«Абай атындағы мамандандырылған қазақ мектеп-гимназиясы» КММ
|
Бөлім: |
«Балалар мен үлкендер» |
||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Машықтанушы:Алтаева Мадина Аманжолқызы |
||||
|
Күні: |
07.03.2025 |
||||
|
Сынып: 7«Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
С.Сарғасқаев. «Тәмпіш қара» |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.2.1 - әдеби шығармадағы тұлғалық болмысты гуманистік тұрғыдан талдау; 7. 2. 2. 1 эпикалық, поэзиялық, драмалық шығармадағы автор бейнесін анықтау; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
- әдеби шығармадағы тұлғалық болмысты гуманистік тұрғыдан талдайды; - эпикалық, поэзиялық, драмалық шығармадағы автор бейнесін анықтайды; |
||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 минут |
Оқушылармен амандасу,түгендеу, оқу құралдарын тексеру, сыныптың тазалығына көңіл бөлу. Оқушылардың зейінін сабаққа аудару. |
||||
|
Жаңа сабақ 5 минут
|
Үйге берілген тапсырманы 5-6 оқушыдан сұрайды. Оқушылар үй тапсырмасын айтып бергеннен кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. |
Үй тапсырмасын айтады.Сұрақтарға жауап береді. |
ҚБ «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі көрінеді. «Жарайсың! Дұрыс жауап!» |
Оқулық, жұмыс дәптері, «word woll» платформасы |
|
|
Сабақтың ортасы 30 минут
|
1-тапсырма. Оқушылар шығарманың басты кейіпкеріне хат жазады. Кейіпкердің әрекетіне баға беріп, өз кеңестерін ұсынады. Өздерінің авторлық ұстанымын білдіретін шағын эссе жазады. |
Оқушылар шығарманың басты кейіпкеріне хат жазады. |
Дескриптор: Жалпы -3 балл – Оқушылар өздерінің авторлық ұстанымын білдіретін шағын эссе жазады. |
|
|
|
2-тапсырма «Автор дауысы» тапсырмасы: Оқушылар шығармадан автордың көзқарасын бейнелейтін үзінділерді таңдап, оларды түсіндіреді. 3-тапсырма «Проблемалық сұрақтар құрастыру» тапсырмасы: Оқушылар шығарма негізінде 3-4 проблемалық сұрақ құрастырады. Топтар бір-бірінің сұрақтарына жауап береді. Ең үздік сұрақтар сыныппен бірге талқыланады. |
Оқушылар шығармадан автордың көзқарасын бейнелейтін үзінділерді таңдап, оларды түсіндіреді. Оқушылар шығарма негізінде 3-4 проблемалық сұрақ құрастырады. |
Дескриптор: Жалпы-3 балл – Оқушылар шығармадан автордың көзқарасын бейнелейтін үзінділерді таңдап, оларды түсіндіреді. Дескриптор: Жалпы- 4 балл – Оқушылар шығарма негізінде 3-4 проблемалық сұрақ құрастырады. |
|
||
|
Бекіту: 5 минут |
Бүгінгі сабақтан не түсіндіңіздер. «Өзіндік пікір» парағына жазыңыздар.
|
Оқушылар бүгінгі сабаққа «Өзіндік пікір» әдісі бойынша өз пікірін жазу арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Мұғалім 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігін бағалайды. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
«Тәмпіш қара» шығармасын оқу |
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
С. Сарғасқа "Тәмпіш қара"
С. Сарғасқа "Тәмпіш қара"
«Абай атындағы мамандандырылған қазақ мектеп-гимназиясы» КММ
|
Бөлім: |
«Балалар мен үлкендер» |
||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Машықтанушы:Алтаева Мадина Аманжолқызы |
||||
|
Күні: |
07.03.2025 |
||||
|
Сынып: 7«Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы |
С.Сарғасқаев. «Тәмпіш қара» |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.2.1 - әдеби шығармадағы тұлғалық болмысты гуманистік тұрғыдан талдау; 7. 2. 2. 1 эпикалық, поэзиялық, драмалық шығармадағы автор бейнесін анықтау; |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
- әдеби шығармадағы тұлғалық болмысты гуманистік тұрғыдан талдайды; - эпикалық, поэзиялық, драмалық шығармадағы автор бейнесін анықтайды; |
||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 минут |
Оқушылармен амандасу,түгендеу, оқу құралдарын тексеру, сыныптың тазалығына көңіл бөлу. Оқушылардың зейінін сабаққа аудару. |
||||
|
Жаңа сабақ 5 минут
|
Үйге берілген тапсырманы 5-6 оқушыдан сұрайды. Оқушылар үй тапсырмасын айтып бергеннен кейін мұғалім оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсатымен таныстырады. |
Үй тапсырмасын айтады.Сұрақтарға жауап береді. |
ҚБ «Диалог және қолдау көрсету» тәсілі көрінеді. «Жарайсың! Дұрыс жауап!» |
Оқулық, жұмыс дәптері, «word woll» платформасы |
|
|
Сабақтың ортасы 30 минут
|
1-тапсырма. Оқушылар шығарманың басты кейіпкеріне хат жазады. Кейіпкердің әрекетіне баға беріп, өз кеңестерін ұсынады. Өздерінің авторлық ұстанымын білдіретін шағын эссе жазады. |
Оқушылар шығарманың басты кейіпкеріне хат жазады. |
Дескриптор: Жалпы -3 балл – Оқушылар өздерінің авторлық ұстанымын білдіретін шағын эссе жазады. |
|
|
|
2-тапсырма «Автор дауысы» тапсырмасы: Оқушылар шығармадан автордың көзқарасын бейнелейтін үзінділерді таңдап, оларды түсіндіреді. 3-тапсырма «Проблемалық сұрақтар құрастыру» тапсырмасы: Оқушылар шығарма негізінде 3-4 проблемалық сұрақ құрастырады. Топтар бір-бірінің сұрақтарына жауап береді. Ең үздік сұрақтар сыныппен бірге талқыланады. |
Оқушылар шығармадан автордың көзқарасын бейнелейтін үзінділерді таңдап, оларды түсіндіреді. Оқушылар шығарма негізінде 3-4 проблемалық сұрақ құрастырады. |
Дескриптор: Жалпы-3 балл – Оқушылар шығармадан автордың көзқарасын бейнелейтін үзінділерді таңдап, оларды түсіндіреді. Дескриптор: Жалпы- 4 балл – Оқушылар шығарма негізінде 3-4 проблемалық сұрақ құрастырады. |
|
||
|
Бекіту: 5 минут |
Бүгінгі сабақтан не түсіндіңіздер. «Өзіндік пікір» парағына жазыңыздар.
|
Оқушылар бүгінгі сабаққа «Өзіндік пікір» әдісі бойынша өз пікірін жазу арқылы сабаққа қорытынды жасайды. |
Мұғалім 1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігін бағалайды. |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
«Тәмпіш қара» шығармасын оқу |
||||
шағым қалдыра аласыз


















