Қысқа мерзімді (сабақ)
жоспары
|
Бөлім: |
3-бөлім. «Роботтехника». Жоба (ортақ тақырыптар: «Өнер», «Көрнекті тұлғалар») |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Ахметова Динара Құдайбергенқызы |
|
|
Күні: |
24.02.2023 |
|
|
Сынып:2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Робот қолының қозғалысы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.5.3.1 орта қозғалтқыш жылдамдығының мөлшерін орнату әрі жылдамдығын реттеу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Роботтар туралы ең көп шығарма жазған жазушылар туралы әңгімелейді. |
|
|
Роботты қозғалысқа келтіретін қозғалтқыштарды біледі. |
||
|
Роботта орта қозғалтқышты қолдануды, оған программа жазуды үйренеді. |
||
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
(10мин) Басы |
Ұйымдастыру кезеңі 1.Оқушылармен сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгелдеу. «Шаттық шеңбері» әдісі арқылы психологиялық жағымды ахуал туғызамын. Топқа бөлу: Пазл арқылы топқа бөлу. 1топ: Валли тобы 2топ: Робби тобы 3топ: Ари тобы Өткен тақырыпты еске түсіру мақсатында «Миға шабуыл» әдісін қолдану. 1. Мәтіндік редактор дегеніміз не? 2. Ол не үшін керек? Берілген қима қағаздардағы пиктограммалар мен анықтамаларды сәйкестендіреді. Мұғалімнің түсіндіруі: Интербелсенді тақтада Lego Mindstorms Ev3 программасын ашып орташа мотордың блоктарын көрсетеді. |
Оқушылар «Шаттық шеңбері» әдісі арқылы назарларын сабаққа аударады.
Оқушылар пазлдар арқылы топқа бөлінеді.
Өткен сабақты еске түсіру үшін қойылған сұрақтарға жауап береді. Дескриптор: -пиктограммалар мен анықтамаларды сәйкестендіреді. Оқушылар Lego Mindstorms Ev3 программасымен танысады. |
Смарт сағат тілін жылжыту арқылы оқушылар өз-өзін бағалайды. 2 балл |
1слайд
2слайд
4 слайд
5 слайд |
|
Ортасы (10мин) (5мин) (5мин)
(5 мин) |
Топтық жұмыс «Ойлан, бірік, бөліс» Практикалық жұмыс Жаңа тақырыпты жазып, Lego Mindstorms Ev3 программасымен жұмыс жасайды. Жұптық жұмыс. «Қызықты лабиринт» әдісі. Төмендегі берілген лабиринттен Роботтың шығу жолдарын бірігіп орындаңыздар. Жеке жұмыс. «Роботтан сұрақ» әдісі. Жеке карточкалардағы сұрақтарға оқушылар жауап береді. Сергіту сәті: Оқушылардың арасынан 3 оқушы тақтаға шығып «Елгезек» роботының алгоритміне қозғалыс жасайды. |
Компьютерде жеке жұмыс жасау дағдыларын, ойлау қабілеттерін дамыту мақсатында практикалық жұмыс жасайды. Дескриптор: -Орташа мотордың бес түрлі жұмыс режимін жасап көрсетеді. Дескриптор: -Лабиринттен шығу жолын табады. Дескриптор: -Робот тақырыбына арналған сұрақтарға жауап береді. Оқушылар «Елгезек» роботының алгоритмін орындайды. |
3 балл 2 балл
2 балл
Мадақтау |
13 слайд
14слайд
15слайд
16 слайд |
|
Соңы (2 мин) (5мин) (2мин) |
Ребусты шешу. Оқушылардың жылдамдығы мен тапқырлығын анықтау.
Кері байланыс «Білім шыңы» Оқушылар бүгінгі сабақтан алған білімдеріне керібайланыс жасайды. Үй тапсырмасы Өз қиялыңдағы роботты салып роботыңа ат қой. |
Дескриптор: -оқушылар ребусты шешеді. Оқушылар бүгінгі сабақтан алған білімдеріне керібайланыс жасайды. Үйге берілген тапсырманы дәптерлеріне жазып алады. |
1 балл Тақтада ілініп тұрған білім шыңына өзінің алған білімін көрсетеді. |
18слайд |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Робот қолының қозғалысы 1 сабақ
Робот қолының қозғалысы 1 сабақ
Қысқа мерзімді (сабақ)
жоспары
|
Бөлім: |
3-бөлім. «Роботтехника». Жоба (ортақ тақырыптар: «Өнер», «Көрнекті тұлғалар») |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. |
Ахметова Динара Құдайбергенқызы |
|
|
Күні: |
24.02.2023 |
|
|
Сынып:2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Робот қолының қозғалысы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.5.3.1 орта қозғалтқыш жылдамдығының мөлшерін орнату әрі жылдамдығын реттеу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Роботтар туралы ең көп шығарма жазған жазушылар туралы әңгімелейді. |
|
|
Роботты қозғалысқа келтіретін қозғалтқыштарды біледі. |
||
|
Роботта орта қозғалтқышты қолдануды, оған программа жазуды үйренеді. |
||
|
Сабақтың барысы |
||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
(10мин) Басы |
Ұйымдастыру кезеңі 1.Оқушылармен сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгелдеу. «Шаттық шеңбері» әдісі арқылы психологиялық жағымды ахуал туғызамын. Топқа бөлу: Пазл арқылы топқа бөлу. 1топ: Валли тобы 2топ: Робби тобы 3топ: Ари тобы Өткен тақырыпты еске түсіру мақсатында «Миға шабуыл» әдісін қолдану. 1. Мәтіндік редактор дегеніміз не? 2. Ол не үшін керек? Берілген қима қағаздардағы пиктограммалар мен анықтамаларды сәйкестендіреді. Мұғалімнің түсіндіруі: Интербелсенді тақтада Lego Mindstorms Ev3 программасын ашып орташа мотордың блоктарын көрсетеді. |
Оқушылар «Шаттық шеңбері» әдісі арқылы назарларын сабаққа аударады.
Оқушылар пазлдар арқылы топқа бөлінеді.
Өткен сабақты еске түсіру үшін қойылған сұрақтарға жауап береді. Дескриптор: -пиктограммалар мен анықтамаларды сәйкестендіреді. Оқушылар Lego Mindstorms Ev3 программасымен танысады. |
Смарт сағат тілін жылжыту арқылы оқушылар өз-өзін бағалайды. 2 балл |
1слайд
2слайд
4 слайд
5 слайд |
|
Ортасы (10мин) (5мин) (5мин)
(5 мин) |
Топтық жұмыс «Ойлан, бірік, бөліс» Практикалық жұмыс Жаңа тақырыпты жазып, Lego Mindstorms Ev3 программасымен жұмыс жасайды. Жұптық жұмыс. «Қызықты лабиринт» әдісі. Төмендегі берілген лабиринттен Роботтың шығу жолдарын бірігіп орындаңыздар. Жеке жұмыс. «Роботтан сұрақ» әдісі. Жеке карточкалардағы сұрақтарға оқушылар жауап береді. Сергіту сәті: Оқушылардың арасынан 3 оқушы тақтаға шығып «Елгезек» роботының алгоритміне қозғалыс жасайды. |
Компьютерде жеке жұмыс жасау дағдыларын, ойлау қабілеттерін дамыту мақсатында практикалық жұмыс жасайды. Дескриптор: -Орташа мотордың бес түрлі жұмыс режимін жасап көрсетеді. Дескриптор: -Лабиринттен шығу жолын табады. Дескриптор: -Робот тақырыбына арналған сұрақтарға жауап береді. Оқушылар «Елгезек» роботының алгоритмін орындайды. |
3 балл 2 балл
2 балл
Мадақтау |
13 слайд
14слайд
15слайд
16 слайд |
|
Соңы (2 мин) (5мин) (2мин) |
Ребусты шешу. Оқушылардың жылдамдығы мен тапқырлығын анықтау.
Кері байланыс «Білім шыңы» Оқушылар бүгінгі сабақтан алған білімдеріне керібайланыс жасайды. Үй тапсырмасы Өз қиялыңдағы роботты салып роботыңа ат қой. |
Дескриптор: -оқушылар ребусты шешеді. Оқушылар бүгінгі сабақтан алған білімдеріне керібайланыс жасайды. Үйге берілген тапсырманы дәптерлеріне жазып алады. |
1 балл Тақтада ілініп тұрған білім шыңына өзінің алған білімін көрсетеді. |
18слайд |
шағым қалдыра аласыз






















