Қысқа мерзімді сабақ жоспары №17 6 сынып
Бекітемін:
|
Бөлім: |
Рационал сандарға амалдар қолдану |
||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ибрагимов Нурлыбек Ерболатович |
||||||||||||
|
Күні: |
26.11.24 ж |
||||||||||||
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Рационал сандарға арифметикалық амалдар қолдану |
||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
6.1.2.22 рационал сандармен арифметикалық амалдарды орындау |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Рационал сандарға арифметикалық амалдар қолданып есептей алады. |
||||||||||||
|
Құндылықтар: |
Бірлік және ынтымақ - Командада жұмыс істей білу ; -Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу ; - Айналасындағыларға көмек көрсету; Әділдік және жауапкершілік - Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну. - Бастаған ісін соңына дейін жеткізе білу |
||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
|||||||||||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Ұйымдас- тыру кезеңі 5мин |
Сәлемдесу; Сыныптағы оқушылардың көңіл күйлерін сұрап, жағымды ахуал туындату; Оқушыларды түгелдеу; Сабақтың мақсатымен таныстыру |
Мұғаліммен сәлемдесу; Сыныпта жағымды ахуал туындату, бір-біріне жақсы тілектерін білдіру; Сабақтың мақсатын мұғаліммен бірге ашу, сұрақтар туындаса мұғалімнің көмегіне жүгіну |
Ауызша бағалауды қоданамын «Өте жақсы» «Жарайсың» |
Тақта; Оқулық; |
|||||||||
|
Сабақтың басы 10 минут |
Үй жұмысын тексеру 616, 620 Өткен сабақты пысықтау ЕРЕЖЕ! Екі теріс рационал санды қосу үшін: 1) қосылғыштардың модульдері қосылады. 2) шыққан санның алдына «-» таңбасы қойылады. Таңбалары әр түрлі екі санды қосу үшін: 1) үлкен модульден кіші модуль алынады; 2) шыққан нәтиженің алдына модулі үлкен қосылғыштың таңбасы қойылады Көбейту Екі теріс рационал санды көбейту үшін: Екі теріс рационал санның көбейтіндісінің мәнінің модулі көбейткіштердің модульдерінің көбейтіндісіне тең оң санды береді. Таңбалары әр түрлі екі рационал санды көбейту үшін: 1) көбейткіштердің модулін көбейту керек 2)шыққан санның алдына «-» таңбасын қою керек. Теріс рационал сандардың бөліндісінің мәнін табу үшін бөлгіштің модуліне бөледі Таңбалары әр түрлі рационал сандардың бөліндісінің мәні теріс сан болып табылады. Рационал сандарға амалдар қолдану үшін әр оқушы мынаны есте ұстауы керек: 1) Арифметикалық амалдардың орындалу ретін білу; 2) Рационал сандарға амалдар қолдануға берілген есептерді шешу әдістерін білу; 3) Тиімді әдісті таңдай білу және есептің шешуін математикалық тұрғыдан сауатты жаза білу; Эстафета « Кім жылдам?» 1-қатар 2-қатар 3-қатар 1) -19+(-1) 1)-17+(-2) 1)-9+(-7) 2)6 3)-7-(-2) 3)-6-(-4) 3)-5-(-15) 4)10 5)25+(-35) 5)45+(-55) 5)15+(-45) |
Сабаққа белсенді қатысып отырған оқушыларды мактау, мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Керемет! |
Интерактивті тақта 6-сыныбына арн. / Оқулық авторы: А.Е.Әбілқасымова;. - Алматы: Мектеп, 2018 |
||||||||||
|
Сабақтың ортасы 25минут Жұп-пен жұ-мыс |
Тест
1. Тізімдегі
сандардың ең үлкені мен ең кішісінің айырмасын табыңдар:
-19,3; -4,2;
6,15 |
Тест жауаптары: 1.С 2.А 3.Д 4.В 5.в 6.А |
Жұптық жұмыста екі жұлдыз бір тілек әдісімен бағалайды |
Интерактивті тақта |
|||||||||
|
Жеке жұмыс |
Оқулықпен жұмыс Деңгейлік тапсырмалар: І деңгей: №617 ІІ деңгей: №622 ІІІ деңгей: №615 |
Бір – бірін бағалау жүргізіледі |
Слайд Тақта Бор 6-сыныбына арн. / Оқулық авторы: Т.А.Алдамұратова;. - Алматы: Атамұра, 2018Дәптер |
||||||||||
|
|
Сабақты бекіту Бөлінгіш пен бөлгіштің таңбалары әр түрлі болса, бөліндінің мәні………. Бөлінгіш пен бөлгіштің таңбалары бірдей болса, бөлінді .......... Қосылғыштардың таңбалары әртүрлі болса, қосындының таңбасы ........ Теріс санды теріс санға қосқанда қосындының таңбасы .............. |
|
|
||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Қорытындылау. ББҮ кестесін толтырту; |
ББҮ кестесін толтыру
Үйге тапсырма. Оқулықтан №623 Анықтамаларды жаттау |
Бағалау парақтары бойына жинаған ұпаймен 1-10 баллмен бағалану |
ББҮ кестесі; оқулық |
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Рационал сандарға арифметикалық амалдар қолдану
Рационал сандарға арифметикалық амалдар қолдану
Қысқа мерзімді сабақ жоспары №17 6 сынып
Бекітемін:
|
Бөлім: |
Рационал сандарға амалдар қолдану |
||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ибрагимов Нурлыбек Ерболатович |
||||||||||||
|
Күні: |
26.11.24 ж |
||||||||||||
|
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Рационал сандарға арифметикалық амалдар қолдану |
||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
6.1.2.22 рационал сандармен арифметикалық амалдарды орындау |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Рационал сандарға арифметикалық амалдар қолданып есептей алады. |
||||||||||||
|
Құндылықтар: |
Бірлік және ынтымақ - Командада жұмыс істей білу ; -Өзгелерге мейірімділік, жанашырлық таныта білу ; - Айналасындағыларға көмек көрсету; Әділдік және жауапкершілік - Басқалар үшін маңызды тапсырмаларды орындаудың қажеттілігі мен маңыздылығын түсіну. - Бастаған ісін соңына дейін жеткізе білу |
||||||||||||
|
Сабақ барысы: |
|||||||||||||
|
Уақыты/ кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||
|
Ұйымдас- тыру кезеңі 5мин |
Сәлемдесу; Сыныптағы оқушылардың көңіл күйлерін сұрап, жағымды ахуал туындату; Оқушыларды түгелдеу; Сабақтың мақсатымен таныстыру |
Мұғаліммен сәлемдесу; Сыныпта жағымды ахуал туындату, бір-біріне жақсы тілектерін білдіру; Сабақтың мақсатын мұғаліммен бірге ашу, сұрақтар туындаса мұғалімнің көмегіне жүгіну |
Ауызша бағалауды қоданамын «Өте жақсы» «Жарайсың» |
Тақта; Оқулық; |
|||||||||
|
Сабақтың басы 10 минут |
Үй жұмысын тексеру 616, 620 Өткен сабақты пысықтау ЕРЕЖЕ! Екі теріс рационал санды қосу үшін: 1) қосылғыштардың модульдері қосылады. 2) шыққан санның алдына «-» таңбасы қойылады. Таңбалары әр түрлі екі санды қосу үшін: 1) үлкен модульден кіші модуль алынады; 2) шыққан нәтиженің алдына модулі үлкен қосылғыштың таңбасы қойылады Көбейту Екі теріс рационал санды көбейту үшін: Екі теріс рационал санның көбейтіндісінің мәнінің модулі көбейткіштердің модульдерінің көбейтіндісіне тең оң санды береді. Таңбалары әр түрлі екі рационал санды көбейту үшін: 1) көбейткіштердің модулін көбейту керек 2)шыққан санның алдына «-» таңбасын қою керек. Теріс рационал сандардың бөліндісінің мәнін табу үшін бөлгіштің модуліне бөледі Таңбалары әр түрлі рационал сандардың бөліндісінің мәні теріс сан болып табылады. Рационал сандарға амалдар қолдану үшін әр оқушы мынаны есте ұстауы керек: 1) Арифметикалық амалдардың орындалу ретін білу; 2) Рационал сандарға амалдар қолдануға берілген есептерді шешу әдістерін білу; 3) Тиімді әдісті таңдай білу және есептің шешуін математикалық тұрғыдан сауатты жаза білу; Эстафета « Кім жылдам?» 1-қатар 2-қатар 3-қатар 1) -19+(-1) 1)-17+(-2) 1)-9+(-7) 2)6 3)-7-(-2) 3)-6-(-4) 3)-5-(-15) 4)10 5)25+(-35) 5)45+(-55) 5)15+(-45) |
Сабаққа белсенді қатысып отырған оқушыларды мактау, мадақтау арқылы бағалау: Жарайсың! Өте жақсы! Керемет! |
Интерактивті тақта 6-сыныбына арн. / Оқулық авторы: А.Е.Әбілқасымова;. - Алматы: Мектеп, 2018 |
||||||||||
|
Сабақтың ортасы 25минут Жұп-пен жұ-мыс |
Тест
1. Тізімдегі
сандардың ең үлкені мен ең кішісінің айырмасын табыңдар:
-19,3; -4,2;
6,15 |
Тест жауаптары: 1.С 2.А 3.Д 4.В 5.в 6.А |
Жұптық жұмыста екі жұлдыз бір тілек әдісімен бағалайды |
Интерактивті тақта |
|||||||||
|
Жеке жұмыс |
Оқулықпен жұмыс Деңгейлік тапсырмалар: І деңгей: №617 ІІ деңгей: №622 ІІІ деңгей: №615 |
Бір – бірін бағалау жүргізіледі |
Слайд Тақта Бор 6-сыныбына арн. / Оқулық авторы: Т.А.Алдамұратова;. - Алматы: Атамұра, 2018Дәптер |
||||||||||
|
|
Сабақты бекіту Бөлінгіш пен бөлгіштің таңбалары әр түрлі болса, бөліндінің мәні………. Бөлінгіш пен бөлгіштің таңбалары бірдей болса, бөлінді .......... Қосылғыштардың таңбалары әртүрлі болса, қосындының таңбасы ........ Теріс санды теріс санға қосқанда қосындының таңбасы .............. |
|
|
||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Қорытындылау. ББҮ кестесін толтырту; |
ББҮ кестесін толтыру
Үйге тапсырма. Оқулықтан №623 Анықтамаларды жаттау |
Бағалау парақтары бойына жинаған ұпаймен 1-10 баллмен бағалану |
ББҮ кестесі; оқулық |
|||||||||
шағым қалдыра аласыз













