Материалдар / Сабақ жоспары

Сабақ жоспары

Материал туралы қысқаша түсінік
Балаларға аспан әлемі туралы түсінік беру.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
04 Маусым 2021
684
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Сабақтың тақырыбы: Аспан әлемі

Сабақтың мақсаты: Білімділік: Балаларды білім, білік, дағды жүйелерімен таныстыру.

Тәрбиелік: Балалардың ғылыми дүние танымын, адамгершілік қасиетін, көзқарасын, өз - өзіне сенімділігін қадағалау.

Дамытушылық: Балалардың танымдық қызметін, шығармашылық қабілетін, жігерін, көңіл - күйін, тілі мен ынтасын, қиялы мен қабылдау, ойлау қабілеттерін дамыту.

Сабақ барысы

Дефектологтың әрекеті

Баланың әрекеті

І. Ұйымдастыру кезеңі

-Балалармен сәлемдесу

-Көңіл күйлерің қалай?

-Ендеше тамаша көңіл күймен жылулық шеңберін орындайық.

Шаттық шеңбері

Кел балалар, күлейік,
Күлкіменен түлейік.
Күлкі көңіл ашады,
Көңілді боп жүрейік.

Ұсақ қол моторикасын дамытуға арналған жаттығулар

Қоян құлақ

Орындық

Ашылған гүл

Жабық гүл жаттығуларын орындау.

Сәлемдеседі

Тамаша

Көктем


Дефектолог-

пен бірге қайталайды.

ІІ. Мақсаттылық

Балаларға аспан әлемі туралы түсінік беру.


ІІІ. Ынталандыру

Аспан әлемі суреттер, планеталар,күн,ай,жұлдыздар,ғаршкерлер суреті.


ІV.Коммуникативтік

Мұғалімнің айтқанын тыңдап, сабаққа зейін қою.

Мұғалімді тыңдау.

V. Мазмұндық

Дидактикалық ойындар кезінде аспан әлемімен танысу.

- Балалар біз бүгін сабағымыз қызықты болмақ. Аспан әлемімен танысамыз.

Айтыңдаршы біз қайда өмір сүреміз?

- Біз нені басып жүрміз?

- Жерді басып жүрміз.

-Ал жоғарыда біздің үстімізде не бар?

- Аспан бар.

Дұрыс ,балалар,жарайсыңдар.
- Балалар, сендер түнгі аспанды көрдіңдер ме?

Берілген тапсырманы мұғалімнің көмегімен орындайды.

VI.Бақылау

Баланың сабаққа ынтасын, зейінін бақылау.

Балаларға түнгі аспан фотосуреттерін экран арқылы көрсету.

Сендерге ұнай ма? Маған да ұнайды. Түнгі аспан әдемі, сиқырлы сияқты. Қалай ойлайсыңдар жұлдыз деген не? Олар неменеге ұқсайды? Дұрыс, балалар, біз жұлдыздарға қарағанда олар кішкентай ұсақ болып көрінеді. Өйткені олар өте биік жоғарыда орналасқан. Жарайсыңдар! Ал енді солардың арасында ең үлкен жұлдыз бар, ол қалай аталады?

Күн ол үлкен, жарқырап тұрған, ыстық шар. Ал ғарышта біз қандай заттарды кездестіруіміз мүмкін?

Спутниктер , кометалар, астероидтар мен метеориттер. (суреттер көрсетіледі )

-Ал ғарышқа кімдер ұшады?

-Ғарышқа ғарышкерлер ұшады.

-Дұрыс, ғарышкерлер.

-Ең бірінші болып ғарышқа зерттеуге ұшқан ресейлік ғарышкер екен. Ол Ю. Гагарин Ал әйел адамдардан В. Терешкова, кейін Қазақстаннан да ғарышкерлер ұшты. Олар: Т. Әубәкіров, Т. Мұсабаев.

 -Ғарышқа бару үшін бізге не керек?

-Зымыран

Балалар экранға қарап, ғаламшарлар туралы видеоға назар аударамыз.

(Ғаламшарлар туралы видеоролик)

Жарайсыңдар балалар! Сұрақтар қою.

- Ғарышкерлер қайда ұшады екен?

- Аспан әлемінде нелер бар екен ?

-Бүгінгі сабақ сендерге ұнады ма?

Келесі кездескенше сау болыңдар.


Берілген тапсырманы мұқият орындайды.

VII.Аналитикалық

Жарайсың балақай, бүгін сабаққа белсене қатыстың.






Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Осы аптаның ең үздік материалдары
Педагогтардың біліктілігін арттыру курстары
Аттестацияда (ПББ) 100% келетін
тақырыптармен дайындаймыз
Аттестацияда (ПББ) келетін тақырыптар бойынша жасалған тесттермен дайындалып, бізбен бірге тестілеуден оңай өтесіз
Өткен жылы бізбен дайындалған ұстаздар 50/50 жинап рекорд жасады
Толығырақ