Қысқа мерзімді жоспар
|
Мектеп: 25 мектеп |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: |
Қиял мен шындық |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Р. Мұқанова «Мәңгілік бала бейне» |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің есімі: Абдирова Ф |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты
|
8.Т/Ж3 . Көркем шығармадағы образ. көркем шығармадағы кейіпкерлерді сомдауда тура және жанама мінездеулерді жіктеу; 8.А/И3 Көркем шығарманың тілі шығармадағы көркемдегіш құралдардың (психологиялық параллелизм, перифраз, сатира, ирония, гротеск, эллипсис) қолданысын талдай отырып, автор стилін анықтау; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: кейіпкерлер образына жалпылама талдау жасайды; көркемдегіш құралдардың анықтамасын біледі. Оқушылардың басым бөлігі: кейіпкерлерді сомдаудағы тура мінездеулерді жіктейді; көркемдегіш құралдардың қолданысына талдау жасайды. Кейбір оқушылар: кейіпкерлерді сомдауда тура және жанама мінездеулерді жіктейді; көркемдегіш құралдардың қолданысын талдау арқылы автор стилін анықтайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: (жетістік критерийлері, табыс критерийлері, күтілетін нәтиже) |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Тілдік дағдылар: Түсіну және жауап беру, анализ және интерпретация |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Терминология: тура және жанама кейіпкерлер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сөз тіркестері: Ләйлә, Қатира, Құмар, |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Адамгершілікке баулу, адамдарға құрметпен қарау, елжандылыққа тәрбиелеу, жауапкершілікті сезіну. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
География, Қазақстан тарих |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интернет материалдары, аудиожазба, интербелсенді тақта |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу/ Бастапқы білім |
Семей полигоны туралы біледі. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басталуы |
І. Ұйымдастыру кезеңі «Мозайка» әдісі арқылы 3-топқа біріктіру. (Адамгершілік, Туған жер, Табиғатқа байланысты мақал-мәтелдер арқылы топқа бірігеді) Қызығушылықты ояту Ләйләның жарық аймен сырласу монологі тыңдатылады. (https: / / www.youtube.com / watch?v= _ ycXg3IBbOo «Мәңгілік бала бейне») |
А4, стикер |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы |
Жаңа сабақ Сабақтың мақсаты хабарланады, күтілетін нәтиже нақтыланады Оқушылар назарларын шоғырландыру «Ләйлә – трагедиялық образ. Себебі...» Оқушыларға Ләйләның қатыгез тағдырымен байланысты тарихи оқиға жөнінде ой өрбітуге бағыттау. 1-тапсырма Топтық жұмыс «Тұлғаны таны» әдісі Шығарма кейіпкерлерінің бейнесіне талдау.
Бағалау критерийі:. Көркем шығармадағы кейіпкерлерді сомдауда тура және жанама мінездеулерді жіктей алады. Дескриптор:
ҚБ Кері байланыс «Екі тілек, бір ұсыныс» 2-тапсырма Жұптық жұмыс «Сәйкестендіру кестесі» Көркемдегіш құралдарды табуға арналған тапсырмалар беру.
Бағалау критерийі: шығармадағы көркемдегіш құралдардың (психологиялық параллелизм, перифраз, сатира, ирония, гротеск, эллипсис) қолданысын талдай отырып, автор стилін анықтай алады. Дескриптор:
ҚБ Кері байланыс «Басбармақ» арқылы бағалау. |
Б. Керімбекова Ж. Мұқанова Мектеп баспасы (Жоба кітап)
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Аяқталуы |
Рефлексия «321» әдісі арқылы сабақта оқушылармен кері байланыс орнату. «3» - бүгінгі сабақта есте қалған үш нәрсені айт. «2» - сабақтағы екі нақты және маңызды нәрсеге тоқталып кет. «1» - Талқылаудан туған бір сұрақ жазыңыз. Үйгетапсырма. «Ләйлә қыздың арманы» эссе |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз? |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай жоспарлайыз? |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағамдау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не білдім? Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бөлу керек? 1. 2. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Роза Мұханова "Мәңгі бала бейне" 8-сынып
Қысқа мерзімді жоспар
|
Мектеп: 25 мектеп |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: |
Қиял мен шындық |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Р. Мұқанова «Мәңгілік бала бейне» |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің есімі: Абдирова Ф |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты
|
8.Т/Ж3 . Көркем шығармадағы образ. көркем шығармадағы кейіпкерлерді сомдауда тура және жанама мінездеулерді жіктеу; 8.А/И3 Көркем шығарманың тілі шығармадағы көркемдегіш құралдардың (психологиялық параллелизм, перифраз, сатира, ирония, гротеск, эллипсис) қолданысын талдай отырып, автор стилін анықтау; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар: кейіпкерлер образына жалпылама талдау жасайды; көркемдегіш құралдардың анықтамасын біледі. Оқушылардың басым бөлігі: кейіпкерлерді сомдаудағы тура мінездеулерді жіктейді; көркемдегіш құралдардың қолданысына талдау жасайды. Кейбір оқушылар: кейіпкерлерді сомдауда тура және жанама мінездеулерді жіктейді; көркемдегіш құралдардың қолданысын талдау арқылы автор стилін анықтайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: (жетістік критерийлері, табыс критерийлері, күтілетін нәтиже) |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Тілдік дағдылар: Түсіну және жауап беру, анализ және интерпретация |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Терминология: тура және жанама кейіпкерлер |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сөз тіркестері: Ләйлә, Қатира, Құмар, |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Адамгершілікке баулу, адамдарға құрметпен қарау, елжандылыққа тәрбиелеу, жауапкершілікті сезіну. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
География, Қазақстан тарих |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интернет материалдары, аудиожазба, интербелсенді тақта |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу/ Бастапқы білім |
Семей полигоны туралы біледі. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басталуы |
І. Ұйымдастыру кезеңі «Мозайка» әдісі арқылы 3-топқа біріктіру. (Адамгершілік, Туған жер, Табиғатқа байланысты мақал-мәтелдер арқылы топқа бірігеді) Қызығушылықты ояту Ләйләның жарық аймен сырласу монологі тыңдатылады. (https: / / www.youtube.com / watch?v= _ ycXg3IBbOo «Мәңгілік бала бейне») |
А4, стикер |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ортасы |
Жаңа сабақ Сабақтың мақсаты хабарланады, күтілетін нәтиже нақтыланады Оқушылар назарларын шоғырландыру «Ләйлә – трагедиялық образ. Себебі...» Оқушыларға Ләйләның қатыгез тағдырымен байланысты тарихи оқиға жөнінде ой өрбітуге бағыттау. 1-тапсырма Топтық жұмыс «Тұлғаны таны» әдісі Шығарма кейіпкерлерінің бейнесіне талдау.
Бағалау критерийі:. Көркем шығармадағы кейіпкерлерді сомдауда тура және жанама мінездеулерді жіктей алады. Дескриптор:
ҚБ Кері байланыс «Екі тілек, бір ұсыныс» 2-тапсырма Жұптық жұмыс «Сәйкестендіру кестесі» Көркемдегіш құралдарды табуға арналған тапсырмалар беру.
Бағалау критерийі: шығармадағы көркемдегіш құралдардың (психологиялық параллелизм, перифраз, сатира, ирония, гротеск, эллипсис) қолданысын талдай отырып, автор стилін анықтай алады. Дескриптор:
ҚБ Кері байланыс «Басбармақ» арқылы бағалау. |
Б. Керімбекова Ж. Мұқанова Мектеп баспасы (Жоба кітап)
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Аяқталуы |
Рефлексия «321» әдісі арқылы сабақта оқушылармен кері байланыс орнату. «3» - бүгінгі сабақта есте қалған үш нәрсені айт. «2» - сабақтағы екі нақты және маңызды нәрсеге тоқталып кет. «1» - Талқылаудан туған бір сұрақ жазыңыз. Үйгетапсырма. «Ләйлә қыздың арманы» эссе |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз? |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай жоспарлайыз? |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қорытынды бағамдау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2. Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не білдім? Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бөлу керек? 1. 2. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз




