___________________________________________
(білім беру ұйымның атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Роботтың қозғалысы (2 сабақ)
|
Бөлім: |
Роботтар біздің өмірімізде (ортақ тақырыбы: "Салт -дәстүр мен ауыз әдебиеті") |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Роботтың қозғалысы (2 сабақ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.2.1 роботтың берілген жылдамдықпен алға жылжуын ұйымдастыру; 2.5.2.2. роботтың берілген жылдамдықпен артқа жылжуын ұйымдастыру; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Роботтың берілген жылдамдықпен алға, артқа жылжуын ұйымдастыратын бағдарламаны жүктейді және іске асырады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың барысы 0-9мин |
Ұймдастыру кезеңі. 1) Оқушылармен сәлемдесі. 2) Сабаққа деген қызығушылықты ояту: "Сыныптастырына тілек тіле" ойыны. Әр оқушыға 10-15 секунд ішінде өзіне бір немесе бірнеше тілек жасау тапсырмасы беріледі. Содан кейін қатысушылар жұптасып, өзіне жазған тілегін бір-біріне айтады. 3) Үй тапсырмасын тексеру Өткен тақырыпты қайталау: - Робот қалай басқарылады? - Роботтың қозғалысын жылдамдату үшін блок параметрлерін қалай өзгертуге болады? - Үлкен қозғалтқыштан басқа блокты қолдануға бола ма Бағдарламадағы қозғалыс сипаттамасы?
Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтайды |
Сабаққа дайындалады, жұмыс орындарын тексереді Оқушылар бір-бірімен жақсы тілектер алмасады Сұрақтарға жауап береді Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды, сұрақтарға жауап береді Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтайды |
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі бойынша әдісімен бағалайды. «Жарайсың», «Жақсы», «Талпын» |
Оқулық, презентация |
|
Сабақтың ортасы 10-40 |
Білімді бекіту, жұмыс парағымен жұмыс
Сергіту сәті
|
Дескриптор: - бұрылыс санын жазады - сәйкестікті белгілейді - сергіту жаттығуларын жасайды - интерактивті тапсырманы орындайды - роботқа арналған бағдарламаны құрады |
Мақтау |
Презентация, Оқулық Жұмыс парағы https://wordwall.net/play/33847/330/215 https://learningapps.org/watch?v=pu4uwbah525 |
|
Сабақтын соңы 41-45 мин |
Үй жұмысы:
Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады Өз жұмысын бағалайды |
Өзін-өзі бағалау |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Роботтың қозғалысы (2 сабақ) ҚМЖ Информатика
Роботтың қозғалысы (2 сабақ) ҚМЖ Информатика
___________________________________________
(білім беру ұйымның атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
Роботтың қозғалысы (2 сабақ)
|
Бөлім: |
Роботтар біздің өмірімізде (ортақ тақырыбы: "Салт -дәстүр мен ауыз әдебиеті") |
|
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Роботтың қозғалысы (2 сабақ) |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.5.2.1 роботтың берілген жылдамдықпен алға жылжуын ұйымдастыру; 2.5.2.2. роботтың берілген жылдамдықпен артқа жылжуын ұйымдастыру; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Роботтың берілген жылдамдықпен алға, артқа жылжуын ұйымдастыратын бағдарламаны жүктейді және іске асырады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың барысы 0-9мин |
Ұймдастыру кезеңі. 1) Оқушылармен сәлемдесі. 2) Сабаққа деген қызығушылықты ояту: "Сыныптастырына тілек тіле" ойыны. Әр оқушыға 10-15 секунд ішінде өзіне бір немесе бірнеше тілек жасау тапсырмасы беріледі. Содан кейін қатысушылар жұптасып, өзіне жазған тілегін бір-біріне айтады. 3) Үй тапсырмасын тексеру Өткен тақырыпты қайталау: - Робот қалай басқарылады? - Роботтың қозғалысын жылдамдату үшін блок параметрлерін қалай өзгертуге болады? - Үлкен қозғалтқыштан басқа блокты қолдануға бола ма Бағдарламадағы қозғалыс сипаттамасы?
Оқушылар сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтайды |
Сабаққа дайындалады, жұмыс орындарын тексереді Оқушылар бір-бірімен жақсы тілектер алмасады Сұрақтарға жауап береді Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды, сұрақтарға жауап береді Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтайды |
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі бойынша әдісімен бағалайды. «Жарайсың», «Жақсы», «Талпын» |
Оқулық, презентация |
|
Сабақтың ортасы 10-40 |
Білімді бекіту, жұмыс парағымен жұмыс
Сергіту сәті
|
Дескриптор: - бұрылыс санын жазады - сәйкестікті белгілейді - сергіту жаттығуларын жасайды - интерактивті тапсырманы орындайды - роботқа арналған бағдарламаны құрады |
Мақтау |
Презентация, Оқулық Жұмыс парағы https://wordwall.net/play/33847/330/215 https://learningapps.org/watch?v=pu4uwbah525 |
|
Сабақтын соңы 41-45 мин |
Үй жұмысы:
Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады Өз жұмысын бағалайды |
Өзін-өзі бағалау |
|
шағым қалдыра аласыз


















