Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
М.Өтемісов атындағы орта мектеп
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Роботтың қозғалысы
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
Мәтін және Мультимедиа (ортақ тақырыптары: "Менің туған өлкем", "Жыл мезгілдері") |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Кожантаева А |
|
|
Күні: |
30.01 |
|
|
Сынып: 2 б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Роботтың қозғалысы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.2.1 роботтың берілген жылдамдықпен
алға жылжуын ұйымдастыру; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
1. Ұйымдастыру кезеңі (5 минут) |
Сабақтың мақсатын, тақырыбын және оқу мақсаттарын таныстыру. Оқушыларды топтарға бөлу. |
Оқушыларды тыңдап, топтарға бөлінеді. |
Педагогтың кері байланысы. |
Доска, тақта, маркер. |
|
2. Жаңа тақырыпты түсіндіру (10 минут) |
Роботтың алға және артқа қозғалу принциптерін түсіндіру. Қозғалыс жылдамдығын программалау үшін қажетті алгоритмдер мен командаларды көрсету. |
Оқушылар жаңа материалды қабылдайды. Сұрақтар қойып, түсінгендерін айтады. |
Сабақтың негізгі мақсаттарына жетуі, дұрыс түсіну деңгейі. |
Компьютер, бейнемазмұн (қажет болса). |
|
3. Топтық жұмыс (10 минут) |
Оқушыларды топтарға бөліп, әр топқа нақты тапсырма беру: роботтың қозғалысын басқару үшін код жазу. |
Оқушылар топтарда жұмыс істеп, тапсырманы орындайды. |
Топтың жұмысына кері байланыс. |
Робот техникасы, ноутбуктар немесе планшеттер. |
|
4. Жұптық жұмыс (10 минут) |
Оқушыларды жұптарға бөліп, олардың жазған кодтарын біріктіріп, роботтың жылдамдығын реттеу тапсырмасын беру. |
Оқушылар кодты біріктіріп, роботтың жұмысын бақылайды. |
Жұптың жұмыс нәтижесі, сын тұрғысынан ойлау. |
Робот техникасы, ноутбуктар немесе планшеттер. |
|
5. Жеке жұмыс (5 минут) |
Оқушыларға өз бетімен роботты іске қосып, алға және артқа жылжуын қамтамасыз ету тапсырмасын беру. |
Оқушылар жеке өз бетімен роботты бағдарламалап, тексереді. |
Оқушының функционалдық сауаттылығы, тапсырманы орындау сапасы. |
Робот техникасы, ноутбуктар немесе планшеттер. |
|
6. Қорытынды (5 минут) |
Сабақта не үйренгендерін сұрау, қорытынды жасау. Оқушыларға үй тапсырмасын беру. |
Оқушылар сабақтан алған білімдерін айтады. |
Оқушылардың жетістіктері мен даму деңгейі. |
Доска, маркер. |
Бағалау критерийлері:
-
Топтық жұмыс:
-
Роботтың қозғалысын дұрыс басқару алгоритмін жасау.
-
Топтың тапсырманы бірге орындауы.
-
-
Жұптық жұмыс:
-
Кодты біріктіру және оны толықтыру арқылы жылдамдықты басқару.
-
Тапсырманы сәтті орындау.
-
-
Жеке жұмыс:
-
Өз бетімен роботты программалап, оның алға және артқа қозғалуын тексеру.
-
Кодты толықтыру және қиындықтарды шешу.
-
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Роботтың қозғалысы
Роботтың қозғалысы
Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі
М.Өтемісов атындағы орта мектеп
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Роботтың қозғалысы
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
Мәтін және Мультимедиа (ортақ тақырыптары: "Менің туған өлкем", "Жыл мезгілдері") |
|
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Кожантаева А |
|
|
Күні: |
30.01 |
|
|
Сынып: 2 б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Роботтың қозғалысы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.2.1 роботтың берілген жылдамдықпен
алға жылжуын ұйымдастыру; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
1. Ұйымдастыру кезеңі (5 минут) |
Сабақтың мақсатын, тақырыбын және оқу мақсаттарын таныстыру. Оқушыларды топтарға бөлу. |
Оқушыларды тыңдап, топтарға бөлінеді. |
Педагогтың кері байланысы. |
Доска, тақта, маркер. |
|
2. Жаңа тақырыпты түсіндіру (10 минут) |
Роботтың алға және артқа қозғалу принциптерін түсіндіру. Қозғалыс жылдамдығын программалау үшін қажетті алгоритмдер мен командаларды көрсету. |
Оқушылар жаңа материалды қабылдайды. Сұрақтар қойып, түсінгендерін айтады. |
Сабақтың негізгі мақсаттарына жетуі, дұрыс түсіну деңгейі. |
Компьютер, бейнемазмұн (қажет болса). |
|
3. Топтық жұмыс (10 минут) |
Оқушыларды топтарға бөліп, әр топқа нақты тапсырма беру: роботтың қозғалысын басқару үшін код жазу. |
Оқушылар топтарда жұмыс істеп, тапсырманы орындайды. |
Топтың жұмысына кері байланыс. |
Робот техникасы, ноутбуктар немесе планшеттер. |
|
4. Жұптық жұмыс (10 минут) |
Оқушыларды жұптарға бөліп, олардың жазған кодтарын біріктіріп, роботтың жылдамдығын реттеу тапсырмасын беру. |
Оқушылар кодты біріктіріп, роботтың жұмысын бақылайды. |
Жұптың жұмыс нәтижесі, сын тұрғысынан ойлау. |
Робот техникасы, ноутбуктар немесе планшеттер. |
|
5. Жеке жұмыс (5 минут) |
Оқушыларға өз бетімен роботты іске қосып, алға және артқа жылжуын қамтамасыз ету тапсырмасын беру. |
Оқушылар жеке өз бетімен роботты бағдарламалап, тексереді. |
Оқушының функционалдық сауаттылығы, тапсырманы орындау сапасы. |
Робот техникасы, ноутбуктар немесе планшеттер. |
|
6. Қорытынды (5 минут) |
Сабақта не үйренгендерін сұрау, қорытынды жасау. Оқушыларға үй тапсырмасын беру. |
Оқушылар сабақтан алған білімдерін айтады. |
Оқушылардың жетістіктері мен даму деңгейі. |
Доска, маркер. |
Бағалау критерийлері:
-
Топтық жұмыс:
-
Роботтың қозғалысын дұрыс басқару алгоритмін жасау.
-
Топтың тапсырманы бірге орындауы.
-
-
Жұптық жұмыс:
-
Кодты біріктіру және оны толықтыру арқылы жылдамдықты басқару.
-
Тапсырманы сәтті орындау.
-
-
Жеке жұмыс:
-
Өз бетімен роботты программалап, оның алға және артқа қозғалуын тексеру.
-
Кодты толықтыру және қиындықтарды шешу.
-
шағым қалдыра аласыз













