Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 5.2 Компьютерлік графика |
Мектеп: |
||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||
|
Сынып: 5 |
Қатысқан оқушылар: |
Қатыспаған оқушылар: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
§10. Растрлық суреттерді өңдеу. Практикум |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
Төменгі деңгей(білу, түсіну, қолдану) Жоғарғы деңгей(талдау,жинақтау, бағалау) |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
5.2.2.2. Растрлық кескіндерді құру және өңдеу Барлық оқушылар: 1.Компьютерлік графика және оның түрлері туралы мәлімет алады. 2. Біліп үйренгендерін қолданып практикалық түрде берілген тапсырмаларды орындайды. Оқушылардың басым бөлігі: Түсінеді,талдайды,білімін өзгертілген жағдайда қолданады:графикалық редакторды пайдалана отырып, сурет салып өңдеуді үйренеді. Кейбір оқушылар: Білімін жинақтайды, рефлексия жасайды: Оқып үйренгендерін практикада қолдана алады. |
||||
|
Бағалау критерийі |
Растрлық кескінді құрады; Растрлық кескінді өңдейді; |
||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Модельдеудің мүмкіндігі туралы жеткізе білу; Пәндік лексика мен терминология: 1.Екі өлшемді графика; 2.Үш өлшемді графика; Сұхбатқа/хатқа арналған пайдалы сөздер:
|
||||
|
Құндылықтарға баулу
|
|
||||
|
Пәнаралық байланыс |
Ағылшын тілі, бейнелеу өнері, геометрия. |
||||
|
Алдыңғы білім |
Оқушылар нені біледі? - Ақпараттың түрлерін білу; - Ақпаратты ажырата білу; - Күнделікті өмірдегі ақпараттың түрлеріне мысал келтіре білу; |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 13 |
Оқушыларды «Шаттық шеңберіне» орналастыру; - әртүрлі кескіндер арқылы үш топқа бөлу; І топ: «Төртбұрыш» ІІ топ: «Үшбұрыш» ІІІ топ: «Жұлдызша» - Оқушылармен бірге сабақ мақсатын анықтау мақсатында үш топқа әр түрлі сұрақ беріледі; («Ортадағы қаламсап» әдісі арқылы жүргізіледі) Ақпарат дегеніміз не? Қандай түрлерін білесіңіздер? Күнделікті өмірдегі ақпараттың түрлеріне мысал келтіре білу? Бейне көрсетілім (Растрлық гарафика,артықшылықтары мен кемшіліктерін) |
білу Оқулық, көрсетілім д |
|||
|
Сабақтың ортасы
Растрлық графика 23 |
№1 тапсырма(ТЖ): Ребусты шешіңдер ,, ,,, Графика
,,,,,,,,
Компьютерлік графика
Екі өлшемді графика Үш өлшемді графика
Вектрлық графика
3D графика
Фракталды графика Дескриптор: Ребустың жауабы арқылы жаңа сабақтың тақырыбы анықталады. Компьютерлік графикадан түсінік алады; №2 тапсырма(ТЖ): СТО «Т кестесі» Артықшылығы Кемшілігі
Дескриптор: Графиканың артықшылығы мен кемшілігін жазады; №3 тапсырма(Ж) : 1.Paint графикалық редакторды іске қосу.
2.
3.
4. Ерекшелеу, көшіру батырмаларының көмегімен сурет бөлігін көшіріп біріктіру. 5.Суретті «Есепшот» атауымен сақтау.
Дескриптор: Сандық ақпараттың мысалы болып табылатын кескінді салу. Есепшоттың суретін салу. № 4 тапсырма (Ж) Графикалық ақпараттың мысалы болып табылатын кескінді салу. «Қыс бейнесі» тақырыбында сурет салу. Суретті «Қыс» атауымен сақтау.
Дескриптор: Білім алушы - сурет сызықтарының қалыңдығы мен түсін таңдайды; үшбұрыш, дөңгелек және т.б. стандартты фигураларды салу үшін құралдарды қолданады; ауыстыру амалын қолданып растрлық кескінді өңдейді; көшіру амалын қолданып растрлық кескінді өңдейді; өшіру амалын қолданып растрлық кескінді өңдейді. |
АКТ
Үлестірме қағаздары флипчат
Тілдік мақсатқа түсінік беру
қолдану түсіну
талдау Үлестірме қағаздар
ДК |
|||
|
Сабақтың соңы 9 мин |
Кейінгі тапсырма Компьтерлік графика туралы қосымша мәлімет іздеу. Кері байланыс: Формативті сұрау: Мұғалім Неге? Қалай? Қайтіп? -деген қосымша нақтылау сұрақтарын қояды. -Ол несімен ұқсас әлде айырмашылығы қандай? -Мінездемесі қандай......? -Ондағы негізгі идеясы, тұжырымдасасы қандай? -Сіз қандай идея немесе қосымша мағлұмат қосар едіңіз? -Сіз қандай қорытынды жасай аласыз? -Сіз не істеуді ұсынасыз? -Қандай әдістер мен тәсілдерді қолдануға болады?
Қалыптастырушы бағалау жүреді. (жұлдызшалар мен кесте толтыру,мадақтау сөздер арқылы)
Сабақ соңындағы оқушылардың рефлексиясы: Поезд тәсілімен стикер жабыстыру арқылы
1-вагонға; Бүгін не үйрендің? 2-вагонға; Бүгінгі сабақта не ұнадыма? 3- вагонға; Бүгінгі көңіл-күйің қандай болды? 4-вагонға; Басқаларға көмегің тидіма? |
Оқушыларға үй тапсырмасын орындауға нұсқау жасау
Жинақтау Бағалау |
|||
|
Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сізбасқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын Сақтау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Cыныптағы саралау жұмысының жалпы ортақ қабылданған диалог және қолдау көрсету тәсілі бойынша тапсырманы орындауда қабілеті төмен оқушыларға нақты көмек беріледі. «Жас тілші» әдісімен жалпы оқушыларды қамтып үй тапсырмасы сұралады. «Білгенді бөліс» әдісі арқылы берілген тақырыпты түсініп бір-бірімен бөлісіп топтық жұмыс орындалады. Жеке жұмыс ретінде оқушыларға деңгейлік тапсырмалар беріледі. Қабілетті оқушыларға ізденісті талап ететін тапсырма қарастырылды. Сабақта «оқушылардың сұраққа берген жауаптары арқылы» әдісімен сабақты қорытындылап, кері байланыс жасатылды. |
Үй тапсырмасын орындау барысында жұлдызшалар жинау арқылы бағалаймын. Сабаққа қызығушылығын арттыра отырып бағалаймын.Жаңа сабақ барысында «Білгенді бөліс» әдісін қолдана отырып оқушыларды ауызша мадақтау сөздер арқылы бағаланады. Деңгейлік тапсырмаларды орындау кезеңінде дескрипторлар арқылы бағаланады.сабақты қорытындылауда «Аяқталмаған сөйлем » әдісі арқылы кері байланыс аламын. Кері байланыста оқушылыр стикерлерге жазып өзін өзі бағалайды |
Оқушылардың компьютер алдында отыру ережесін сақтауын қадағалау.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болдыма? Барлық оқушылар оқумақсатына қол жеткіздіме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен? |
Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Жаканова Маржан Сериккалиевна Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Тақырып бойынша 31 материал табылды
"Растрлық суреттерді өңдеу".Материал туралы қысқаша түсінік
• графикалық кескіндерді құрастыру және –өзгерту үшін графикалық редактордың мүмкүндіктерін пайдаланады. • үзінділермен жұмыс жасау үшін графикалық редактордың құралдарын пайдаланады; • графикалық редактордың мәзір батырмаларын қолданады (мысалы, қию, көшіру, қою, айналдыру,палитра, және т.б.); • графикалық редактормен жұмыс жасаған кезде дайын суреттерді қолданады.
Материалдың қысқаша нұсқасы
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||








