|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Алденова Г.Т. |
|||||
|
Күні: |
29.02.2024ж |
|||||
|
Сынып: |
3 «Д» Қатысқандар |
Қатыспағандар |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Разрядтан екі рет аттап өту арқылы жазбаша көбейту және бөлу алгоритмі 119-сабақ |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.10 23·2, 123·2, 46:2, 246:2 жағдайларында екітаңбалы/ үштаңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
23·2, 123·2, 46:2, 246:2 жағдайларында екітаңбалы/ үштаңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолданып есептейді; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5мин |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық дайындық. Бас.Қол. Жүрек. -Балалар, бүгінгі сабақта бізге Шульманның 3 көмекшісі қажет болады. Олар: бас, қол, жүрек. -Миымызбен жақсы ойланып, ойлағанымызды қолымызбен іске асырып, мейірімді жүрегімізбен сезіну керекпіз. Ой қозғау! Алдыңғы сабақта қандай пәнді оқыдық? Қазақ тілі сабағы сіздермен қоштасқысы келмей жұмбақ жіберіпті, қане жұмбақты шешемізбе Жұмбақ шешу Ұштағышпен ұштала береді, Бірі қызыл, бірі көк. ұзын қысқа өзі көп. Бір ұяда тату боп, Түрлі түсті болады көп (қарандаш) Қолымыздағы қарындашпен не үшін қажет? Сабақ мақсатымен танысады |
Оқушылар психологиялық ахуалын тудыру үшін жаттығу жасау Жұмбақ шешуін табады Сабақ мақсатымен танысады |
ҚБ: Жарайсыңдар! Керемет! Жақсы! Тамаша! |
|
||
|
Сабақтың ортасы 28мин |
Жаңа сабақ 1-тапсырма. Сәйкестендір. Жауаптары бірдей өрнектерді тап.Сонда сен әлемге танымал картиналардың авторларын білетін боласың. 165: 3=55 100-45=55 Иван Шишкин «Қарағайлы ормандағы таң» 325*2=650 900-250=650 Виктор Васнецов «Алёнушка» 800-345=455 91*5=455 Ван Гог «Күнбағыстар» 2-тапсырма. Түсіндіру жұмысы №2 а) Көбейтудің қалай орындалғанын түсіндіру Ә) Бөлудің қалай орындалғанын түсіндіру 3-тапсырма.Жеке жұмыс. «Кім тапқыр» Өрнектерді баған түрінде жаз және есепте. 275*3=825 395:5=79 123*4=492 184*5=920 144*2=288 188:2=94 4-тапсырма. Топтық жұмыс . «Ойлан,жұптас, талқыла» әдісі 1-топ: №4 Есептерді шығар. А) 5 зал-29картина 3 зал -37картина Барлығы-? Ш:29*5+37*3=145+111=256 Ж: барлығы 256 картина бар 2-топ: №4 Ә)Сұрақты өзгертіп, алынған есепті шығар
3 зал -37картина Ш:29*5-37*3=145-111=34 Ж: 34 картинаға артық 3-топ: №5 Есепті шығар а)5 қорапта -40с.б. 96 с.б.-?қорап Ш:40:5=8 ( 1 қорап) 96:8=12 Ж: 12 қорап қажет. |
Жауаптары бірдей өрнектерді табады, сонда сен әлемге танымал картиналардың авторларын біледі Көбейтудің қалай орындалғанын түсініп айтады. Бөлудің қалай орындалғанын түсініп айтады. Өрнектерді баған түрінде жазады және есептейді. Тексеруді орындайды. Топпен тапсырманы орындайды. Есептердің шартын құрып, шешуі мен жауабын жазады. |
Дескриптор: Есепті шығарады-1б Жауаптары бірдей өрнектерді табады 1-б Суреттерді сәйкестендіреді-1б Дескриптор: Өрнектерді баған түрінде жазады-1б есептер шығарады-1 б Тексеруді орындайды-1б Дескриптор: Есептің шартын құрады-1 б Есепті шығарады-1б |
Постер.маркер |
||
|
Сергіту сәті |
Сергіту сәті №6 1000-264*3+16*7=320 125*5-429:3+418=900 142*5+123:3=751 |
Берілген тапсырманы орындайды |
Тамаша! |
слайд |
||
|
|
№5 тапсырма Жұптық жұмыс «Бірге ойлаймыз» №8 Өрнектер құрастырып,олардың мәнін тап А)(40+10)*5=250 78*(12:4)=234 (24:12)*18=36 (6*4)*20=480 Б)540:(30*3)=6 (670+330):(2*5)=100 800:(20*4)=10 125*2:50=5 |
Өрнектер құрастырып,олардың мәнін табады |
Дескриптор: Өрнектер құрастырады-1б Олардың мәнін табады-1б |
оқулық |
||
|
Сабақтың соңы 10мин |
Сабақты бекіту. Ұлттық ойын «Арқан тартыс» арқылы сабақты қортындылау 1.459 Санын разрядтық қосылғыштардың қосындысы түрінде айт ( 400+50+9) 2. 112 және 2 сандарының көбейтіндісінің мәні нешеге тең (224) 3. 450 мен 50-дің айырмасын 4-ке бөл (100) 4. Қандай санның бестен бір бөлігі 3-ке тең? (15) 5. 108 және 5 сандарының көбейтіндісінің мәні нешеге тең (540) 6. 24 мен 4 сандарының көбейтіндісін 2 есе кеміт (48) Үй тапсырмасы: №7,9 Кері байланыс:
|
Сұрақтарға жауап береді Кері байланыс жасайды |
1-10 балдық жүйеде бағаланады. Өз-өздерін бағалайды |
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Разрядтан екі рет аттап өту арқылы жазбаша көбейту және бөлу алгоритмі
Разрядтан екі рет аттап өту арқылы жазбаша көбейту және бөлу алгоритмі
|
Бөлім: |
Атақты тұлғалар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Алденова Г.Т. |
|||||
|
Күні: |
29.02.2024ж |
|||||
|
Сынып: |
3 «Д» Қатысқандар |
Қатыспағандар |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Разрядтан екі рет аттап өту арқылы жазбаша көбейту және бөлу алгоритмі 119-сабақ |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.10 23·2, 123·2, 46:2, 246:2 жағдайларында екітаңбалы/ үштаңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
23·2, 123·2, 46:2, 246:2 жағдайларында екітаңбалы/ үштаңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолданып есептейді; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 5мин |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық дайындық. Бас.Қол. Жүрек. -Балалар, бүгінгі сабақта бізге Шульманның 3 көмекшісі қажет болады. Олар: бас, қол, жүрек. -Миымызбен жақсы ойланып, ойлағанымызды қолымызбен іске асырып, мейірімді жүрегімізбен сезіну керекпіз. Ой қозғау! Алдыңғы сабақта қандай пәнді оқыдық? Қазақ тілі сабағы сіздермен қоштасқысы келмей жұмбақ жіберіпті, қане жұмбақты шешемізбе Жұмбақ шешу Ұштағышпен ұштала береді, Бірі қызыл, бірі көк. ұзын қысқа өзі көп. Бір ұяда тату боп, Түрлі түсті болады көп (қарандаш) Қолымыздағы қарындашпен не үшін қажет? Сабақ мақсатымен танысады |
Оқушылар психологиялық ахуалын тудыру үшін жаттығу жасау Жұмбақ шешуін табады Сабақ мақсатымен танысады |
ҚБ: Жарайсыңдар! Керемет! Жақсы! Тамаша! |
|
||
|
Сабақтың ортасы 28мин |
Жаңа сабақ 1-тапсырма. Сәйкестендір. Жауаптары бірдей өрнектерді тап.Сонда сен әлемге танымал картиналардың авторларын білетін боласың. 165: 3=55 100-45=55 Иван Шишкин «Қарағайлы ормандағы таң» 325*2=650 900-250=650 Виктор Васнецов «Алёнушка» 800-345=455 91*5=455 Ван Гог «Күнбағыстар» 2-тапсырма. Түсіндіру жұмысы №2 а) Көбейтудің қалай орындалғанын түсіндіру Ә) Бөлудің қалай орындалғанын түсіндіру 3-тапсырма.Жеке жұмыс. «Кім тапқыр» Өрнектерді баған түрінде жаз және есепте. 275*3=825 395:5=79 123*4=492 184*5=920 144*2=288 188:2=94 4-тапсырма. Топтық жұмыс . «Ойлан,жұптас, талқыла» әдісі 1-топ: №4 Есептерді шығар. А) 5 зал-29картина 3 зал -37картина Барлығы-? Ш:29*5+37*3=145+111=256 Ж: барлығы 256 картина бар 2-топ: №4 Ә)Сұрақты өзгертіп, алынған есепті шығар
3 зал -37картина Ш:29*5-37*3=145-111=34 Ж: 34 картинаға артық 3-топ: №5 Есепті шығар а)5 қорапта -40с.б. 96 с.б.-?қорап Ш:40:5=8 ( 1 қорап) 96:8=12 Ж: 12 қорап қажет. |
Жауаптары бірдей өрнектерді табады, сонда сен әлемге танымал картиналардың авторларын біледі Көбейтудің қалай орындалғанын түсініп айтады. Бөлудің қалай орындалғанын түсініп айтады. Өрнектерді баған түрінде жазады және есептейді. Тексеруді орындайды. Топпен тапсырманы орындайды. Есептердің шартын құрып, шешуі мен жауабын жазады. |
Дескриптор: Есепті шығарады-1б Жауаптары бірдей өрнектерді табады 1-б Суреттерді сәйкестендіреді-1б Дескриптор: Өрнектерді баған түрінде жазады-1б есептер шығарады-1 б Тексеруді орындайды-1б Дескриптор: Есептің шартын құрады-1 б Есепті шығарады-1б |
Постер.маркер |
||
|
Сергіту сәті |
Сергіту сәті №6 1000-264*3+16*7=320 125*5-429:3+418=900 142*5+123:3=751 |
Берілген тапсырманы орындайды |
Тамаша! |
слайд |
||
|
|
№5 тапсырма Жұптық жұмыс «Бірге ойлаймыз» №8 Өрнектер құрастырып,олардың мәнін тап А)(40+10)*5=250 78*(12:4)=234 (24:12)*18=36 (6*4)*20=480 Б)540:(30*3)=6 (670+330):(2*5)=100 800:(20*4)=10 125*2:50=5 |
Өрнектер құрастырып,олардың мәнін табады |
Дескриптор: Өрнектер құрастырады-1б Олардың мәнін табады-1б |
оқулық |
||
|
Сабақтың соңы 10мин |
Сабақты бекіту. Ұлттық ойын «Арқан тартыс» арқылы сабақты қортындылау 1.459 Санын разрядтық қосылғыштардың қосындысы түрінде айт ( 400+50+9) 2. 112 және 2 сандарының көбейтіндісінің мәні нешеге тең (224) 3. 450 мен 50-дің айырмасын 4-ке бөл (100) 4. Қандай санның бестен бір бөлігі 3-ке тең? (15) 5. 108 және 5 сандарының көбейтіндісінің мәні нешеге тең (540) 6. 24 мен 4 сандарының көбейтіндісін 2 есе кеміт (48) Үй тапсырмасы: №7,9 Кері байланыс:
|
Сұрақтарға жауап береді Кері байланыс жасайды |
1-10 балдық жүйеде бағаланады. Өз-өздерін бағалайды |
|
||
шағым қалдыра аласыз



















