|
Бөлім: 4-бөлім:Тарих тағылымы |
Мектеп: |
||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||
|
Сынып: 10 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ш. Мұртаза «Бесеудің хаты» драмасының композициясы |
||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты |
10.1.5.1ұлттық құндылықтардың маңыздылығын контекстермен үндестіру 10.2.2.1 автор бейнесінің шығармадағы белгілі бір оқиғадағы көрінісін анықтау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
ұлттық құндылықтардың маңыздылығын контекстермен үндестіреді, автор бейнесінің шығармадағы белгілі бір оқиғадағы көрінісін анықтайды. |
||||
|
Сабақтың кезеңі |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
||||
|
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
|||
|
Сабақтың басы 5 минут
Сабақтың ортасы
30 минут
Жұптық жұмыс
|
І. Ұйымдастыру кезеңі.
таныстыру
« Мұғалім оларды сырттан бақылап, бағыттаушы сұрақтар қою арқылы пікірталасты қажетті арнаға бұрып отырады. Шеңбердегі оқушылар белгілі бір уақыт өткен соң, рөлдерімен алмасуына болады. Шығармағы сатылай кешенді талдау: Ш.Мұртаза«Бесеудің хаты»
Шығарманы құрылысына талдау
|
Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру «Жіктеу» тәсілі көрінеді. Оқушылардың оқуға деген қызығушылығын арттыру мақсатында мүмкіндігінше оларға таңдау еркіндігі беріледі.
№1-тапсырма Шығармағы сатылай кешенді талдау: Ш.Мұртаза«Бесеудің хаты» Авторы: Ш.Мұртаза Тақырыбы:Қасіретті қолдан жасап отырған Сталиннің теріс саясаты, асыра сілтеп отырған Голощекиннің көрсоқырлығын жазушы Ғ.Мүсірепов бастаған халық қалаулылары ашына жеткізуі,қуғын-сүргін. Әдеби жанр: драмалық тарихи туынды. Эпикалық жанр түрі: пьеса Негізгі идеясы: ел басына түскен азапты күндер, қолдан жасалған аштықтан қырылған екі миллион халықтың тағдыры.
Шығарманың композициялық құрылысы: 1.Шығарманың басталуы: Елдегі қиын жағдайды, аштықты өз көзімен көруі. 2.Шығарманың дамуы:Ғ.Мүсірепов бастаған бесеудің Сталинге хат жазуы. 3.Шығарманың байланысуы: Хаттың жолда ұсталуы 4. Шығарманың шиеленісуі: Голощекиннің Сталин алдындағы есебі, коллективизацияны тездетуді тапсырды. 5.Шарықтау шегі:Хаттың Голощекин қолына түсіп, бесеуін Крайкомға,бюроға шақырылуы. 6.Шығарманың шешімі:Бюро шешімімен бесеуінің ату жазасына кесілуі |
«Екі жұлдыз,бір тілек»
Дескриптор Кейіпкерлер мінезін таладйды-2 Өз көзқарасын дәлелдейді-2 Шығарманы құрылысына талдайды:3 Оқиға желісін дұрыс жазады:3 |
||
|
Сабақты бекіту
Сабақтың соңы 5 минут |
«Аяқталмаған сөйлем» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. |
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Ш. Мұртаза «Бесеудің хаты» драмасы ның композициясы 10-сынып
Ш. Мұртаза «Бесеудің хаты» драмасы ның композициясы 10-сынып
|
Бөлім: 4-бөлім:Тарих тағылымы |
Мектеп: |
||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||
|
Сынып: 10 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
Ш. Мұртаза «Бесеудің хаты» драмасының композициясы |
||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты |
10.1.5.1ұлттық құндылықтардың маңыздылығын контекстермен үндестіру 10.2.2.1 автор бейнесінің шығармадағы белгілі бір оқиғадағы көрінісін анықтау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
ұлттық құндылықтардың маңыздылығын контекстермен үндестіреді, автор бейнесінің шығармадағы белгілі бір оқиғадағы көрінісін анықтайды. |
||||
|
Сабақтың кезеңі |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
||||
|
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
|||
|
Сабақтың басы 5 минут
Сабақтың ортасы
30 минут
Жұптық жұмыс
|
І. Ұйымдастыру кезеңі.
таныстыру
« Мұғалім оларды сырттан бақылап, бағыттаушы сұрақтар қою арқылы пікірталасты қажетті арнаға бұрып отырады. Шеңбердегі оқушылар белгілі бір уақыт өткен соң, рөлдерімен алмасуына болады. Шығармағы сатылай кешенді талдау: Ш.Мұртаза«Бесеудің хаты»
Шығарманы құрылысына талдау
|
Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру «Жіктеу» тәсілі көрінеді. Оқушылардың оқуға деген қызығушылығын арттыру мақсатында мүмкіндігінше оларға таңдау еркіндігі беріледі.
№1-тапсырма Шығармағы сатылай кешенді талдау: Ш.Мұртаза«Бесеудің хаты» Авторы: Ш.Мұртаза Тақырыбы:Қасіретті қолдан жасап отырған Сталиннің теріс саясаты, асыра сілтеп отырған Голощекиннің көрсоқырлығын жазушы Ғ.Мүсірепов бастаған халық қалаулылары ашына жеткізуі,қуғын-сүргін. Әдеби жанр: драмалық тарихи туынды. Эпикалық жанр түрі: пьеса Негізгі идеясы: ел басына түскен азапты күндер, қолдан жасалған аштықтан қырылған екі миллион халықтың тағдыры.
Шығарманың композициялық құрылысы: 1.Шығарманың басталуы: Елдегі қиын жағдайды, аштықты өз көзімен көруі. 2.Шығарманың дамуы:Ғ.Мүсірепов бастаған бесеудің Сталинге хат жазуы. 3.Шығарманың байланысуы: Хаттың жолда ұсталуы 4. Шығарманың шиеленісуі: Голощекиннің Сталин алдындағы есебі, коллективизацияны тездетуді тапсырды. 5.Шарықтау шегі:Хаттың Голощекин қолына түсіп, бесеуін Крайкомға,бюроға шақырылуы. 6.Шығарманың шешімі:Бюро шешімімен бесеуінің ату жазасына кесілуі |
«Екі жұлдыз,бір тілек»
Дескриптор Кейіпкерлер мінезін таладйды-2 Өз көзқарасын дәлелдейді-2 Шығарманы құрылысына талдайды:3 Оқиға желісін дұрыс жазады:3 |
||
|
Сабақты бекіту
Сабақтың соңы 5 минут |
«Аяқталмаған сөйлем» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. |
||||
шағым қалдыра аласыз
Миға шабуыл»












