Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Робототехника. Жоба (ортақ тақырыптары: "Атадан қалған асыл мұра", "Атақты тұлғалар") |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|
|
Күні: |
12.02.2025 ж |
|
|
Сынып:3в,г |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Робот қолының қозғалысы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.5.3.1 орта қозғалтқыш жылдамдығының мөлшерін орнату және жылдамдығын реттеу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Роботты басқаратын қозғалтқыштармен таныстыру. Робот үшін орташа қозғалтқышты пайдалануды және оған бағдарлама жазуды үйрену. |
|
|
Құндылық: Жасампаздық және жаңашылдық |
Әр түрлі таным құралдарын қолдану дағдылары, әлем туралы білім жинақтау (тілдік, оқырмандық мәдинет, ақпараттық, цифрлық ортадағы қызмет). |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың барысы 5 мин |
Ұймдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесі. Сыныпта психологиялық қолайлы атмосфераның қалыптасуы. Әр оқушының алдында "қуаныш" гүлдері бар. Бұл жай ғана гүлдер емес, олар құпия. Оларды қолыңызға алып, аударыңдар және құпияның не екенін көріндер. – Кімде күлкі бейнеленсе - досыңа күлімдеу. – Кімде жүрек - досыңды құшақтау. - Кімде күн -жылы сөз айту. Рахмет! Жарайсыңдар! Енді біз сабақта жақсы көңіл-күймен жұмыс істей аламыз Үй тапсырмасын тексеру. Өткен тақырыпты қайталау - Сендер роботтар туралы қандай әңгімелер оқыдыңдар? - Шығармалары роботтарға арналған жазушыларды білесің бе? - Роботты қандай қозғалтқыштар басқарады? - Сабақтың тақырыбын анықтайық! Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаттары мен бағалау критерийлерін анықтайды |
Сабаққа дайындалады, жұмыс орындарын тексереді
Оқушылар психологиялық тұрғыдан қолайлы атмосфераны қалыптастырады
Оқушылар сұрақтарға жауап береді
Сабақтың тақырыбы, сабақтың мақсаттарын анықтайды |
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсендігі бойынша «Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағалайды. |
Оқулық, презентация |
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Жаңа тақырыпты меңгеру Оқушыларды электронды оқулықта ұсынылған теориялық ақпаратпен таныстырады. Суреттер мен кестелерді мұқият қарап, өзара ұжымдық үлгі бойынша талдау жүргізеді. Жұппен жұмыс істеу: Суретте роботтың "қолының" үш түрлі құрылымы көрсетілген. Осы "қолдардың" қайсысы затты жақсы ұстай алады? Неліктен екенін түсіндір.
Білімді бекіту, жұмыс парағымен жұмыс 1-тапсырма. Блоктардың атын жаз:
1)________ 2)_______ 3)_______ 2-тапсырма. Сәйкестікті тап:
Сергіту сәті
3-тапсырма. Бағдарламаны толықтыр
4-тапсырма. Қоқысты тазартатын робот
|
Жаңа ақпаратты тыңдайды, сұрақтарға жауап береді
Тапсырманы жұппен орындайды
Жұмыс парағы бойынша тапсырмаларды орындайды. Дескриптор: - блоктардың аталуын жазады
Дескриптор: - сәйкестікті белгілейді
Сергіту жаттығуларын орындайды
Дескриптор: - бағдарламаны толықтырады
Дескриптор: - роботқа арналған программаны құрады
|
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсендігі бойынша «Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағалайды
Мақтау
«Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағалайды
«Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағалайды |
Оқулық, презентация
Жұмыс парағы
https://wordwall.net/ru/resource/68105783
|
|
Сабақтын соңы 5 мин |
Үй тапсырмасы: Орташа қозғалтқышпен тағы қандай робот жобаларын жасауға болады?
|
Үй тапсырмасын жазады
Өз жұмысын бағалайды |
Стикермен жұмыс |
Білім класс |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Робот қолының қозғалысы
Робот қолының қозғалысы
Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Робототехника. Жоба (ортақ тақырыптары: "Атадан қалған асыл мұра", "Атақты тұлғалар") |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|
|
Күні: |
12.02.2025 ж |
|
|
Сынып:3в,г |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Робот қолының қозғалысы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.5.3.1 орта қозғалтқыш жылдамдығының мөлшерін орнату және жылдамдығын реттеу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Роботты басқаратын қозғалтқыштармен таныстыру. Робот үшін орташа қозғалтқышты пайдалануды және оған бағдарлама жазуды үйрену. |
|
|
Құндылық: Жасампаздық және жаңашылдық |
Әр түрлі таным құралдарын қолдану дағдылары, әлем туралы білім жинақтау (тілдік, оқырмандық мәдинет, ақпараттық, цифрлық ортадағы қызмет). |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың барысы 5 мин |
Ұймдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесі. Сыныпта психологиялық қолайлы атмосфераның қалыптасуы. Әр оқушының алдында "қуаныш" гүлдері бар. Бұл жай ғана гүлдер емес, олар құпия. Оларды қолыңызға алып, аударыңдар және құпияның не екенін көріндер. – Кімде күлкі бейнеленсе - досыңа күлімдеу. – Кімде жүрек - досыңды құшақтау. - Кімде күн -жылы сөз айту. Рахмет! Жарайсыңдар! Енді біз сабақта жақсы көңіл-күймен жұмыс істей аламыз Үй тапсырмасын тексеру. Өткен тақырыпты қайталау - Сендер роботтар туралы қандай әңгімелер оқыдыңдар? - Шығармалары роботтарға арналған жазушыларды білесің бе? - Роботты қандай қозғалтқыштар басқарады? - Сабақтың тақырыбын анықтайық! Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаттары мен бағалау критерийлерін анықтайды |
Сабаққа дайындалады, жұмыс орындарын тексереді
Оқушылар психологиялық тұрғыдан қолайлы атмосфераны қалыптастырады
Оқушылар сұрақтарға жауап береді
Сабақтың тақырыбы, сабақтың мақсаттарын анықтайды |
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсендігі бойынша «Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағалайды. |
Оқулық, презентация |
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Жаңа тақырыпты меңгеру Оқушыларды электронды оқулықта ұсынылған теориялық ақпаратпен таныстырады. Суреттер мен кестелерді мұқият қарап, өзара ұжымдық үлгі бойынша талдау жүргізеді. Жұппен жұмыс істеу: Суретте роботтың "қолының" үш түрлі құрылымы көрсетілген. Осы "қолдардың" қайсысы затты жақсы ұстай алады? Неліктен екенін түсіндір.
Білімді бекіту, жұмыс парағымен жұмыс 1-тапсырма. Блоктардың атын жаз:
1)________ 2)_______ 3)_______ 2-тапсырма. Сәйкестікті тап:
Сергіту сәті
3-тапсырма. Бағдарламаны толықтыр
4-тапсырма. Қоқысты тазартатын робот
|
Жаңа ақпаратты тыңдайды, сұрақтарға жауап береді
Тапсырманы жұппен орындайды
Жұмыс парағы бойынша тапсырмаларды орындайды. Дескриптор: - блоктардың аталуын жазады
Дескриптор: - сәйкестікті белгілейді
Сергіту жаттығуларын орындайды
Дескриптор: - бағдарламаны толықтырады
Дескриптор: - роботқа арналған программаны құрады
|
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсендігі бойынша «Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағалайды
Мақтау
«Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағалайды
«Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағалайды |
Оқулық, презентация
Жұмыс парағы
https://wordwall.net/ru/resource/68105783
|
|
Сабақтын соңы 5 мин |
Үй тапсырмасы: Орташа қозғалтқышпен тағы қандай робот жобаларын жасауға болады?
|
Үй тапсырмасын жазады
Өз жұмысын бағалайды |
Стикермен жұмыс |
Білім класс |
шағым қалдыра аласыз


















