С. Қалиұлы «Бақыт құсы»
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Атамұра |
|||||
|
Бөлім: |
Менің мектебім |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ахдуйсеева А |
|||||
|
Күні: |
22.11.2024 ж |
|||||
|
Сынып: |
2 Ә -сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 36 сабақ. С. Қалиұлы «Бақыт құсы» |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.2.1 – мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын шығармадан таба білу.
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қояды және оның жауабын шығармадан табады.
|
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Жауапкершілік-адамгершілік қасиеттің көрінісі. |
Сабақ құндылығы : Адамгершілік, адалдық, қамқорлық. Жауапкершілік, адами құнды қасиеттерді қалыптастыру. Апта дәйексөзі: Табиғатқа қамқорлық |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақ тың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау 7-тапсырма Мектептегі қамқоршыларымызға «Тілек хатын» жасап келу тапсырылды. Оларға жақсы тілектеріңді білдіріңдер.
Тақырыпты ашу - Тақтаға ілінген суреттер арқылы бүгін өтетін жаңа сабағымыздың тақырыбын табамыз. Суреттерге назар салайық, Қандай суреттер берілген? Алғашқы әрпін шашылған әріптердің арасынан секіріп өту арқылы жапсырамыз. Қане балалар оқиық, қандай сөз шықты? «Бақыт құсы». Жаңа сабағымыздың тақырыбы: Сұлтан Қалиұлының «Бақыт құсы » әңгімесі. (Күннің жадын, тақырыпты тақтаға жазу). Бүгінгі сабақта мәтін бойынша сұрақтарға жауап бересіңдер. Балалар қандай құс бейнеленген? (Көгершін) Көгершінді -бейбітшілік құсы деп те атайды. 1-тапсырма . -Бақыт деген не деп ойлайсыңдар? -Бақыт деген деніңнің сау болуы, отбасыңның амандығы, еліңнің тыныштығы, білімді болуың. Жаңа тақырып С.Қалиұлының «Бақыт құсы» әңгімесімен таныс боламыз. Автормен танысу Сұлтан Қалиұлы балалар ақыны, жазушы. Жамбыл облысында дүниеге келген .Балаларға арнап жазған «Сәлем саған, мектебім» кітабы бар. 2-тапсырма Мәтінді түсініп оқы «Бақыт құсы» Мәтінді оқып беру. Дәптермен жұмыс. Күннің жадын. Сабақ тақырыбын жазады. Түсіндірме сөздік : Зақпы –ағаштан жасалған ату құралы. Сергіту сәті. «Дене қимылы» «Көгершін тапсырмалары» әдісі
ФС: «Кір жаятын жіп» әдісі . «Бақытқа жетудің қадамдары» -Балалар мына тізілген суреттердің ішінен бақытқа жетелейтін суреттерді тауып күн сәулесіне жапсырамыз. ҚЖ: «Менің бақыт құсым» тақырыбына сурет салыңдар «Суретті құрастыру» әдісі . Үй тапсырмасы Бақыт туралы мақал-мәтелдер жазып келу. «Білім қоржыны» арқылы бүгінгі сабақ бойынша кері байланыс алу. |
Шеңбер жасап,оқушылар қолдарынан ұстап бірге қайталайды.. Үй тапсырмасын көрсетеді. Суреттердің атын атап, алғашқы әрпін тақтаға ілу арқылы жаңа сабақтың тақырыбын табады. Сұраққа жауап береді. «Бақыт» сөзінің мағынасын түсінеді. Автормен танысады Мәтінді тыңдайды. Оқиды. Дене қимыл-қозғалысын жасайды Жеке жұмыс жасайды Сұрақтарға жауап береді Болжам жасайды. Дәлелдеме жасайды Қосымша жұмыс жасайды Сурет салады Суретті құрастыру арқылы мәтіндегі кейіпкерлерді атайды. Үй тапсырмасын алады Сабақ бойынша кері байланыс береді. |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Мектептегі қамқоршылары мызға «Тілек хатын» оқып береді -2б ҚБ: «Оюлы бағалау» әдісі
Дескриптор: Суреттердің атын атайды. Бақыт сөзін түсінеді, біледі.-1б ҚБ: «Оюлы бағалау» әдісі
Дескриптор: тыңдайды-1б Мәтін мазмұнын біледі,түсінеді-1б Сен жарадың!
Дескриптор: Дәптерге жазады. Түсіндірме сөздікпен танысады-1б ҚБ: «Оюлы бағалау» әдісі
Дескриптор: Тапсырмаға жауап береді, мәтіннің мазмұнын еске түсіреді-1б ҚБ: «Оюлы бағалау» әдісі
Мадақтау. Жарайсыңдар! Дескриптор: Суреттерге талдау жасап, бақытқа жетелейтін жолдарды нақтылайды -1б
Бағалау «Оюлы бағалау» әдісі бойынша әр тапсырмада жинаған ұпай санымен мадақтап, бағалау. |
Слайд Сурет тер «Тілек ағашы» тілек хаты
Слайд. Оқулық Үнтаспа Жұмыс дәптері Сурет тер Оқулық
Сурет тер Сурет термен жұмыс
|
||



Тіл мүкістігі бар балаларға арналған арнайы №3 облыстық мектеп-интернаты
Ашық сабақ
Пән: Әдебиеттік оқу
Тақырыбы: С. Қалиұлы «Бақыт құсы»
Педагог: Ахдуйсеева А.Т.
Сыныбы: 2 Ә
2024-2025 оқу жылы
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
С. Қалиұлы .«Бақыт құсы»
С. Қалиұлы .«Бақыт құсы»
С. Қалиұлы «Бақыт құсы»
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу Атамұра |
|||||
|
Бөлім: |
Менің мектебім |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Ахдуйсеева А |
|||||
|
Күні: |
22.11.2024 ж |
|||||
|
Сынып: |
2 Ә -сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 36 сабақ. С. Қалиұлы «Бақыт құсы» |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.2.1 – мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қою және оның жауабын шығармадан таба білу.
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
мұғалім көмегімен қарапайым және нақтылау сұрақтарын қояды және оның жауабын шығармадан табады.
|
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Жауапкершілік-адамгершілік қасиеттің көрінісі. |
Сабақ құндылығы : Адамгершілік, адалдық, қамқорлық. Жауапкершілік, адами құнды қасиеттерді қалыптастыру. Апта дәйексөзі: Табиғатқа қамқорлық |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақ тың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 6минут Қосымша тапсырма 2минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау 7-тапсырма Мектептегі қамқоршыларымызға «Тілек хатын» жасап келу тапсырылды. Оларға жақсы тілектеріңді білдіріңдер.
Тақырыпты ашу - Тақтаға ілінген суреттер арқылы бүгін өтетін жаңа сабағымыздың тақырыбын табамыз. Суреттерге назар салайық, Қандай суреттер берілген? Алғашқы әрпін шашылған әріптердің арасынан секіріп өту арқылы жапсырамыз. Қане балалар оқиық, қандай сөз шықты? «Бақыт құсы». Жаңа сабағымыздың тақырыбы: Сұлтан Қалиұлының «Бақыт құсы » әңгімесі. (Күннің жадын, тақырыпты тақтаға жазу). Бүгінгі сабақта мәтін бойынша сұрақтарға жауап бересіңдер. Балалар қандай құс бейнеленген? (Көгершін) Көгершінді -бейбітшілік құсы деп те атайды. 1-тапсырма . -Бақыт деген не деп ойлайсыңдар? -Бақыт деген деніңнің сау болуы, отбасыңның амандығы, еліңнің тыныштығы, білімді болуың. Жаңа тақырып С.Қалиұлының «Бақыт құсы» әңгімесімен таныс боламыз. Автормен танысу Сұлтан Қалиұлы балалар ақыны, жазушы. Жамбыл облысында дүниеге келген .Балаларға арнап жазған «Сәлем саған, мектебім» кітабы бар. 2-тапсырма Мәтінді түсініп оқы «Бақыт құсы» Мәтінді оқып беру. Дәптермен жұмыс. Күннің жадын. Сабақ тақырыбын жазады. Түсіндірме сөздік : Зақпы –ағаштан жасалған ату құралы. Сергіту сәті. «Дене қимылы» «Көгершін тапсырмалары» әдісі
ФС: «Кір жаятын жіп» әдісі . «Бақытқа жетудің қадамдары» -Балалар мына тізілген суреттердің ішінен бақытқа жетелейтін суреттерді тауып күн сәулесіне жапсырамыз. ҚЖ: «Менің бақыт құсым» тақырыбына сурет салыңдар «Суретті құрастыру» әдісі . Үй тапсырмасы Бақыт туралы мақал-мәтелдер жазып келу. «Білім қоржыны» арқылы бүгінгі сабақ бойынша кері байланыс алу. |
Шеңбер жасап,оқушылар қолдарынан ұстап бірге қайталайды.. Үй тапсырмасын көрсетеді. Суреттердің атын атап, алғашқы әрпін тақтаға ілу арқылы жаңа сабақтың тақырыбын табады. Сұраққа жауап береді. «Бақыт» сөзінің мағынасын түсінеді. Автормен танысады Мәтінді тыңдайды. Оқиды. Дене қимыл-қозғалысын жасайды Жеке жұмыс жасайды Сұрақтарға жауап береді Болжам жасайды. Дәлелдеме жасайды Қосымша жұмыс жасайды Сурет салады Суретті құрастыру арқылы мәтіндегі кейіпкерлерді атайды. Үй тапсырмасын алады Сабақ бойынша кері байланыс береді. |
Мақтап, мадақтап отыру Дескриптор: Мектептегі қамқоршылары мызға «Тілек хатын» оқып береді -2б ҚБ: «Оюлы бағалау» әдісі
Дескриптор: Суреттердің атын атайды. Бақыт сөзін түсінеді, біледі.-1б ҚБ: «Оюлы бағалау» әдісі
Дескриптор: тыңдайды-1б Мәтін мазмұнын біледі,түсінеді-1б Сен жарадың!
Дескриптор: Дәптерге жазады. Түсіндірме сөздікпен танысады-1б ҚБ: «Оюлы бағалау» әдісі
Дескриптор: Тапсырмаға жауап береді, мәтіннің мазмұнын еске түсіреді-1б ҚБ: «Оюлы бағалау» әдісі
Мадақтау. Жарайсыңдар! Дескриптор: Суреттерге талдау жасап, бақытқа жетелейтін жолдарды нақтылайды -1б
Бағалау «Оюлы бағалау» әдісі бойынша әр тапсырмада жинаған ұпай санымен мадақтап, бағалау. |
Слайд Сурет тер «Тілек ағашы» тілек хаты
Слайд. Оқулық Үнтаспа Жұмыс дәптері Сурет тер Оқулық
Сурет тер Сурет термен жұмыс
|
||



Тіл мүкістігі бар балаларға арналған арнайы №3 облыстық мектеп-интернаты
Ашық сабақ
Пән: Әдебиеттік оқу
Тақырыбы: С. Қалиұлы «Бақыт құсы»
Педагог: Ахдуйсеева А.Т.
Сыныбы: 2 Ә
2024-2025 оқу жылы
шағым қалдыра аласыз



















