|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5.2А Компьютерлік графика |
Мектеп№11 о/м |
||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Асанова Г.Ж. |
||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақ тақырыбы |
Растрлық кескіндерді құру және редакциялау |
||
|
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.2.2.2 Растрлық кескіндерді құру және өңдеу |
||
|
Сабақ мақсаттары |
- Растрлық кескіндерді құрады және өңдей алады. - Компьютерлік графика түрлерін ажырата алады. - Графикалық редакторды пайдалана отырып, сурет салып өңдеуді үйренеді. - Біліп үйренгендерін қолданып практикалық түрде берілген тапсырмаларды орындайды. |
||
|
Бағалау критерийлері |
- Растрлық кескінді құра алады. - Растрлық кескінді өңдей алады. - Программада растрлық кескінмен жұмыс жасай алады. |
||
|
Тілдік мақсаттар |
- Сұрақтарға дәл және нақты жауап беру - Пән бойынша сауатты сөйлеу - Өз ойларын еркін айтуға дағдылау
|
||
|
Құндылықтарды дамыту |
|
||
|
Пәнаралық байланыстар |
Ағылшын тілі, орыс тілі, бейнелеу өнері, геометрия. |
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
https://youtu.be/jrnkTuSwjek интернет-ресурсын пайдалану. |
||
|
Бастапқы бөлім |
Оқушылар нені біледі? - Ақпараттың түрлерін білу; - Ақпаратты ажырата білу; - Күнделікті өмірдегі ақпараттың түрлеріне мысал келтіре білу; |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
І. Сәлемдесу. «Жылы лебіз» арқылы оқушылардың көңіл-күйін білу, психологиялық ахуал туғызу. «Ортадағы қаламсап» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру. Ақпарат дегеніміз не? Қандай түрлерін білесіңіздер? Күнделікті өмірдегі ақпараттың түрлеріне мысал келтіре білу? ҚБ: Мадақтама сөздер |
Білу |
|
|
Сабақтың ортасы 8 мин
10 мин
5 мин
2 мин
7 мин
|
«Түртіп алу» әдісі Растрлық кескіні туралы мағлұмат. Растрлық кескінді құру және өңдеу тақырыбына байланысты бейне жазба көрсету. Жаңа сабақ бойынша алып отырған ақпараттарды үлгеріп, дәптерге жазып отыру, түртіп отыру. Түсінбегенін дер кезінде сұрау
|
Слайд Интерактифті тақта Оқулық, көрсетілімдер |
|
Компьютердегі тәжірибелік жұмыс А деңгейі Бірінші Paint редакторын ашыңдар, оған жаңа сурет салыңдар
В деңгейі А деңгейінің тапсырмасын орындап аққаланың бейнесін қосыңдар
С деңгейі В деңгейінің тапсырмасын орындап суретке мәтін қосыңдар Менің үйім
Дискриптор Растрлық кескінді құра білді Растрлық кескінді өңдей білді Программада растрлық кескінмен жұмыс жасай алды
Саралау: «Қарқын, диалог және қолдау» - А; В; С деңгейіндегі тапсырмаларды саралау арқылы оқушының қажеттілігін есепке ала отырып, қолдау көрсетемін. -Түрткі сұрақ қою арқылы.
ҚБ «Фигуралар» әдісі. Берілген сұрақтың жауаптарын интерактивті тақта арқылы тексереді. Берілген жауаптарына қарай дұрыс болса бес бұрышты фигура, бір қате төрт бұрышты фигура, екі не одан көп үшбұрышты фигура алады. №2 тапсырма(ТЖ): СТО «Т кестесі» Артықшылығы Кемшілігі
Дескриптор: Графиканың артықшылығы мен кемшілігін жазады; Үйге тапсырма:Дәптерде орындайық тапсырмасы. Компьтерлік графика туралы қосымша мәлімет іздеу. |
Барлық сыныппен жұмыс С Интерактифті тақта |
||
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Сабақ соңындағы оқушылардың рефлексиясы: Поезд тәсілімен стикер жабыстыру арқылы
1-вагонға; Бүгін не үйрендің? 2-вагонға; Бүгінгі сабақта не ұнадыма? 3- вагонға; Бүгінгі көңіл-күйің қандай болды? 4-вагонға; Басқаларға көмегің тидіма? |
Слайд стикерлер |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Растрлық кескіндерді құру және редакциялау
Растрлық кескіндерді құру және редакциялау
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5.2А Компьютерлік графика |
Мектеп№11 о/м |
||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Асанова Г.Ж. |
||
|
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақ тақырыбы |
Растрлық кескіндерді құру және редакциялау |
||
|
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.2.2.2 Растрлық кескіндерді құру және өңдеу |
||
|
Сабақ мақсаттары |
- Растрлық кескіндерді құрады және өңдей алады. - Компьютерлік графика түрлерін ажырата алады. - Графикалық редакторды пайдалана отырып, сурет салып өңдеуді үйренеді. - Біліп үйренгендерін қолданып практикалық түрде берілген тапсырмаларды орындайды. |
||
|
Бағалау критерийлері |
- Растрлық кескінді құра алады. - Растрлық кескінді өңдей алады. - Программада растрлық кескінмен жұмыс жасай алады. |
||
|
Тілдік мақсаттар |
- Сұрақтарға дәл және нақты жауап беру - Пән бойынша сауатты сөйлеу - Өз ойларын еркін айтуға дағдылау
|
||
|
Құндылықтарды дамыту |
|
||
|
Пәнаралық байланыстар |
Ағылшын тілі, орыс тілі, бейнелеу өнері, геометрия. |
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
https://youtu.be/jrnkTuSwjek интернет-ресурсын пайдалану. |
||
|
Бастапқы бөлім |
Оқушылар нені біледі? - Ақпараттың түрлерін білу; - Ақпаратты ажырата білу; - Күнделікті өмірдегі ақпараттың түрлеріне мысал келтіре білу; |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 мин |
І. Сәлемдесу. «Жылы лебіз» арқылы оқушылардың көңіл-күйін білу, психологиялық ахуал туғызу. «Ортадағы қаламсап» әдісі арқылы үй тапсырмасын тексеру. Ақпарат дегеніміз не? Қандай түрлерін білесіңіздер? Күнделікті өмірдегі ақпараттың түрлеріне мысал келтіре білу? ҚБ: Мадақтама сөздер |
Білу |
|
|
Сабақтың ортасы 8 мин
10 мин
5 мин
2 мин
7 мин
|
«Түртіп алу» әдісі Растрлық кескіні туралы мағлұмат. Растрлық кескінді құру және өңдеу тақырыбына байланысты бейне жазба көрсету. Жаңа сабақ бойынша алып отырған ақпараттарды үлгеріп, дәптерге жазып отыру, түртіп отыру. Түсінбегенін дер кезінде сұрау
|
Слайд Интерактифті тақта Оқулық, көрсетілімдер |
|
Компьютердегі тәжірибелік жұмыс А деңгейі Бірінші Paint редакторын ашыңдар, оған жаңа сурет салыңдар
В деңгейі А деңгейінің тапсырмасын орындап аққаланың бейнесін қосыңдар
С деңгейі В деңгейінің тапсырмасын орындап суретке мәтін қосыңдар Менің үйім
Дискриптор Растрлық кескінді құра білді Растрлық кескінді өңдей білді Программада растрлық кескінмен жұмыс жасай алды
Саралау: «Қарқын, диалог және қолдау» - А; В; С деңгейіндегі тапсырмаларды саралау арқылы оқушының қажеттілігін есепке ала отырып, қолдау көрсетемін. -Түрткі сұрақ қою арқылы.
ҚБ «Фигуралар» әдісі. Берілген сұрақтың жауаптарын интерактивті тақта арқылы тексереді. Берілген жауаптарына қарай дұрыс болса бес бұрышты фигура, бір қате төрт бұрышты фигура, екі не одан көп үшбұрышты фигура алады. №2 тапсырма(ТЖ): СТО «Т кестесі» Артықшылығы Кемшілігі
Дескриптор: Графиканың артықшылығы мен кемшілігін жазады; Үйге тапсырма:Дәптерде орындайық тапсырмасы. Компьтерлік графика туралы қосымша мәлімет іздеу. |
Барлық сыныппен жұмыс С Интерактифті тақта |
||
|
Сабақтың соңы 3 мин |
Сабақ соңындағы оқушылардың рефлексиясы: Поезд тәсілімен стикер жабыстыру арқылы
1-вагонға; Бүгін не үйрендің? 2-вагонға; Бүгінгі сабақта не ұнадыма? 3- вагонға; Бүгінгі көңіл-күйің қандай болды? 4-вагонға; Басқаларға көмегің тидіма? |
Слайд стикерлер |
|
шағым қалдыра аласыз


















