|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№108 сабақ. Разрядтан аттамай үш таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша бөлу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.1.3 үш таңбалы сандардың разрядтық және кластық құрамын және разрядтық бірліктердің жалпы санын анықтау, разрядтық қосылғыштар сомасына жіктеу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Үш таңбалы санды бірт таңбалы санға жазбаша бөлуді үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Өнерлі бала өрге жүзер |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау 5-тапсырма Есептеңдер және дұрыстығын тексеріңдер 32*2=64 99:3=33 41*2=82 66:6=11 22*4=88 62:2=31 33*2=66 88:4=22 Құндылық мақсаты: Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу Жаңа тақырып 1-тапсырма Кесте бойынша есеп құрастырып,оларды шығар S=12*8=96см2 a=480:10=48см b=75/15=5дм 2-тапсырма Бөлудің қалай орындалғанына қара. Жазамын: бөлінгіш- 286, бөлгіш – 2. Бірінші толымсыз бөлінгіш – 2 жүздік. Бөліндінің мәнінде үш цифр болады. 2. Жүздіктерді бөлемін: 2:2 = 1, бөліндіге 1 санын жазамын, Тексеремін: қанша жүздікті бөлдік? Ол үшін көбейтемін:1х2=2, 2 санын жүздіктердің астына жазамын. Азайтамын, 2-2=0, жүздіктер толық бөлінді. 3. Ондықтарды бөлемін: 8:2=4, бөліндіге 4 санын жазамын 4. Бірліктерді бөлемін: 6:2=3, бөліндіге 3 санын жазамын. 5. Жауабын оқимын: 143 ЕБҚ 3-тапсырма Өрнектерді баған түрінде жаз және есепте. 82:2= 41 48:2=24 848:4=212 396:3=131 555:5=111 777:7=111 993:3=331 484:4=121 Топтық жұмыс 4-тапсырма Есептерді шығар А) Шешуі:639:3=213 639-213=426 Ж: Шахмат үйірмесіне 426 оқушы қатысады Ә) Шешуі: 639+2103=852 Ж: Барлығы 852 оқушы қатысад Сергіту сәті 6-тапсырма А)Көрсетілген масаны жинау үшін қай гіртасты және оның нешеуін алу қажет, өрнектерді жаз. 870г=500+200+100+50+20 785г=500+200+50+20+10+5 355г=200+100+50+5
ЕҚБ Ә)Берілген мәліметтермен есеп құрастыр. Шұжық-870г Желінді- 500г Қалды-? 870-500=370 Ж: 370грамм қалды ФС тапсырмасы 7-тапсырма Есепті шығар Шешуі: 300:2=150 150-100=50150-50=100 Ж: алма 50г, алмұрт 100г. Үй тапсырмасы 5-тапсырма Баған түрінде есепте. Дұрыстығын тексер Ү
6 842
3
Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Есеп құрастырады Тақырыпты түсініп алады Жеке жұмыс жасайды Есептерді шығарады Жаттығу жасайды Тапсырманы орындайды Жеке тапсырма орындайды Массаны табады Баған түрінде есептейді Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Есептейді және дұрыстығын тексереді-1б
Дескриптор: Кесте бойынша есеп құрастырып,оларды шығарады-1б Дескриптор: Бөлудің орындалу жолдарын біледі- 1б Тамаша жұмыс! Жарайсыңдар!
Дескриптор: Есептерді шығарады-1б
Дескриптор: Көрсетілген масаны жинау үшін қай гіртасты және оның нешеуін алу қажет екенін табады-1б Өрнектерді жазады-1б Тамаша! Дескриптор: Алма мен алмұрттың массаларын табады-1б Тамаша жұмыс орындадыңдар!
«Тик Ток» әдісі |
Суреттер Оқулық Кесте Ереже жазылған плакат Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Суреттер Гіртастар Оқулық Алма Алмұрт Оқулық Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Разрядтан аттамай үш таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша бөлу
Разрядтан аттамай үш таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша бөлу
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№108 сабақ. Разрядтан аттамай үш таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша бөлу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.1.3 үш таңбалы сандардың разрядтық және кластық құрамын және разрядтық бірліктердің жалпы санын анықтау, разрядтық қосылғыштар сомасына жіктеу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Үш таңбалы санды бірт таңбалы санға жазбаша бөлуді үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар: Ақпан айы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Өнерлі бала өрге жүзер |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау 5-тапсырма Есептеңдер және дұрыстығын тексеріңдер 32*2=64 99:3=33 41*2=82 66:6=11 22*4=88 62:2=31 33*2=66 88:4=22 Құндылық мақсаты: Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу Жаңа тақырып 1-тапсырма Кесте бойынша есеп құрастырып,оларды шығар S=12*8=96см2 a=480:10=48см b=75/15=5дм 2-тапсырма Бөлудің қалай орындалғанына қара. Жазамын: бөлінгіш- 286, бөлгіш – 2. Бірінші толымсыз бөлінгіш – 2 жүздік. Бөліндінің мәнінде үш цифр болады. 2. Жүздіктерді бөлемін: 2:2 = 1, бөліндіге 1 санын жазамын, Тексеремін: қанша жүздікті бөлдік? Ол үшін көбейтемін:1х2=2, 2 санын жүздіктердің астына жазамын. Азайтамын, 2-2=0, жүздіктер толық бөлінді. 3. Ондықтарды бөлемін: 8:2=4, бөліндіге 4 санын жазамын 4. Бірліктерді бөлемін: 6:2=3, бөліндіге 3 санын жазамын. 5. Жауабын оқимын: 143 ЕБҚ 3-тапсырма Өрнектерді баған түрінде жаз және есепте. 82:2= 41 48:2=24 848:4=212 396:3=131 555:5=111 777:7=111 993:3=331 484:4=121 Топтық жұмыс 4-тапсырма Есептерді шығар А) Шешуі:639:3=213 639-213=426 Ж: Шахмат үйірмесіне 426 оқушы қатысады Ә) Шешуі: 639+2103=852 Ж: Барлығы 852 оқушы қатысад Сергіту сәті 6-тапсырма А)Көрсетілген масаны жинау үшін қай гіртасты және оның нешеуін алу қажет, өрнектерді жаз. 870г=500+200+100+50+20 785г=500+200+50+20+10+5 355г=200+100+50+5
ЕҚБ Ә)Берілген мәліметтермен есеп құрастыр. Шұжық-870г Желінді- 500г Қалды-? 870-500=370 Ж: 370грамм қалды ФС тапсырмасы 7-тапсырма Есепті шығар Шешуі: 300:2=150 150-100=50150-50=100 Ж: алма 50г, алмұрт 100г. Үй тапсырмасы 5-тапсырма Баған түрінде есепте. Дұрыстығын тексер Ү
6 842
3
Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Есеп құрастырады Тақырыпты түсініп алады Жеке жұмыс жасайды Есептерді шығарады Жаттығу жасайды Тапсырманы орындайды Жеке тапсырма орындайды Массаны табады Баған түрінде есептейді Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Есептейді және дұрыстығын тексереді-1б
Дескриптор: Кесте бойынша есеп құрастырып,оларды шығарады-1б Дескриптор: Бөлудің орындалу жолдарын біледі- 1б Тамаша жұмыс! Жарайсыңдар!
Дескриптор: Есептерді шығарады-1б
Дескриптор: Көрсетілген масаны жинау үшін қай гіртасты және оның нешеуін алу қажет екенін табады-1б Өрнектерді жазады-1б Тамаша! Дескриптор: Алма мен алмұрттың массаларын табады-1б Тамаша жұмыс орындадыңдар!
«Тик Ток» әдісі |
Суреттер Оқулық Кесте Ереже жазылған плакат Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Суреттер Гіртастар Оқулық Алма Алмұрт Оқулық Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз


















