Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Туған жерім -аялы алтын бесігім |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: |
6 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Менің Дағыстаным». Шығарманың тақырыбы, идеясы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.1.1.1 әдеби шығарманың жанрын, фабуласын, сюжетін анықтау; 6.2.1.1 шығарма композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасау; |
|
Сабақтың мақсаты |
- әдеби шығарманың жанрын, фабуласын, сюжетін анықтайды; - шығарма композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасайды; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту
|
Ұйымдастыру кезеңі: |
Қызығушылықты ояту. Мұғалім тақтаға «Қарым-қатынас қандай болу керек?» деген сұрақты жазып қояды. Оқушылар кезекпен-кезек шығып бір сөзбен ойын жазып кетеді. Мысалы: - Сыйластықта - Жақсы - Бір-бірін қорғау керек - Жақсылық жасау керек - Дос болу керек - Қайырымды болу керек Жазғандарын сынып оқушылары оқып болғаннан кейін мұғалім қойған сұраққа жұпта сөйлеседі. Жаңа сабақтың тақырыбы,оқу мақсаты және бағалау критерийлері таныстырылады. |
Тиімділігі:оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын оятады Өзін-өзі бағалау «Қол шапалақтау» әдісімен бағалау.
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері
|
|||||||
|
Жаңа білім
|
1-тапсырма Жеке. Жұптық жұмыс
|
Сынып бөлмесіне Расул Ғамзатовқа арналған бұрыш ұйымдастырылып, өмірінен хабар беретін фотосуреттері ілініп қойылады. Оқушылар ақынмен сырласа алатындай мүмкіндік туындауы керек.
Берілген бейнероликті мұқият тамашалайық https://youtu.be/sA482WESP_g?si=0JDh66kgU7sJkKWg Әңгімені оқы. Әңгімеден алған әсеріңді жұпта талқыла. Шығарманың композицияның құрылымы бойынша кестені толтыр.
|
Дескриптор: -шығарма мазмұнын жұпта - шығарманың жанрын, фабуласын, сюжетін анықтайды; -композициялық талдау жасайды |
||||||||
|
Сергіту сәті |
«Қағаз оркестр»
әдісі |
Оқушыларға бір А4 қағаздан беріледі. Музыка қойылады. Музыка ырғағына қарай қағаздарды қолмен сырып ойнайды. Барлық шыққан дыбыстар бірдей, синхронды болуы қажет.
|
|
|
|||||||
|
Сабақтың ортасы .
|
Салыстыру кестесі Топтық жұмыс |
|
ҚБ: «Бір сөйлеммен түйіндеу» әдісі арқылы бағалау. Дескриптор: -берілген сурет бойынша сюжеттегі эпизодты анықтайды, табады; -белгілі бір таңдалған эпизодтың шығармадағы алатын маңызына негіздеме жасайды; |
Оқулық, жұмыс дәптерлері |
|||||||
|
Сабақтың соңы Бекіту |
Жұптық жұмыс |
Берілген эпизодтың
шығармада алатын маңызына негіздеме жасаңдар. |
Теңгелер арқылы бағалау |
|
|||||||
|
|
Үй тапсырмасы |
Дағыстандық суретші жігітке кеңес беру хатын жазыңдар.
|
|
|
|||||||
|
Рефлексия |
Рефлексия. «Плюс- Минус-Қызығамын» кестесі |
Рефлексия «Аяқталмаған сөйлемдер» әдісі арқылы «Бүгін мен...................... білдім» 2.«................. қызықты болды» «.......................... қиын болды» 3.« ......................... екенін түсіндім» 4.«Мен..................................... білім алдым» 5. «.................. мені таңғалдырды»
|
|
|

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Расул Ғамзатов.«Менің Дағыстаным». Шығарманың тақырыбы, идеясы. Сабақ жоспары. ҚМЖ
Расул Ғамзатов.«Менің Дағыстаным». Шығарманың тақырыбы, идеясы. Сабақ жоспары. ҚМЖ
Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Туған жерім -аялы алтын бесігім |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: |
6 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Менің Дағыстаным». Шығарманың тақырыбы, идеясы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.1.1.1 әдеби шығарманың жанрын, фабуласын, сюжетін анықтау; 6.2.1.1 шығарма композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасау; |
|
Сабақтың мақсаты |
- әдеби шығарманың жанрын, фабуласын, сюжетін анықтайды; - шығарма композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасайды; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту
|
Ұйымдастыру кезеңі: |
Қызығушылықты ояту. Мұғалім тақтаға «Қарым-қатынас қандай болу керек?» деген сұрақты жазып қояды. Оқушылар кезекпен-кезек шығып бір сөзбен ойын жазып кетеді. Мысалы: - Сыйластықта - Жақсы - Бір-бірін қорғау керек - Жақсылық жасау керек - Дос болу керек - Қайырымды болу керек Жазғандарын сынып оқушылары оқып болғаннан кейін мұғалім қойған сұраққа жұпта сөйлеседі. Жаңа сабақтың тақырыбы,оқу мақсаты және бағалау критерийлері таныстырылады. |
Тиімділігі:оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын оятады Өзін-өзі бағалау «Қол шапалақтау» әдісімен бағалау.
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері
|
|||||||
|
Жаңа білім
|
1-тапсырма Жеке. Жұптық жұмыс
|
Сынып бөлмесіне Расул Ғамзатовқа арналған бұрыш ұйымдастырылып, өмірінен хабар беретін фотосуреттері ілініп қойылады. Оқушылар ақынмен сырласа алатындай мүмкіндік туындауы керек.
Берілген бейнероликті мұқият тамашалайық https://youtu.be/sA482WESP_g?si=0JDh66kgU7sJkKWg Әңгімені оқы. Әңгімеден алған әсеріңді жұпта талқыла. Шығарманың композицияның құрылымы бойынша кестені толтыр.
|
Дескриптор: -шығарма мазмұнын жұпта - шығарманың жанрын, фабуласын, сюжетін анықтайды; -композициялық талдау жасайды |
||||||||
|
Сергіту сәті |
«Қағаз оркестр»
әдісі |
Оқушыларға бір А4 қағаздан беріледі. Музыка қойылады. Музыка ырғағына қарай қағаздарды қолмен сырып ойнайды. Барлық шыққан дыбыстар бірдей, синхронды болуы қажет.
|
|
|
|||||||
|
Сабақтың ортасы .
|
Салыстыру кестесі Топтық жұмыс |
|
ҚБ: «Бір сөйлеммен түйіндеу» әдісі арқылы бағалау. Дескриптор: -берілген сурет бойынша сюжеттегі эпизодты анықтайды, табады; -белгілі бір таңдалған эпизодтың шығармадағы алатын маңызына негіздеме жасайды; |
Оқулық, жұмыс дәптерлері |
|||||||
|
Сабақтың соңы Бекіту |
Жұптық жұмыс |
Берілген эпизодтың
шығармада алатын маңызына негіздеме жасаңдар. |
Теңгелер арқылы бағалау |
|
|||||||
|
|
Үй тапсырмасы |
Дағыстандық суретші жігітке кеңес беру хатын жазыңдар.
|
|
|
|||||||
|
Рефлексия |
Рефлексия. «Плюс- Минус-Қызығамын» кестесі |
Рефлексия «Аяқталмаған сөйлемдер» әдісі арқылы «Бүгін мен...................... білдім» 2.«................. қызықты болды» «.......................... қиын болды» 3.« ......................... екенін түсіндім» 4.«Мен..................................... білім алдым» 5. «.................. мені таңғалдырды»
|
|
|

шағым қалдыра аласыз




















