|
|
||||
|
Бөлім : Роботтардың жарысы |
Мектеп: Астана қаласы №103 орта мектебі |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Мадетхан Лаззат |
|||
|
Күні: |
|
|||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Робо-сумо |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.3.4 – объектіні табу үшін ультрадыбыстық датчикті пайдалану; 5.3.3.3 – робот қозғалысын ұйымдастыруға арналған түс датчигін қолдану |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Робо-сумо жарысының негізгі талаптарын біледі. |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
робо-сумо жарысына қатысатын роботқа арналған программа құрастырады |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Сумо күресі мен робо-сумо жарысының байланысын тұсіндіреді |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. «Пазл»ойыны арқылы топқа бөлу Оқушыларға пазл қиындылары ұсынылады. Сол пазлдарды құрастыру арқылы топқа бөлінеді.
Ойлан.
Енді өткен тақырыптарға шолу жасайық. https://app.genial.ly/editor/65bc66dc5656a600147bdf67 платформасында тест жұмысын орындайды. Wordwall платформасы
3.Жаңа тақырыпқа бағыт. Сумо-жапондардың ұлттық күресі. Күрестің бұл түрінде салмағы өте ауыр балуандар кілемге шығады. Күрес ережесі бойынша, балуан қарсыласын кілемнің сыртына ығыстырып шығаруы керек. Кімнің бойы ұзын, салмағы ауыр болса, соның жеңіске жету мүмкіндігі көп болады. Робо-сумо жарысының да негізгі талабы –осы. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. Топпен сұрақтарға жауап іздейді. |
ҚБ: бас бармақ |
Пазл қиындылары https://view.genial.ly/65bc66dc5656a600147bdf67/interactive-content-robotics-quiz https://wordwall.net/resource/29017008% https://wordwall.net/resource/30991705/%d0%b4%d0%b0%d1%82%d1%87%d0%b8%d0%ba%d1%82%d0%b5%d1%80 Кітап |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Робот қарсыласын шеңбердің қара сызығынан ығыстырып, өзі шеңбер ішінде қалуы тиіс. Робо-сумо жарысының негізгі талаптары:
Роботқа қойылатын талаптар: 1.Робот дербес болуы керек. 2.Ең үлкен болғанда роботтың ені-25 см, ұзындығы-25см., биіктігі 25 см бола алады. 3.Роботтың салмағы 1кг-нан аспауы керек. 4.Жарыс кезінде роботтың көлемі мен салмағы өзгермеуі тиіс. Робот орындайтын іс-әрекет реті:
Жеке жұмыс. 1-тапсырма. Оқулық § 4.3-4.4, 91-бет, «Практикада қолдану» тапсырмасы. Топпен жұмыс . 2-тапсырма. -Сумо күресі мен робо-сумо жарысының қандай байланысы бар? Талдап, салыстырайық:
ҚБ жұмысы - -Робосумода ультрадыбыстық дачтик қажет. Өйткені ............................................................................... Робо-сумода түс датчигі де керек датчиктердің бірі. Себебі
|
Мұғалімді тыңдайды Практикалық жұмыс жасайды Сұрақтарға жауап іздеп, талдайды |
Дескриптор: -робо-сумо жарысына қатысатын роботқа арналған программа құрастырады. ҚБ: мадақтау Дескриптор: - Сумо күресі мен робо-сумо жарысының байланысын түсіндіреді |
Слайд Youtobe,com кітап Компьютер ,ноутбук https://wordwall.net/resource/29861353/%d1%80%d0%be%d0%b1%d0%be-%d1%81%d1%83%d0%bc%d0%be |
|
Сабақтың соңы |
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
Слайд Жеке парақтар |
|
Үй тапсырмасы |
101бет «Үй тапсырмасы» бөлімі «Робо-сумо» сөзіне ребус құрастыр. |
Ребус құрастыру |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Робо-сумо
Робо-сумо
|
|
||||
|
Бөлім : Роботтардың жарысы |
Мектеп: Астана қаласы №103 орта мектебі |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Мадетхан Лаззат |
|||
|
Күні: |
|
|||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Робо-сумо |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.3.4 – объектіні табу үшін ультрадыбыстық датчикті пайдалану; 5.3.3.3 – робот қозғалысын ұйымдастыруға арналған түс датчигін қолдану |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
|
Робо-сумо жарысының негізгі талаптарын біледі. |
||||
|
Көптеген оқушылар: |
||||
|
робо-сумо жарысына қатысатын роботқа арналған программа құрастырады |
||||
|
Кейбір оқушылар: |
||||
|
Сумо күресі мен робо-сумо жарысының байланысын тұсіндіреді |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. «Пазл»ойыны арқылы топқа бөлу Оқушыларға пазл қиындылары ұсынылады. Сол пазлдарды құрастыру арқылы топқа бөлінеді.
Ойлан.
Енді өткен тақырыптарға шолу жасайық. https://app.genial.ly/editor/65bc66dc5656a600147bdf67 платформасында тест жұмысын орындайды. Wordwall платформасы
3.Жаңа тақырыпқа бағыт. Сумо-жапондардың ұлттық күресі. Күрестің бұл түрінде салмағы өте ауыр балуандар кілемге шығады. Күрес ережесі бойынша, балуан қарсыласын кілемнің сыртына ығыстырып шығаруы керек. Кімнің бойы ұзын, салмағы ауыр болса, соның жеңіске жету мүмкіндігі көп болады. Робо-сумо жарысының да негізгі талабы –осы. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Сабақтың мақсаттарымен танысады. Топпен сұрақтарға жауап іздейді. |
ҚБ: бас бармақ |
Пазл қиындылары https://view.genial.ly/65bc66dc5656a600147bdf67/interactive-content-robotics-quiz https://wordwall.net/resource/29017008% https://wordwall.net/resource/30991705/%d0%b4%d0%b0%d1%82%d1%87%d0%b8%d0%ba%d1%82%d0%b5%d1%80 Кітап |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты түсіндіру. Робот қарсыласын шеңбердің қара сызығынан ығыстырып, өзі шеңбер ішінде қалуы тиіс. Робо-сумо жарысының негізгі талаптары:
Роботқа қойылатын талаптар: 1.Робот дербес болуы керек. 2.Ең үлкен болғанда роботтың ені-25 см, ұзындығы-25см., биіктігі 25 см бола алады. 3.Роботтың салмағы 1кг-нан аспауы керек. 4.Жарыс кезінде роботтың көлемі мен салмағы өзгермеуі тиіс. Робот орындайтын іс-әрекет реті:
Жеке жұмыс. 1-тапсырма. Оқулық § 4.3-4.4, 91-бет, «Практикада қолдану» тапсырмасы. Топпен жұмыс . 2-тапсырма. -Сумо күресі мен робо-сумо жарысының қандай байланысы бар? Талдап, салыстырайық:
ҚБ жұмысы - -Робосумода ультрадыбыстық дачтик қажет. Өйткені ............................................................................... Робо-сумода түс датчигі де керек датчиктердің бірі. Себебі
|
Мұғалімді тыңдайды Практикалық жұмыс жасайды Сұрақтарға жауап іздеп, талдайды |
Дескриптор: -робо-сумо жарысына қатысатын роботқа арналған программа құрастырады. ҚБ: мадақтау Дескриптор: - Сумо күресі мен робо-сумо жарысының байланысын түсіндіреді |
Слайд Youtobe,com кітап Компьютер ,ноутбук https://wordwall.net/resource/29861353/%d1%80%d0%be%d0%b1%d0%be-%d1%81%d1%83%d0%bc%d0%be |
|
Сабақтың соңы |
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
Слайд Жеке парақтар |
|
Үй тапсырмасы |
101бет «Үй тапсырмасы» бөлімі «Робо-сумо» сөзіне ребус құрастыр. |
Ребус құрастыру |
|
|
шағым қалдыра аласыз





















