ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
-
Тексерілді: ДОІЖО
Бөлім:
Компьютерлік графика
Педагогтің аты-жөні
Умарова Гульжан Жанбековна, М.Жұмабаев атындағы №39 жоббм информатика пәні мұғалімі
Күні:
13.11.2023ж
Сынып:
5 Ж
Сабақтың тақырыбы
Растрлық кескіндерді өңдеу
Оқу мақсаты:
-
5.2.2.2 -растрлық кескіндерді жасау және өңдеу
Сабақтың мақсаты:
Барлық оқушылар:
Растрлық және графикалық редакторларының жұмыс істеу ерекшеліктерін біледі.
Көптеген оқушылар:
Paint.NET графикалық редакторында кесіндерді жасау барысында геометриялық фигураларды салу құралдарын қолданады.
Кейбір оқушылар:
Paint.NET , Photo Brush программаларының интерфейсінің жақсы жақтарына мысалдар келтіреді.
-
Сабақтың барысы
-
Сабақтың кезеңі
Мұғалім іс-әрекеті
Оқушы іс-әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы
5 мин
1. Оқушылармен сәлемдесу, олардың назарын сабаққа аудару
-Сәлеметсіңдер ме оқушылар!
-Бүгінгі көңіл- күйлерің жақсы ма?
-Оқушыларды түгелдеу
Бүгін сабақта кім жоқ?
Ұйымдастыру кезеңі:
Тренинг «Шаттық шеңбері»

Оқушыларды топқа біріктіру (PowerPoint та сандарды таңдау арқылы 2 топқа біріктіру)

-
Мұғаліммен сәлемдеседі
-
Бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді
-
Растр және Вектор
топтарына бірігеді
Презентация (1-3 слайдтар)
Power Point программасы
Үй тапсырмасын тексеру
5 мин
Оқушылардан үй тапсырмасы «Шар ойыны» арқылы сұралады.

-
Сұраққа дұрыс жауап беру арқылы келесі сұрақтар ашылады, бұрыс жауап берсе шар ұшып, құлап кету қаупі төнеді.
Әр дұрыс жауап 1 ұпай
Смайликпен бағалау
Интербелсенді тақта
Білу
Түсіну
Жаңа сабақ
10 мин
Мұғалім жаңа сабақ тақырыбы мен мақсаттарын хабарлап айтады
«Миға шабуыл» әдісі арқылы ой қозғайтын сұрақ қояды.
Мұғалім жаңа сабаққа шолу жасап түсіндіреді.



-
Сабақтың мақсаттарымен танысады
-
Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады
Жаңа сабақпен танысады
Презентация
(3-4 слайдтар)
Презентация
6-8 слайдтар
Қолдану
Жеке жұмыс
12 мин
Топтық жұмыс
4 мин
Тапсырма №1
Симметриялы нысандардың суретін салу.
Кескін ретінде қазақтың «Құс қанаты» оюын пайдаланып симметриялы бейнесін жасау

Яғни берілген бір оюдан оң жақтағы суреттегідей симметриялы ою нысанын жасау.
Дескриптор
- Paint графикалық редакторды іске қосады;
-Кірістіру (Вставка), Қиып алу (Вырезать), Көшіру (Копировать), Бұру (Повернуть) құралдарын қолданады
Тапсырма №2
А4 парағындағы суретті бояп, оған Quiver программасымен сканерлеп жан бітіру.

Дескриптор
- берілген парақтағы суретті түрлі түске бояйды;
-Quiver қосымшасымен сканерлеп суретке жан бітіреді
Жаңа тақырыпты мұғаліммен бірге практикада қолдану арқылы меңгеру
Тапсырманы компьютерде орындайды
Тапсырманы қағазда орындайды
Бағалау критерийлерін ұсыну
Жұлдызшамен бағалау
Жұлдызшамен бағалау
Презентация
(9 слайд)
Quiver қосымшасы
Сергіту сәті
2 мин
«Қазақша оюларды қимылмен жаса» музыкалық сергіту сәті

Мұғаліммен бірге қазақша оюларды қимыл қозғалыспен жасайды
Сабақты бекіту
4 мин
Мұғалім сабақты «Интерактивті ойыны» арқылы бекітеді

Сұрақтың дұрыс жауабын табады
Әр дұрыс жауап бір жұлдыз
Интербелсенді тақта
Қорытынды
3 мин
Сабақты қорытындылау
Үй тапсымасын беру
$9 оқу, 44-беттегі «Сұрақтарға жауап берейік»
Рефлексия
«Инстаграмм» әдісімен кері байланыс алады

Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс береді
Презентация
(11 слайд)
Интербелсенді тақта
-
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Растрлық кескіндерді өңдеу
ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
-
Тексерілді: ДОІЖО
Бөлім:
Компьютерлік графика
Педагогтің аты-жөні
Умарова Гульжан Жанбековна, М.Жұмабаев атындағы №39 жоббм информатика пәні мұғалімі
Күні:
13.11.2023ж
Сынып:
5 Ж
Сабақтың тақырыбы
Растрлық кескіндерді өңдеу
Оқу мақсаты:
-
5.2.2.2 -растрлық кескіндерді жасау және өңдеу
Сабақтың мақсаты:
Барлық оқушылар:
Растрлық және графикалық редакторларының жұмыс істеу ерекшеліктерін біледі.
Көптеген оқушылар:
Paint.NET графикалық редакторында кесіндерді жасау барысында геометриялық фигураларды салу құралдарын қолданады.
Кейбір оқушылар:
Paint.NET , Photo Brush программаларының интерфейсінің жақсы жақтарына мысалдар келтіреді.
-
Сабақтың барысы
-
Сабақтың кезеңі
Мұғалім іс-әрекеті
Оқушы іс-әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы
5 мин
1. Оқушылармен сәлемдесу, олардың назарын сабаққа аудару
-Сәлеметсіңдер ме оқушылар!
-Бүгінгі көңіл- күйлерің жақсы ма?
-Оқушыларды түгелдеу
Бүгін сабақта кім жоқ?
Ұйымдастыру кезеңі:
Тренинг «Шаттық шеңбері»

Оқушыларды топқа біріктіру (PowerPoint та сандарды таңдау арқылы 2 топқа біріктіру)

-
Мұғаліммен сәлемдеседі
-
Бір-біріне жылы лебіздерін білдіреді
-
Растр және Вектор
топтарына бірігеді
Презентация (1-3 слайдтар)
Power Point программасы
Үй тапсырмасын тексеру
5 мин
Оқушылардан үй тапсырмасы «Шар ойыны» арқылы сұралады.

-
Сұраққа дұрыс жауап беру арқылы келесі сұрақтар ашылады, бұрыс жауап берсе шар ұшып, құлап кету қаупі төнеді.
Әр дұрыс жауап 1 ұпай
Смайликпен бағалау
Интербелсенді тақта
Білу
Түсіну
Жаңа сабақ
10 мин
Мұғалім жаңа сабақ тақырыбы мен мақсаттарын хабарлап айтады
«Миға шабуыл» әдісі арқылы ой қозғайтын сұрақ қояды.
Мұғалім жаңа сабаққа шолу жасап түсіндіреді.



-
Сабақтың мақсаттарымен танысады
-
Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады
Жаңа сабақпен танысады
Презентация
(3-4 слайдтар)
Презентация
6-8 слайдтар
Қолдану
Жеке жұмыс
12 мин
Топтық жұмыс
4 мин
Тапсырма №1
Симметриялы нысандардың суретін салу.
Кескін ретінде қазақтың «Құс қанаты» оюын пайдаланып симметриялы бейнесін жасау

Яғни берілген бір оюдан оң жақтағы суреттегідей симметриялы ою нысанын жасау.
Дескриптор
- Paint графикалық редакторды іске қосады;
-Кірістіру (Вставка), Қиып алу (Вырезать), Көшіру (Копировать), Бұру (Повернуть) құралдарын қолданады
Тапсырма №2
А4 парағындағы суретті бояп, оған Quiver программасымен сканерлеп жан бітіру.

Дескриптор
- берілген парақтағы суретті түрлі түске бояйды;
-Quiver қосымшасымен сканерлеп суретке жан бітіреді
Жаңа тақырыпты мұғаліммен бірге практикада қолдану арқылы меңгеру
Тапсырманы компьютерде орындайды
Тапсырманы қағазда орындайды
Бағалау критерийлерін ұсыну
Жұлдызшамен бағалау
Жұлдызшамен бағалау
Презентация
(9 слайд)
Quiver қосымшасы
Сергіту сәті
2 мин
«Қазақша оюларды қимылмен жаса» музыкалық сергіту сәті

Мұғаліммен бірге қазақша оюларды қимыл қозғалыспен жасайды
Сабақты бекіту
4 мин
Мұғалім сабақты «Интерактивті ойыны» арқылы бекітеді

Сұрақтың дұрыс жауабын табады
Әр дұрыс жауап бір жұлдыз
Интербелсенді тақта
Қорытынды
3 мин
Сабақты қорытындылау
Үй тапсымасын беру
$9 оқу, 44-беттегі «Сұрақтарға жауап берейік»
Рефлексия
«Инстаграмм» әдісімен кері байланыс алады

Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс береді
Презентация
(11 слайд)
Интербелсенді тақта
-
шағым қалдыра аласыз


