3 тоқсан 18 сабақ
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Робототехника |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 5 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Робототехника тарихы және келешегі |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.4.3 робототехника саласындағы адамзаттың техникалық жетістіктеріне мысалдар келтіру; |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Робототехника саласындағы адамзаттың техникалық жетістіктеріне мысалдар келтіреді |
|||
|
Заң мен тәртіп құндылығы |
• Құқықтық жүйе мен адам құқықтарының негіздерін білу. • Тәртіп пен әділеттілік нормалар мен ережелерін сақтау қажеттілігін түсіну • Қоғамның қорғалуы мен қауіпсіздігін қамтамасыз ету ретінде заң мен тәртіптің маңыздылығын түсіну |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Психологиялық ахуал Өрмекші торы Жіптерді лақтыру арқылы бір-біріне тілек айтады 3. Топқа бөлу. Әртүрлі шардың түстері арқылы топқа бөлінедіді
Үй тапсырмасын қайталау «Өзіңізді тексеріңіз» әдісі Бұл мәлімет ШЫНДЫҚ па немесе ЖАЛҒАН ба? Өтілген үй тапсырмасы бойынша мысалдар келтіріледі. Мысалдарды оқу кезінде оқушылар ол келтірілген мысалдың өтілген мәтінде бар, жоғын анықтайды. -«Робот» сөзін чех жазушысы Карел чапек ойлап тапқан -Тұрмыстық роботтар –үй шаруасындағы автоматтандырылған роботтар -Экран бетінде көрсетілген бейненің ең үлкен элементі |
1.Мұғаліммен амандасады. 2. өрмекші торы әдісі арқылы тілек айтады 3.шар түстері арқылы топқа бөлінеді . 4. Үй тапсырмасын қайталайды |
Дескриптор: -үй тапсырмасы бойынша мысалдардың жалған шындық екенін айтады 2 балл |
Оқулық «Арман ПВ» Жіптер Түрлі түсті шарлар |
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Жаңа тақырыпты түсіндіру
Топтық жұмыс 1-тапсырма. «Постер» әдісі топпен бірлесіп жұмыс жасайды
Жұптық жұмыс. 2- тапсырма «Көршіңмен талқыла» әдісі арқылы берілген тапсырманы жұбымен суреттерді талдайды. Керекті мәліметтерді дәптерге жазады
EБҚЕ бар балалар үшін тапсырма Болашақта қандай роботтарды қолданған тиімді? Жеке жұмыс . 3- тапсырма «Ой күмбезі» әдісі
Сергіту сәті «Шеңбердегі доп» Оқушылар шеңберлене отырып, бір-біріне кішкене допты лақтырады (немесе жүректің кішкене сұлбасын сағат тілі бойынша Мәселе жылжытып отырады). Доп қолына тиген оқушы сабақ туралы бір сөз айтады Сабақты бекіту. 4- тапсырма WordWall онлайн платформа бойынша сұрақтарға жауап береді |
1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды 3- тапсырманы орындайды Сергіту сәтін жасайды 4-тапсырманы орындайды |
Дескриптор: -Робототехника не себепті пайда болғанын айтады - 2 балл Дескриптор: -Жанаур роботтың суретіне қарап оларға атау береді 2 балл Дескриптор: Сұраққа жауап береді Дескриптор: Интернеттен ең алғашқы роботтар туралы ақпарат іздейді 2 бал Дескриптор: -онлайн платформада сұрақтарға жауап береді 2 балл |
Оқулық, А-4 парақшасы, маркер, стикер Суреттер , жұмыс дәптер Тапсырма Ноутбук, оқулық доп https://wordwall.net/resource/26738868 |
|
Сабақтың соңы 5 мин Бағалау. Үй тапсырмасы |
Кері байланыс. Жетістік сатысы
10 балдық жүйемен бағаланады
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
Плакат /слайд/ |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Робототехника тарихы және келешегі
Робототехника тарихы және келешегі
3 тоқсан 18 сабақ
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Робототехника |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 5 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Робототехника тарихы және келешегі |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.3.4.3 робототехника саласындағы адамзаттың техникалық жетістіктеріне мысалдар келтіру; |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Робототехника саласындағы адамзаттың техникалық жетістіктеріне мысалдар келтіреді |
|||
|
Заң мен тәртіп құндылығы |
• Құқықтық жүйе мен адам құқықтарының негіздерін білу. • Тәртіп пен әділеттілік нормалар мен ережелерін сақтау қажеттілігін түсіну • Қоғамның қорғалуы мен қауіпсіздігін қамтамасыз ету ретінде заң мен тәртіптің маңыздылығын түсіну |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Психологиялық ахуал Өрмекші торы Жіптерді лақтыру арқылы бір-біріне тілек айтады 3. Топқа бөлу. Әртүрлі шардың түстері арқылы топқа бөлінедіді
Үй тапсырмасын қайталау «Өзіңізді тексеріңіз» әдісі Бұл мәлімет ШЫНДЫҚ па немесе ЖАЛҒАН ба? Өтілген үй тапсырмасы бойынша мысалдар келтіріледі. Мысалдарды оқу кезінде оқушылар ол келтірілген мысалдың өтілген мәтінде бар, жоғын анықтайды. -«Робот» сөзін чех жазушысы Карел чапек ойлап тапқан -Тұрмыстық роботтар –үй шаруасындағы автоматтандырылған роботтар -Экран бетінде көрсетілген бейненің ең үлкен элементі |
1.Мұғаліммен амандасады. 2. өрмекші торы әдісі арқылы тілек айтады 3.шар түстері арқылы топқа бөлінеді . 4. Үй тапсырмасын қайталайды |
Дескриптор: -үй тапсырмасы бойынша мысалдардың жалған шындық екенін айтады 2 балл |
Оқулық «Арман ПВ» Жіптер Түрлі түсті шарлар |
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Жаңа тақырыпты түсіндіру
Топтық жұмыс 1-тапсырма. «Постер» әдісі топпен бірлесіп жұмыс жасайды
Жұптық жұмыс. 2- тапсырма «Көршіңмен талқыла» әдісі арқылы берілген тапсырманы жұбымен суреттерді талдайды. Керекті мәліметтерді дәптерге жазады
EБҚЕ бар балалар үшін тапсырма Болашақта қандай роботтарды қолданған тиімді? Жеке жұмыс . 3- тапсырма «Ой күмбезі» әдісі
Сергіту сәті «Шеңбердегі доп» Оқушылар шеңберлене отырып, бір-біріне кішкене допты лақтырады (немесе жүректің кішкене сұлбасын сағат тілі бойынша Мәселе жылжытып отырады). Доп қолына тиген оқушы сабақ туралы бір сөз айтады Сабақты бекіту. 4- тапсырма WordWall онлайн платформа бойынша сұрақтарға жауап береді |
1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды 3- тапсырманы орындайды Сергіту сәтін жасайды 4-тапсырманы орындайды |
Дескриптор: -Робототехника не себепті пайда болғанын айтады - 2 балл Дескриптор: -Жанаур роботтың суретіне қарап оларға атау береді 2 балл Дескриптор: Сұраққа жауап береді Дескриптор: Интернеттен ең алғашқы роботтар туралы ақпарат іздейді 2 бал Дескриптор: -онлайн платформада сұрақтарға жауап береді 2 балл |
Оқулық, А-4 парақшасы, маркер, стикер Суреттер , жұмыс дәптер Тапсырма Ноутбук, оқулық доп https://wordwall.net/resource/26738868 |
|
Сабақтың соңы 5 мин Бағалау. Үй тапсырмасы |
Кері байланыс. Жетістік сатысы
10 балдық жүйемен бағаланады
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
Плакат /слайд/ |
шағым қалдыра аласыз
























