|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар. Жазбаша көбейту және бөлу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Наметова К.М. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
3 «Б» |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Разрядтан аттамай үш таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша бөлу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.10 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін есептер шығару барысында қолданады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 4 минут
4 минут
Сабақ тың ортасы
8 минут
9 минут 1 минут 9 минут 5 минут Сабақтың соңы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Мұғалім оқушылармен сәлемдеседі, оқушыларды түгендейді. Психологиялық ахуал Ынталандыру. Оқушыларға бұрынғы заманның ұлы математиктері туралы әңгімелеу. Архимед фигуралардың ауданын есептеу тәсілін тапты Белсендіру. Топтық жұмыс Бұл тапсырма фигуралардың ауданын қайталауға арналған. 1.Кесте бойынша есептер құрастырып,оларды шығар.
Сабаққа мақсат қою. Топтық жұмыс тапсырмасының есептеріне қарай отырып, сабақтың мақсатын айқындау. Сабақты «Биоинтернет» картасы арқылы жалғастыру №1 - тапсырма Өрнектерді баған түрінде жазып,есепте. ТКШ тапсырмалары:
АКШ тапсырмалары:
ЖКШ тапсырмалары:
Тапсырманы орындап болған соң мұғалім тақтаға дұрыс жауаптарды көрсетеді, оқушылар бірін бірі тексереді. ООМ бойынша әр оқушының алған балын жазады. Содан соң оқушыларды альфа, бетта, гамма топтарына бөледі. Үш есепті де бірінші дұрыс шығарған оқушы тақтада есепті түсіндіреді.
№2 - тапсырма Баған түрінде амалдарды орындап, мәнін есепте ТКШ тапсырмалары:
АКШ тапсырмалары:
ЖКШ тапсырмалары:
Уақыт біткен соң «Қолдағы қаламсап қателік» командасы беріледі. Есептердің дұрыс жауабы тақтадан көрсетіледі. Оқушылар өздерін өзі тексереді. Мұғалім ООМ бойынша оқушылардың балдарын жазады.
Сергіту сәті «Бейнебаян»
№3-тапсырма Амалдардың орындалу ретін анықта. Баған түрінде жазып, оларды есепте
Берілген уақыт аяқталған соң “Қолдағы қаламсам қателік” командасы беріледі, дұрыс жауапты тақтадан көрсетеді. ООМ бойынша бағалау жүргізеді. Есептерді талдау
Жеке жұмыс Кестені пайдалана отырып, тура теңдіктер мен теңсіздіктер құр.
Бағалау ООМ бойынша балдарын санайды. Бағалау жүргізеді.
Рефлексия
Үй тапсырмасы :64 -бет, №6 |
Сәлемдеседі Тыңдайды.
Балалар бір-біріне жымиып күлуарқылы бір-біріне ізгі тілектерін айтады.
Ежелгі замандағы ұлы математиктер туралы мәлімет алады және оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады
1- тапсырманы топта орындайды, кесте бойынша есеп құрастырады және оны шығарады.
Сабақ мақсатын айқындайды.
Екі таңбалы сандарды бір таңбалы сандарға бөлу жолын баған түрінде жазып есептейді. үш таңбалы сандарды бір таңбалы сандарға бөлу жолын баған түрінде жазып, есептейді
Үш есебі де дұрыс болған оқушы түсіндіреді, қалғаны тыңдайды
Баған түрінде амалдарды орындайды.
Альфалар ООМ бойынша бетталар мен гаммаларға, қатесін дұрыстаған бетталар гаммаларға көмекке барып есепті түсіндіреді.
Жаттығуды қайталайды
Тапсырманы жеке орындап, есептеу жүргізеді
Тапсырманы орындайды
Бүгінгі сабақ бойынша кері байланыс береді
Үй тапсырмасын жазып алады
|
ҚБ: Қолдау көрсету
ҚБ:Қолдау көрсету, ынталандыру
«Шапалақ» арқылы бағалау
Дескриптор: Берілгені бойынша тіктөртбұрыштың белгісіз элементін табады.
Дескриптор: Екі таңбалы санды бір таңбалы санға бөледі Үш таңбалы санды бір таңбалы санға бөледі Әр деңгей есебіне 1 балл
Дескриптор: Үштаңбалы санды бір таңбалы санға көбейтуді орындайды. 1б Амалдардың орындалу ретін анықтайды-1б Оларды баған түрінде есептейді-1б Теңдеуді шешеді 1б
Дескриптор: Баған түрінде бөлу амалын орындайды-1б Баған түрінде көбейту амалын орындайды 1б Теңдеуді шешеді 2б Амалдардың орындалу реттілігін анықтайды 1б Өрнектің мәнін табады 1б
Дескриптор: Амалдарды баған түрінде есептейді. 1б Дұрыс теңдік құрады 1б Дұрыс теңсіздік құрады 1б
ҚБ: Мадақтау, қолдау көрсету
|
Слайд №1
Архимедтің портреті Слайд №3
Слайд №4
Слайд №5-6
Слайд №7-8
Бейнеролик
Слайд №9-10
Үлестірме қағаздары
ООМ
Слайд №12
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Разрядтан аттамай үш таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша бөлу
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар. Жазбаша көбейту және бөлу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Наметова К.М. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
3 «Б» |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Разрядтан аттамай үш таңбалы санды бір таңбалы санға жазбаша бөлу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.10 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін есептер шығару барысында қолданады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 4 минут
4 минут
Сабақ тың ортасы
8 минут
9 минут 1 минут 9 минут 5 минут Сабақтың соңы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Мұғалім оқушылармен сәлемдеседі, оқушыларды түгендейді. Психологиялық ахуал Ынталандыру. Оқушыларға бұрынғы заманның ұлы математиктері туралы әңгімелеу. Архимед фигуралардың ауданын есептеу тәсілін тапты Белсендіру. Топтық жұмыс Бұл тапсырма фигуралардың ауданын қайталауға арналған. 1.Кесте бойынша есептер құрастырып,оларды шығар.
Сабаққа мақсат қою. Топтық жұмыс тапсырмасының есептеріне қарай отырып, сабақтың мақсатын айқындау. Сабақты «Биоинтернет» картасы арқылы жалғастыру №1 - тапсырма Өрнектерді баған түрінде жазып,есепте. ТКШ тапсырмалары:
АКШ тапсырмалары:
ЖКШ тапсырмалары:
Тапсырманы орындап болған соң мұғалім тақтаға дұрыс жауаптарды көрсетеді, оқушылар бірін бірі тексереді. ООМ бойынша әр оқушының алған балын жазады. Содан соң оқушыларды альфа, бетта, гамма топтарына бөледі. Үш есепті де бірінші дұрыс шығарған оқушы тақтада есепті түсіндіреді.
№2 - тапсырма Баған түрінде амалдарды орындап, мәнін есепте ТКШ тапсырмалары:
АКШ тапсырмалары:
ЖКШ тапсырмалары:
Уақыт біткен соң «Қолдағы қаламсап қателік» командасы беріледі. Есептердің дұрыс жауабы тақтадан көрсетіледі. Оқушылар өздерін өзі тексереді. Мұғалім ООМ бойынша оқушылардың балдарын жазады.
Сергіту сәті «Бейнебаян»
№3-тапсырма Амалдардың орындалу ретін анықта. Баған түрінде жазып, оларды есепте
Берілген уақыт аяқталған соң “Қолдағы қаламсам қателік” командасы беріледі, дұрыс жауапты тақтадан көрсетеді. ООМ бойынша бағалау жүргізеді. Есептерді талдау
Жеке жұмыс Кестені пайдалана отырып, тура теңдіктер мен теңсіздіктер құр.
Бағалау ООМ бойынша балдарын санайды. Бағалау жүргізеді.
Рефлексия
Үй тапсырмасы :64 -бет, №6 |
Сәлемдеседі Тыңдайды.
Балалар бір-біріне жымиып күлуарқылы бір-біріне ізгі тілектерін айтады.
Ежелгі замандағы ұлы математиктер туралы мәлімет алады және оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады
1- тапсырманы топта орындайды, кесте бойынша есеп құрастырады және оны шығарады.
Сабақ мақсатын айқындайды.
Екі таңбалы сандарды бір таңбалы сандарға бөлу жолын баған түрінде жазып есептейді. үш таңбалы сандарды бір таңбалы сандарға бөлу жолын баған түрінде жазып, есептейді
Үш есебі де дұрыс болған оқушы түсіндіреді, қалғаны тыңдайды
Баған түрінде амалдарды орындайды.
Альфалар ООМ бойынша бетталар мен гаммаларға, қатесін дұрыстаған бетталар гаммаларға көмекке барып есепті түсіндіреді.
Жаттығуды қайталайды
Тапсырманы жеке орындап, есептеу жүргізеді
Тапсырманы орындайды
Бүгінгі сабақ бойынша кері байланыс береді
Үй тапсырмасын жазып алады
|
ҚБ: Қолдау көрсету
ҚБ:Қолдау көрсету, ынталандыру
«Шапалақ» арқылы бағалау
Дескриптор: Берілгені бойынша тіктөртбұрыштың белгісіз элементін табады.
Дескриптор: Екі таңбалы санды бір таңбалы санға бөледі Үш таңбалы санды бір таңбалы санға бөледі Әр деңгей есебіне 1 балл
Дескриптор: Үштаңбалы санды бір таңбалы санға көбейтуді орындайды. 1б Амалдардың орындалу ретін анықтайды-1б Оларды баған түрінде есептейді-1б Теңдеуді шешеді 1б
Дескриптор: Баған түрінде бөлу амалын орындайды-1б Баған түрінде көбейту амалын орындайды 1б Теңдеуді шешеді 2б Амалдардың орындалу реттілігін анықтайды 1б Өрнектің мәнін табады 1б
Дескриптор: Амалдарды баған түрінде есептейді. 1б Дұрыс теңдік құрады 1б Дұрыс теңсіздік құрады 1б
ҚБ: Мадақтау, қолдау көрсету
|
Слайд №1
Архимедтің портреті Слайд №3
Слайд №4
Слайд №5-6
Слайд №7-8
Бейнеролик
Слайд №9-10
Үлестірме қағаздары
ООМ
Слайд №12
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз





