|
Бөлім |
3С. Жазбаша көбейту және бөлу. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
14.02.2025ж |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Базарова А.С |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 3 «В» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Разрядтан аттамай екі таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша бөлу |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.1.3 екі таңбалы сандардың разрядтық және кластық құрамын және разрядтық бірліктердің жалпы санын анықтау, разрядтық қосылғыштар сомасына жіктеу |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
екі таңбалы сандардың разрядтық және кластық құрамын және разрядтық бірліктердің жалпы санын анықтайды разрядтық қосылғыштар сомасына жіктейді |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут
4 минут
Сабақтың ортасы
7 минут
10 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу. Сабаққа қатысуын түгелдеу. Сыныпта жағымды психологиялық ахуал орнату. «Көршіңе жылы тілек айт» Үй тапсырмасын тексеру Дұрыс жауапты тақтадан көрсету. 5-тапсырма. а) Бірінші қорапта-24к Екінші қорапта -32к Әр сөреге 8-ден Сөреде -?дана Ш:1 тәсіл 1)24+32=56 2)56:8=7с 2-тәсіл (24+32):8=7с Зейін аудару. Шапалақ әдісі «Ой қозғау» әдісі Мұғалім Пифагор кестесінің құрылу ұстанымын түсіндіреді.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау. Бүгін біз кімде қандай қиындық туындағанын анықтап, қатемен жұмыс жасаймыз. Биоинтернет картасы Оқулықтағы №2 тапсырма Баған түрінде есепте.
Берілген уақыт аяқталған соң «Қолдағы қаламсап қателік» командасы беріледі. Тақтаға есептердің дұрыс жауабы көрсетіледі. Альфа, бетта, гамма топтарына біріктіру Оқулықтағы №345 тапсырма
Берілген уақыт аяқталған соң «Қолдағы қаламсап қателік» командасы беріледі. Тақтаға есептердің дұрыс жауабы көрсетіледі. ООМ бойынша бағалау жүргізіледі Альфаларды бетталар мен гаммалар тобына жіберу |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Бір біріне жағымды тілек айтады.
Оқушылар өздерін өзі тексереді.
Мұғаліммен бірге шапалақтайды
Пифагор кестесімен танысады
Тапсырманы орындайды. Уақытынан ерте шығарған оқушы есепті тексертеді.
Тапсырманы орындайды
оқушылар бір біріне есептің шығарылу жолын түсіндіреді. |
ҚБ: Қолдау көрсету
ҚБ: Мадақтау, ынталандыру
ҚБ: Қолдау көрсету, мадақтау
Дескриптор: Екі таңбалы санды бір таңбалы санға бөлуді орындайды 1б
Екі таңбалы санды бір таңбалы санға көбейтуді орындайды 1б Екі таңбалы санды бір таңбалы санға бөлуді орындайды 1б Есептің қысқаша жазылуы бойынша сұрақ құрастырады 1б Есептеулер жүргізеді. 1б |
Слайд №2
Слайд №3
Слайд №4
Слайд №5-6 |
|||||||||||||||||||||||||
|
2 минут
10 минут |
Сергіту сәті «Дыбыстық жаттығу»
Оқулықтағы №6-7 тапсырма
Берілген уақыт аяқталған соң «Қолдағы қаламсап қателік» командасы беріледі. Тақтаға есептердің дұрыс жауабы көрсетіледі. ООМ бойынша бағалау жүргізіледі Альфаларды бетталар мен гаммалар тобына жіберу |
Мұғалімнің соңынан қайталайды
Тапсырманы орындайды
оқушылар бір біріне есептің шығарылу жолын түсіндіреді. |
Дескриптор: Екі таңбалы санды бір таңбалы санға көбейтуді орындайды 1б Екі таңбалы санды бір таңбалы санға бөлуді орындайды 1б қысқаша шартын жазады-1б сұрағын анықтайды(1б) -өрнек құрады-1б -мәнін есептейді(1б) -жауабын жазады(1б)
|
Слайд №7-8 |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 7 минут
|
Бағалау ООМ бойынша оқушылардың жинаған ұпайларын есептеу.
Кері байланыс « Үш сұрақ » әдісі 1.Бүгінгі сабақтан не білдің? 2.Саған қандай тапсырма қиынболды? 3.Қандай тапсырма қызықты болды?
Үйге тапсырма №8 60- бет |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына жинаған ұпай саны арқылы анықтайды.
Үй тапсырмасын белгілеп алады |
ООМ бойынша бағалау
ҚБ: Мадақтау, ынталандыру, қолдау көрсету |
ООМ |
|||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Разрядтан аттамай екі таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша бөлу
|
Бөлім |
3С. Жазбаша көбейту және бөлу. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
14.02.2025ж |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Базарова А.С |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 3 «В» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Разрядтан аттамай екі таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша бөлу |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.1.3 екі таңбалы сандардың разрядтық және кластық құрамын және разрядтық бірліктердің жалпы санын анықтау, разрядтық қосылғыштар сомасына жіктеу |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
екі таңбалы сандардың разрядтық және кластық құрамын және разрядтық бірліктердің жалпы санын анықтайды разрядтық қосылғыштар сомасына жіктейді |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут
4 минут
Сабақтың ортасы
7 минут
10 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амандасу. Сабаққа қатысуын түгелдеу. Сыныпта жағымды психологиялық ахуал орнату. «Көршіңе жылы тілек айт» Үй тапсырмасын тексеру Дұрыс жауапты тақтадан көрсету. 5-тапсырма. а) Бірінші қорапта-24к Екінші қорапта -32к Әр сөреге 8-ден Сөреде -?дана Ш:1 тәсіл 1)24+32=56 2)56:8=7с 2-тәсіл (24+32):8=7с Зейін аудару. Шапалақ әдісі «Ой қозғау» әдісі Мұғалім Пифагор кестесінің құрылу ұстанымын түсіндіреді.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау. Бүгін біз кімде қандай қиындық туындағанын анықтап, қатемен жұмыс жасаймыз. Биоинтернет картасы Оқулықтағы №2 тапсырма Баған түрінде есепте.
Берілген уақыт аяқталған соң «Қолдағы қаламсап қателік» командасы беріледі. Тақтаға есептердің дұрыс жауабы көрсетіледі. Альфа, бетта, гамма топтарына біріктіру Оқулықтағы №345 тапсырма
Берілген уақыт аяқталған соң «Қолдағы қаламсап қателік» командасы беріледі. Тақтаға есептердің дұрыс жауабы көрсетіледі. ООМ бойынша бағалау жүргізіледі Альфаларды бетталар мен гаммалар тобына жіберу |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Бір біріне жағымды тілек айтады.
Оқушылар өздерін өзі тексереді.
Мұғаліммен бірге шапалақтайды
Пифагор кестесімен танысады
Тапсырманы орындайды. Уақытынан ерте шығарған оқушы есепті тексертеді.
Тапсырманы орындайды
оқушылар бір біріне есептің шығарылу жолын түсіндіреді. |
ҚБ: Қолдау көрсету
ҚБ: Мадақтау, ынталандыру
ҚБ: Қолдау көрсету, мадақтау
Дескриптор: Екі таңбалы санды бір таңбалы санға бөлуді орындайды 1б
Екі таңбалы санды бір таңбалы санға көбейтуді орындайды 1б Екі таңбалы санды бір таңбалы санға бөлуді орындайды 1б Есептің қысқаша жазылуы бойынша сұрақ құрастырады 1б Есептеулер жүргізеді. 1б |
Слайд №2
Слайд №3
Слайд №4
Слайд №5-6 |
|||||||||||||||||||||||||
|
2 минут
10 минут |
Сергіту сәті «Дыбыстық жаттығу»
Оқулықтағы №6-7 тапсырма
Берілген уақыт аяқталған соң «Қолдағы қаламсап қателік» командасы беріледі. Тақтаға есептердің дұрыс жауабы көрсетіледі. ООМ бойынша бағалау жүргізіледі Альфаларды бетталар мен гаммалар тобына жіберу |
Мұғалімнің соңынан қайталайды
Тапсырманы орындайды
оқушылар бір біріне есептің шығарылу жолын түсіндіреді. |
Дескриптор: Екі таңбалы санды бір таңбалы санға көбейтуді орындайды 1б Екі таңбалы санды бір таңбалы санға бөлуді орындайды 1б қысқаша шартын жазады-1б сұрағын анықтайды(1б) -өрнек құрады-1б -мәнін есептейді(1б) -жауабын жазады(1б)
|
Слайд №7-8 |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 7 минут
|
Бағалау ООМ бойынша оқушылардың жинаған ұпайларын есептеу.
Кері байланыс « Үш сұрақ » әдісі 1.Бүгінгі сабақтан не білдің? 2.Саған қандай тапсырма қиынболды? 3.Қандай тапсырма қызықты болды?
Үйге тапсырма №8 60- бет |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына жинаған ұпай саны арқылы анықтайды.
Үй тапсырмасын белгілеп алады |
ООМ бойынша бағалау
ҚБ: Мадақтау, ынталандыру, қолдау көрсету |
ООМ |
|||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



