|
Пәні: |
Ежелгі заман тарихы |
|||||||||
|
Бөлім: |
Ежелгі Қытай |
|||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Маджидова Д.О |
|||||||||
|
Күні: |
15.01.26 |
|||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Терракот әскері Ежелгі Қытай туралы қандай ақпарат береді? |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5.3.1.1 ежелгі мемлекеттердің саяси құрылымының ерекшеліктерін сипаттау |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқылған мәліметтер негізінде Цинь дистанциясының императорының басқаруы туралы өзіндік ой-пікірлерді қалыптастыру және Қытайдың археологиялық және жазба дереккөздерін зерттеу. |
|||||||||
|
|
|
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
Оқушыларға «Миға шабуыл» әдісін қолдана тұра,Сиань қаласындағы. Атақты жерлеу орындарынан табылған жартылай жерленген терракоталық жауынгердің суретін көрсетіледі.
1974 жылы Қытайда бір шаруаның құдық маңынан ескі терракота кесектерін тауып алғанын, содан кейін археологтар осы жерде қазба жұмыстарын бастағанын түсіндіреміз Келесі сұрақтар қойылады: - Бұл фотосуреттерде нені көруге болады? - Бұл жауынгерлер қандай мақсатпен жасалған және неге олар сол жерде жерленген? - Осыған орай, Сіздер, бүгіңгі сабағымыз қай тақырыпқа арналадыдеп ойлайсыздар? Бұл фигуралар не үшін жасалған және неге жерленген себептері түсінідіріледі. |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады.
Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
Дескриптор: 1.Өтілген тақырыптар бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді. 1балл 2. Картадан ежелгі мемлекеттер дің орындарын көрсетеді. 1балл Жалпы 2б |
Сүреттер «Шың» Дүниежүзі тарихы Бейне ролик |
||||||
|
Жаңа білім |
1 тапсырма. Мәтінмен толықтай танысып, мәліметтерді топтастырады. Оқушылардың мәтін бойынша мағлұматтарды түсіну деңгейін анықтау үшін «Шеңбер бойынша жазу» әдісі жүргізіледі. 2 тапсырма: Мәтінмен танысып Цинь Шихуандидің қызметі жөнінде тармақтарды таңдайды, өз пікірін айтады. Суретке қарап Цинь Шихуандиге 3 сөзбен мінездеме береді. «Әңгіме» кестесі
1.__________________________ 2.__________________________ 3.__________________________
Бейнебаян: «Қытай императорының терракот әскерінің құпиясы» 3 тапсырма: Терракота әскерлерінің жасалу себептеріне мысалдар келтіріп болжам жасайды 1-қадам: Бейнебаяндағы оқиғаға өз пікірлерін білдіреді 2-қадам: Терракота әскерінің жасалу себептеріне 3 болжам жасайды: 1 болжам: 2 болжам: 3 болжам: 3-қадам: Оқушылар мәтінмен танысып, терракота әскерінің жасалу себептерін анықтап болжамдарымен салыстырады
|
Мәтінмен жұмыс Мәтіннен негізгі идеяны анықтайды
.Цинь империясының құрылуын және саяси құрылымын топтастырады Цинь империясының құрылуын және саяси құрылымы ның ерекшеліктерін түсіндіреді
- Цинь Шихуанди императордың қызметін әңгімелейді
|
Дескриптор: 1.Цинь империясының құрылуын және саяси құрылымын топтастырады. 2балл 2. Цинь империясының құрылуын және саяси құрылымының ерекшеліктерін түсіндіреді. 2балл
Дескриптор 1.Бейнебаян бойынша пікірлерін білдіреді. 1балл 2. Терракота әскерінің жасалу себептеріне 3 болжам жасайды; 2балл 3. Мәтіндегі мәліметті болжамдармен салыстырады; 1балл
|
«НИШ» Оқулық 5сынып
|
||||||
|
Бекіту
|
Сабақты қорытындылау
Үйге тапсырма «Цинь Ши Хуандидің атқарған қызметі»
|
Сабақтың тақырыбын қорытынды лау |
«Ең үздік жауап» |
Ақпараттық карточка
|
||||||
|
Кері байланыс |
Не білдім? Не көрдім? Не түсіндім? Нені жетілдіруім керек?
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
||||||
|
Саралау.Сіз қандай тәсілмен қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|
|
Жалпы бағалау: Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы ойланыңыз. 1: 2: |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Рим
|
Пәні: |
Ежелгі заман тарихы |
|||||||||
|
Бөлім: |
Ежелгі Қытай |
|||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Маджидова Д.О |
|||||||||
|
Күні: |
15.01.26 |
|||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Терракот әскері Ежелгі Қытай туралы қандай ақпарат береді? |
|||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5.3.1.1 ежелгі мемлекеттердің саяси құрылымының ерекшеліктерін сипаттау |
|||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Оқылған мәліметтер негізінде Цинь дистанциясының императорының басқаруы туралы өзіндік ой-пікірлерді қалыптастыру және Қытайдың археологиялық және жазба дереккөздерін зерттеу. |
|||||||||
|
|
|
|||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру |
Оқушыларға «Миға шабуыл» әдісін қолдана тұра,Сиань қаласындағы. Атақты жерлеу орындарынан табылған жартылай жерленген терракоталық жауынгердің суретін көрсетіледі.
1974 жылы Қытайда бір шаруаның құдық маңынан ескі терракота кесектерін тауып алғанын, содан кейін археологтар осы жерде қазба жұмыстарын бастағанын түсіндіреміз Келесі сұрақтар қойылады: - Бұл фотосуреттерде нені көруге болады? - Бұл жауынгерлер қандай мақсатпен жасалған және неге олар сол жерде жерленген? - Осыған орай, Сіздер, бүгіңгі сабағымыз қай тақырыпқа арналадыдеп ойлайсыздар? Бұл фигуралар не үшін жасалған және неге жерленген себептері түсінідіріледі. |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады.
Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу |
Дескриптор: 1.Өтілген тақырыптар бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді. 1балл 2. Картадан ежелгі мемлекеттер дің орындарын көрсетеді. 1балл Жалпы 2б |
Сүреттер «Шың» Дүниежүзі тарихы Бейне ролик |
||||||
|
Жаңа білім |
1 тапсырма. Мәтінмен толықтай танысып, мәліметтерді топтастырады. Оқушылардың мәтін бойынша мағлұматтарды түсіну деңгейін анықтау үшін «Шеңбер бойынша жазу» әдісі жүргізіледі. 2 тапсырма: Мәтінмен танысып Цинь Шихуандидің қызметі жөнінде тармақтарды таңдайды, өз пікірін айтады. Суретке қарап Цинь Шихуандиге 3 сөзбен мінездеме береді. «Әңгіме» кестесі
1.__________________________ 2.__________________________ 3.__________________________
Бейнебаян: «Қытай императорының терракот әскерінің құпиясы» 3 тапсырма: Терракота әскерлерінің жасалу себептеріне мысалдар келтіріп болжам жасайды 1-қадам: Бейнебаяндағы оқиғаға өз пікірлерін білдіреді 2-қадам: Терракота әскерінің жасалу себептеріне 3 болжам жасайды: 1 болжам: 2 болжам: 3 болжам: 3-қадам: Оқушылар мәтінмен танысып, терракота әскерінің жасалу себептерін анықтап болжамдарымен салыстырады
|
Мәтінмен жұмыс Мәтіннен негізгі идеяны анықтайды
.Цинь империясының құрылуын және саяси құрылымын топтастырады Цинь империясының құрылуын және саяси құрылымы ның ерекшеліктерін түсіндіреді
- Цинь Шихуанди императордың қызметін әңгімелейді
|
Дескриптор: 1.Цинь империясының құрылуын және саяси құрылымын топтастырады. 2балл 2. Цинь империясының құрылуын және саяси құрылымының ерекшеліктерін түсіндіреді. 2балл
Дескриптор 1.Бейнебаян бойынша пікірлерін білдіреді. 1балл 2. Терракота әскерінің жасалу себептеріне 3 болжам жасайды; 2балл 3. Мәтіндегі мәліметті болжамдармен салыстырады; 1балл
|
«НИШ» Оқулық 5сынып
|
||||||
|
Бекіту
|
Сабақты қорытындылау
Үйге тапсырма «Цинь Ши Хуандидің атқарған қызметі»
|
Сабақтың тақырыбын қорытынды лау |
«Ең үздік жауап» |
Ақпараттық карточка
|
||||||
|
Кері байланыс |
Не білдім? Не көрдім? Не түсіндім? Нені жетілдіруім керек?
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Оқушылар бағалай критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
||||||
|
Саралау.Сіз қандай тәсілмен қолдау көрсетпексіз? Сіз қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырмалар қоясыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
|
|
Жалпы бағалау: Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2: Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы ойланыңыз. 1: 2: |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз




