|
Бөлім: |
Өлең - сөздің патшасы |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Орынбекова Жазира Орынбековна |
|
Күні: |
14.10.2025ж |
|
Сыныбы: |
10Б |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Абай Құнанбаев. «Ескендір» поэмасы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
10.1.3.1 көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау |
|
Сабақтың мақсаты |
Шығармадағы кейіпкердің бойында жинақталған дара қасиеттерді анықтайды. |
|
Құндылықтарды дарыту |
Ай құндылығы: Тәуелсіздік және отаншылдық Апталық дәйек сөз: “Ел-жұртымның бақыты аталатын, сөнбесін мәңгі сенің, Отан, атың!” |
САБАҚ БАРЫСЫ:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Сабақ жоспары. 10 сынып. ҚГБ. Абай Құнанбаев "Ескендір" поэмасы.
Сабақ жоспары. 10 сынып. ҚГБ. Абай Құнанбаев "Ескендір" поэмасы.
|
Бөлім: |
Өлең - сөздің патшасы |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Орынбекова Жазира Орынбековна |
|
Күні: |
14.10.2025ж |
|
Сыныбы: |
10Б |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Абай Құнанбаев. «Ескендір» поэмасы |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
10.1.3.1 көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау |
|
Сабақтың мақсаты |
Шығармадағы кейіпкердің бойында жинақталған дара қасиеттерді анықтайды. |
|
Құндылықтарды дарыту |
Ай құндылығы: Тәуелсіздік және отаншылдық Апталық дәйек сөз: “Ел-жұртымның бақыты аталатын, сөнбесін мәңгі сенің, Отан, атың!” |
САБАҚ БАРЫСЫ:
|
Сабақтың кезеңі |
Педагог іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
||||||
|
Ұйымдастыру 2 мин |
Оқушылармен сәлемдесу, сыныпта оқушы зейінін шоғырландыру арқылы жайлы атмосфера қалыптастыру |
Оқушы назарын сабаққа аударады |
|
|
||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту 6 мин |
Алдыңғы білім. |
Алдыңғы сабақта үйренген білім мен қалыптасқан дағдылар туралы еске түсіреді. |
Қалыптастырушы бағалау: өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға “Жарайсың!” “Керемет” деген мадақтау сөзімен ынталандыру |
|
||||||
|
2 мин |
10.1.3.1 көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау |
Сабақ мақсатына қатысты ойларын түсіндіреді |
|
|
||||||
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ 20 мин |
№1 тапсырма. Топтық жұмыс. Ескендір мен Аристотельге салыстырмалы Венн диаграммасын салу.
|
Оқушылар топпен бірігіп шығармадағы екі кейіпкерді салыстырып, ерекшеліктерін табады. Топта бірлескен жұмысты жүзеге асыру үшін бағыт-бағдар береді, қолдайды.
|
Дескриптор: /3/ -Ескендірдің ерекшелігін табады – 1 балл -Аристотельдің ерекшелігін табады – 1 балл -Ұқсасытығын жазады – 1 балл
|
Оқулық Таратпа материалдар |
||||||
|
№2 тапсырма. Жұптық жұмыс. Кейіпкер картасын салу
Функционалдық сауаттылықты дамытуға арналған тапсырма Дүниеқұмарлық, нәпсіқұмарлық – рухани әлсіздіктің көрінісі бола ала ма? ЕББҚ –тапсырма
|
Оқушылар жұпта бірігіп жұмыс істейді. Берілген таратпа материалдағы кейіпкер келбетіне Ескендірдің толық образын ашатын талдау жасайды. Кейіпкердің әлсіз жағы Кейіпкердің күшті жағы Сезімі Көзқарасы Өткені Келешегі Идеясы |
Дескриптор: /5/ -Ескендірдің бойында жинақталған дара қасиеттерді анықтайды/5/
|
Оқулық Таратпа материалдар. |
|||||||
|
Сабақтың соңы ҚБ тапсырма 8 мин |
№3 тапсырма. Жеке жұмыс. Берілген кестені толтырады. Кейіпкер келбетін ашатын үзінді тауып, кейіпкерге мінездеме жазады.
|
Әр оқушы кестені жеке толтыруып, мәтінмен жұмыс істей отырып, кейіпкерге мінездеме береді. |
Дескриптор /2/ -шығармадан үзіндіні табады-1 -кейіпкерге сипаттама бере алады-1
|
Дәптер Оқулық
|
||||||
|
Үй тапсырмасын беру. 2 мин |
«Абайдың Ескендір образы арқылы адамзатқа айтқан үндеуі» тақырыбына ойтолғау жазып келеді. |
|
|
|
||||||
|
Кері байланыс 5 мин |
Кері байланыс ,,Менің термометрім,, Оқушылар жазба жұмысын жазу барысында нені үйрене алғандарын, не нәрсе қиын болғанын, не нәрсе ерекше қызығушылық тудырғанын айтады |
Оқушылар кері байланыс береді |
|
|
шағым қалдыра аласыз















