ( - 4,5) : ( - 5 ) = A) 0,9 B) - 0,9 C) 0,5 D) - 0,5 E) 0,15 2. 125 : ( - 2,5) = A) 50 B) - 50 C) 25 D) - 25 E) - 15 3. Теңдеуді шеш: - x * 4 = - 100 A) - 0,25 B) -20 C) - 25 D) 20 E) 25 4. - 2,5 + ( - 2,5) = A) 0 B) 5 C) - 5 D) 0,5 E)-0,5 5. Екі теріс санның қосындысы ........ сан. A) теріс B) оң C) нөл D) E) 6. 6у * (-5х) = A) 1,2ух B) 30ух C)- 1,2ух D) - 30ух E) 11ух 7. - 11у=33 у-ті тап A) 3 B) -3 C) 0,3 D) 13 E) - 0,3 8. (-15) * ( ) = 60 бос орынды толтыр A) 4 B) -6 C) 5 D) -5 E) -4 9. -3,5 < Х < 2,3 A) -2 B) -4 C) 2,5 D) 3 E) 3,1 10. - 3,19 + 3,19 A) 3 B) 6,38 C) 0 D) - 6,38 E) 6,10 |
Оқушылар тест тапсырмаларын орындайды. Сканер арқылы тексеріліп, көрсетіледі. |
Дескриптор: -Рационал сандарды бөлу ережесін қолданып шығарады. Дескриптор: -Таңбалар ережесін пайдаланып, өрнектің мәнін табады
Әрбір дұрыс жауапқа 1 ұпай беріледі. |
Слайд, тапсырма қағаздары Zipgrade платформасы |
|
|
5 минут |
|
Рефлексия. "Пайыз" әдісі 0 % түсінбедім 50% түсіндім, әлі де көмек қажет 75% түсіндім 100% өте жақсы түсіндім. Үйге тапсырма. № |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
Кері байланыс |
слайд, оқу құралдары; |
|
Өзін - өзі бағалау
парағы!
|
Тапсырмалар |
Ұпай |
|
Үй тапсырмасы |
|
|
Секіруші құрбақа |
|
|
Білімді пирамида |
|
|
Оқулықпен жұмыс |
|
|
Біліміңді тексер |
|
Аты-жөні:
Барлық ұпай саны;
Өзін - өзі бағалау
парағы!
|
Тапсырмалар |
Ұпай |
|
Үй тапсырмасы |
|
|
Секіруші құрбақа |
|
|
Білімді пирамида |
|
|
Оқулықпен жұмыс |
|
|
Біліміңді тексер |
|
Аты - жөні:
Барлық ұпай саны:
Үлгерімі төмен оқушыға арналған тапсырмалар:
№1 тапсырма
Дұрыс , бұрыс әдісі таңбалар ережесінің дұрыстығын тексер
( - ) : ( + ) = ( - )
( - ) : ( - ) = ( - )
( + ) : ( - ) = ( + )
№2 тапсырма есептеңіз
(-10):2=
36:(-6)=
(-27):(-3) =
4:0=
14:7=
Дарынды оқушыларға арналған тапсырмалар
№1. Қыздырылған сұйықты суытқанда 3 минутта оның температурасы −15 0 −15 −15 0 0 −15 0 С-қа өзгерді. 1 минутта қыздырылған сұйықтың температурасы неше градусқа өзгерді (төмендеді)?
№2. Хауыздағы су құбырдан сыртқа қарай ағып жатыр. Хауыздағы судың деңгейі 3 минутта −45 сантиметрге өзгерді. Хауыздағы судың деңгейі 1 минутта неше сантиметрге өзгерді?
№3.
Есепті теңдеу құру арқылы
шығарыңдар.
Меруерт
бір сан ойлап, оны тақтаға жазды. Айнұр ол санға 14-ті қосты, ал
Айман оған Меруерттің ойлаған санын 20 %-ке арттырып, тағы да
қосты. Сонда қосынды −47,6-ға тең болды. Меруерт қандай сан
ойлады?
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Рационал сандарды бөлу
Рационал сандарды бөлу
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
6.1В Рационал сандар және оларға амалдар қолдану |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Ерболқызы Динара |
|||||
|
Пән/Сынып: |
6 сынып. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||
|
Күні: |
14.11.2024 |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Рационал сандарды бөлу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.2.16 рационал сандарды бөлуді орындау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Рационал сандарды бөлу үшін, таңбаны айыра білу Рационал
сандарды бөлу туралы
білу; |
|||||
|
Сабақ барысы: |
||||||
|
Уақыты |
Кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
5 минут |
Ұйым дастыру |
Сәлемдесу. Оқушыларды түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал тудыру. Үй тапсырмасын тексеру. Өткен сабақты еске түсіру мақсатында оқушылар бос орындағы сөздерді табады: 1.Оң санның теріс санға көбейтіндісі...... сан болады. 2.Таңбалары әртүрлі екі санның көбейтіндісі .....сан. 3.Екі теріс сандардың бөліндісі .....сан болады. 4.Екі теріс сандардың қосындысы......сан болады. |
Амандасады. Үй жұмысын айтады. Оқушылар берілген анықтамалардың ішіндегі бос орындағы сөздерді табады. |
Ауызша мақтау сөздермен бағалауы «жарайсың» |
Оқулық Слайд W0rdwall платформасы |
|
|
20 мин |
|
"Секіруші құрбақа" әдісі 1. -7,2 : ( - 0,9) 2. 3,2 : ( - 8) 3. -5,4 : (-2) 4. 0,5: (-5) 5. -170 : (-5) 6. -18 : 0 7. -60 : (-12) 8. -81 : 27 9. -12 : (-5) 10. - 42: 2 11. 70 : (-7) есептері оқушыларға educaplay платформасы арқылы беріледі. Оқушылар балмұздақ таяқшасы арқылы шығарылып отырады. "Білімі пирамида" әдісі Оқушыларға жұптық тапсырмалар беріледі. 1. Теңдеуді шешіңіздер:
2. Пропорцияның белгісіз мүшесін табыңыздар:
3. Есептеңіздер: (3m + 6m) : 2 m = 1,2 4.
Есептеңіздер: Оқулықпен жұмыс № 522 есеп |
Оқушылар берілген тапсырмаларды орындап, дұрыс жауабын табады. Дескриптор: -Рационал сандарды бөлу ережесін қолданып шығарады
Оқушылар есептерді шығарады және шыққан шешімдерін өсу ретімен орналастыра отырып пирамида құрастырады. |
Бас бармақ арқылы бағалау
Әр дұрыс жауапқа 1 ұпай беріледі.
Дескриптор: -Таңбалар ережесін пайдаланып, өрнектің мәнін табады -Рационал сандарды бөлу ережесін қолданып шығарады. Әр дұрыс жауапқа 1 ұпай беріледі. |
Слайд, Educaplay платформасы
Слайд, тапсырма қағаздары
Оқулық |
|
|
15 минут |
Бекіту тапсырмасы |
"Біліміңді тексер" әдісі Тест тапсырмалары 1. ( - 4,5) : ( - 5 ) = A) 0,9 B) - 0,9 C) 0,5 D) - 0,5 E) 0,15 2. 125 : ( - 2,5) = A) 50 B) - 50 C) 25 D) - 25 E) - 15 3. Теңдеуді шеш: - x * 4 = - 100 A) - 0,25 B) -20 C) - 25 D) 20 E) 25 4. - 2,5 + ( - 2,5) = A) 0 B) 5 C) - 5 D) 0,5 E)-0,5 5. Екі теріс санның қосындысы ........ сан. A) теріс B) оң C) нөл D) E) 6. 6у * (-5х) = A) 1,2ух B) 30ух C)- 1,2ух D) - 30ух E) 11ух 7. - 11у=33 у-ті тап A) 3 B) -3 C) 0,3 D) 13 E) - 0,3 8. (-15) * ( ) = 60 бос орынды толтыр A) 4 B) -6 C) 5 D) -5 E) -4 9. -3,5 < Х < 2,3 A) -2 B) -4 C) 2,5 D) 3 E) 3,1 10. - 3,19 + 3,19 A) 3 B) 6,38 C) 0 D) - 6,38 E) 6,10 |
Оқушылар тест тапсырмаларын орындайды. Сканер арқылы тексеріліп, көрсетіледі. |
Дескриптор: -Рационал сандарды бөлу ережесін қолданып шығарады. Дескриптор: -Таңбалар ережесін пайдаланып, өрнектің мәнін табады
Әрбір дұрыс жауапқа 1 ұпай беріледі. |
Слайд, тапсырма қағаздары Zipgrade платформасы |
|
|
5 минут |
|
Рефлексия. "Пайыз" әдісі 0 % түсінбедім 50% түсіндім, әлі де көмек қажет 75% түсіндім 100% өте жақсы түсіндім. Үйге тапсырма. № |
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
Кері байланыс |
слайд, оқу құралдары; |
|
Өзін - өзі бағалау
парағы!
|
Тапсырмалар |
Ұпай |
|
Үй тапсырмасы |
|
|
Секіруші құрбақа |
|
|
Білімді пирамида |
|
|
Оқулықпен жұмыс |
|
|
Біліміңді тексер |
|
Аты-жөні:
Барлық ұпай саны;
Өзін - өзі бағалау
парағы!
|
Тапсырмалар |
Ұпай |
|
Үй тапсырмасы |
|
|
Секіруші құрбақа |
|
|
Білімді пирамида |
|
|
Оқулықпен жұмыс |
|
|
Біліміңді тексер |
|
Аты - жөні:
Барлық ұпай саны:
Үлгерімі төмен оқушыға арналған тапсырмалар:
№1 тапсырма
Дұрыс , бұрыс әдісі таңбалар ережесінің дұрыстығын тексер
( - ) : ( + ) = ( - )
( - ) : ( - ) = ( - )
( + ) : ( - ) = ( + )
№2 тапсырма есептеңіз
(-10):2=
36:(-6)=
(-27):(-3) =
4:0=
14:7=
Дарынды оқушыларға арналған тапсырмалар
№1. Қыздырылған сұйықты суытқанда 3 минутта оның температурасы −15 0 −15 −15 0 0 −15 0 С-қа өзгерді. 1 минутта қыздырылған сұйықтың температурасы неше градусқа өзгерді (төмендеді)?
№2. Хауыздағы су құбырдан сыртқа қарай ағып жатыр. Хауыздағы судың деңгейі 3 минутта −45 сантиметрге өзгерді. Хауыздағы судың деңгейі 1 минутта неше сантиметрге өзгерді?
№3.
Есепті теңдеу құру арқылы
шығарыңдар.
Меруерт
бір сан ойлап, оны тақтаға жазды. Айнұр ол санға 14-ті қосты, ал
Айман оған Меруерттің ойлаған санын 20 %-ке арттырып, тағы да
қосты. Сонда қосынды −47,6-ға тең болды. Меруерт қандай сан
ойлады?
шағым қалдыра аласыз
















