Рационал теңсіздік

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Рационал теңсіздік

Материал туралы қысқаша түсінік
Барлық оқушылар: рационал теңсіздіктерді шешеді; Оқушылардың басым бөлігі: рационал теңсіздіктерді талдайды; Кейбір оқушылар:рационал теңсіздіктер арқылы есептің математикалық моделін құрайды және оны шешеді;
Материалдың қысқаша нұсқасы

Қысқа мерзімді сабақ жоспары


Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:

Мектеп: №6 ЖББОМ

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Жанаева А.Т.

Сынып:

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы

Рационал теңсіздік

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

8.2.2.9 Рационал теңсіздіктерді шешу

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: рационал теңсіздіктерді шешеді;

Оқушылардың басым бөлігі: рационал теңсіздіктерді талдайды;

Кейбір оқушылар:рационал теңсіздіктер арқылы есептің математикалық моделін құрайды және оны шешеді;

Бағалау критерийі

  • рационал теңсздіктердің қасиеттерін біледі;

  • рационал теңсіздіктерді шешеді;

Тілдік мақсаттар


Тілдік дағдылар:рационал теңсіздіктерді шешу әдісін түсіндіреді;

Лексика және терминалогия:рационал теңсіздік, координаталық түзу, сан аралықтары, теңсіздіктің шешімі, ММЖ;

Сөз тіркестері: Бүтін рационал теңсіздіктерді шешу үшін...; бөлшек рационал теңсіздіктерді шешу үшін...

Құндылықтарға баулу

«Мәңгілік ел» ұлттық идеясының «қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік» құндылығы кең ауқымдағы дағдылармен бірлікте жеке қасиеттердің дамуы тапсырма арқылы жүзеге асады;

Пәнаралық байланыс

«Жол», «жылдамдық», «уақытқа» байланысты тапсырмада физикамен байланысы көрініс табады.

Алдыңғы білім


Сызықтық теңсіздіктерді шеше біледі, квадрат теңсіздіктерді шешеді, көбейткіштерге жіктейді, алгебралық бөлшектерді ортақ бөлімге келтіреді, бөлшек-рационал өрнектердің ММЖ табады;


Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері


Ресурстар

Сабақтың басы











І. Ұйымдастыру.

ІІ. «Айырмашылығы неде» ширату жаттығуы арқылы, оқушылардың ойын шоғырландырып, оқу мақсатын анықтаймыз.

Слайд «Айырмашылығы неде».

Сабақтың ортасы












Жаңа тақырыпты меңгеру.

Bilimland порталынан видеоролик арқылы жаңа тақырыпты беремін.

«Борт журналы» белсенді әдісі арқылы оқушылар өз ойларын, ұсыныстарын, тың ақпараттарды жазып алады және кейін қолдана алады.

Бұрыннан білгенім

Жаңадан білгенім

Болжамдар

Тың ақпараттар





(Ө,Ж,Т) 1 тапсырма: «Ойлан-жұптас-бөліс» белсенді әдісі арқылы білімді жинақтау , ынтымақтаса отырып өз ойларын еркін жеткізе алады.

а) х2-4х+3>0

ә) (х-4)(х+3)≤0

б) ≥0

Дескриптор:

  • функцияның нөлдерін табады;

  • ММЖ анықтайды;

  • координаталық осьте белгілейді;

  • функцияның таңбасын анықтайды;

  • шешімін жазады.

ҚБ: «Бас бармақ» әдісі

Сұрақтар:

1)Тапсырмаларды орындау барысында қиындық туғызған қандай сұрақтар?

2)Шешімін жазған кезде қандай қателіктер кетті?


(Т) 2 тапсырма: «Ойынды жалғастыр» белсенді әдісін қолданамын,себебі алдыңғы білімді бекіте отырып,тереңдеу, талдау мақсатын негізге алдым.

теңсіздігін шешіп, бүтін шешімдерін тап.

Дескриптор:

  • P(х)≥ 0 түріне келтіреді;

  • ММЖ анықтайды;

  • интервалдар әдісін қолданады;

  • шешімін жазады;

  • бүтін шешімін табады;

ҚБ: «Жұлдызша»

Саралаудың әдісіне сәйкес қосымша тапсырма беремін.(Қосымша 1)


(Т) 3 тапсырма: «Әуе шары» белсенді әдісі басқалармен жұмыс,ойлау шешім қабылдау,ақпаратты басқару дағдыларын қалыптастыру мақсатында алдым.

Есіл өзенінің ағысымен катер 18 км жүзген соң, өзен ағысына қарсы 20 км жүзіп, барлық жолға 2 сағаттан артық жұмсады. Катердің тынық судағы жылдамдығы 20 км\сағ болса, өзен ағысының жылдамдығын табыңдар.

Дескриптор:

  • мәтінге байланысты өрнек құрастырады;

  • рационал теңсіздікті шешеді;

  • жылдамдықты анықтайды.

ҚБ: «Екі жұлдыз, бір тілек»

http\\ bilimland.kz








1)үлестірме материал

2) Слайд1 «Тапсырма шешімі»















Алгебра 8 сынып.

Әбілқасымова А. Бекбоев И.



Слайд2 «Тапсырма шешімі»



Қосымша 1




Үлестірме материал

Сабақтың соңы


Қорытынды.

Қосу

Мен үшін құнды болған мәлімет...

Алу

Сәтсіз болған нәрсе...

Қызықты

Мен үшін қызық...

Рефлексия «Бағалау ағашы» стикер жабыстыру


Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау


1 тапсырма

«Диалог және қолдау» әдісі.

Кейбір оқушыларға жан – жақты әрі нақты көмек беріп, ойланту үшін және бірқатар жауаптар алу үшін алдын ала дайындалған сұрақтар қоямын және бұл әдіс арқылы сөзбен қолдау көрсете отырып ынталандырамын.

2-тапсырма.

«Қарқын» әдісі қолданамын.

Тапсырма біреу,алайда оны орындау үшін әр –түрлі уақыт беріледі.Ерте аяқтағандарға қосымша тапсырма беріледі.

3-тапсырма.

«Нәтиже» әдісі.

Берілетін тапсырма біреу, оқушылардан жеке нәтиже күтіледі.

1.ҚБ «Бас бармақ» әдісі.

2.ҚБ «Жұлдызша» әдісі.

3.ҚБ «Екі жұлдыз, бір тілек».


Денсаулық сақтау технологиялары мен қауіпсіздік сақтау ережелері нормаға сай. Оқушылардың жұмыс барысында толық жағдай жасалған.






Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
04.12.2018
1515
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі