Материалдар / сабақ жоспары 2 сынып денеге қалай күтім жасаймыз?
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

сабақ жоспары 2 сынып денеге қалай күтім жасаймыз?

Материал туралы қысқаша түсінік
бастауыш сынып мұғалімдеріне арналған ҚМЖ
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
19 Қараша 2020
256
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


САБАҚ:жаратылыстану


Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Шайкенова А

Сынып:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар:


Сабақтың тақырыбы

Денеге қалай күтім жасаймыз?

Осы сабақты меңгеруге көмектесетін Оқу мақсаттары

2.2.3.2 дұрыс сымбатты сақтаудың маңыздылығын түсіндіру;

2.2.3.5 тістерді күтудің денсаулықты сақтаудағы маңызын анықтау.



Сабақтың

мақсаттары

Барлық оқушылыр: суреттер арқылы дұрыс сымбатты сақтаудың маңыздылығын түсінеді. Тістің адам ағзасына пайдасы мен оны күтудің қажеттілігіне айта алады.

Көптеген оқушылы: өздіктерінен дұрыс сымбатты сақтаудың маңыздылығын түсіндіре алады. Тістің қызметіне сипаттама береді.

Кейбір оқушылар: дұрыс сымбатты сақтаудың және тісті күтудің ережелерін құрастыра алады.


Бағалау критерийлері

Денсаулықты сақтаудағы жеке тазалықтың ролін анықтайды.

Тіс күтудің денсаулықты сақтаудағы маңызын анықтайды.


Тілдік мақсаттар

Тазалық,тіс, тісжегі

Құндылықтарды

дарыту

Ұжымдық топта,жұптық жұмыс барысында қарыс қатынас жасау барысында сыныптастарының сөзін тыңдау, ынтымақтастық, пікір алмаса білуге үйрету.

Пәнаралық байланыс

Дене шынықтыру,жаратылыстану

АКТ қолдану

дағдылары


Интрабелсенді тақта,суреттер,слайдттар,бейнеролик.

Бұған дейін алынған білім

Адамның қалай қозғалатынын түсіндіреді.



Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

шглоРесурстар

Сабақтың басталуы


Психологиялық ахуал:

Сәттілік баршамызға біз тілейк,

Бәрімізде күліп ойнап жүрейік.

Спортпенен әрқашан шұғылданып,

Денемізге күтім жасай жүрейік.



Топқа бөлу: сабын, тіс пастасы, тарақ.


Өткен сабақты пысықтау: «Ыстық орындық» әдісі

- Бұлшық еттің қандай түрлері бар?

-Бұлшық еттер не үшін керек?

- Бұлшық еттердің адам өміріндегі маңызы қандай?



Сұрақ-жауап әдісі:

-Бұл заттар не үшін қажет?

-Не үшін жеке гигиенаны сақтау қажет?

-Тіс тазалығының маңызы неде?

(М.Т): Адам сымбаттылықты сақтау үшін тек қана спортпен шұғылдану жеткіліксіз. Адам жеке бас тазалығында сақтаған да жөн.Әсіресе тіс тазалығының маңызы өте зор.

Бейнекөріністі талдау әдісі: «Салауатты өмір салтын сақтау»

Бейнематериялды көрсету.

Талқылау сұрақтар:

-Бейнежазбада не туралы айтылған?

-Тазалықты сақтау не үшін қажет?

- Қандай тіс түрлерімен таныстыңдар?

-Тіс күтудің маңызы неде?

сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

(Ұ) Оқулықпен жұмыс:



Тапсырма: «Кім шапшаң» ойыны.

Сурет бойынша жылдам әңгіме құрастырып,4 суретке ортақ тақырып шығару



ҚБ: «Алқалар» тәсілі

























https://youtu.be/Ug2Gh1gWsBQ



















36-бет











Сабақтың ортасы


«үштік» әдіс ойлан-жұптас-бөліс

-суреттерді салыстыр

-қай суреттегі балалар сендерге көбірек ұнады?

-неліктен?

(ҚБ): «От шашу» әдісі


«Зерттеушілік конференция әдісі»

Тапсырма:

- Сенің тістерің қандай?

-Олардың саны нешеу?

-Олар қандай қызымет атқарады.

Оқушылар жұпта жұмыс жасайды. Әр оқушыға айна мен таяқшалар беріледі.

Дескриптор:

-Тістің санын анықтайды

-тістің түрлерін айтады

-олардың қызметін атайды




Топтық жұмыс «сабын» тобы

Суреттегі заттардың ішінен жеке пайдалануға арналған заттарды табу.

«тіс пастасы» тобы

Тіс атаулары және олардың орны мен атқаратын қызыметтерін сәйкестендіру.

«тарақ» тобы

Тісті күтуге арналған өз ережелерін құрастыру.

1________________

2________________

3________________

4________________

5________________


Қ.Б. «Әткеншек» әдісі топтар бірін-бірі бағалайды.

Сергіту сәті: « массаж жасау»



Интрабелсенді тақта

















Сабақтың соңы


«плюс», «минус», «қызықты» әдісі:

жеке жұмыс:

Жеке бас гигиенасы дегенді қалай түсінесің?

а)

1

Жеке бас тазалығы дегеніміз-өзіңді таза ұстау.



2

Әрбір адамның өзіне ғана арналған тазалық құралдары болады



3

Тырнақты қатты өсірмей,уақытында алып отыру маңызды.



4

Тісті күнделікті тазалап тұру маңызды емес



5

Спортпен күнделікті шұғылдану




ә)Тісті күту денсаулыққа әсер ете ме? Жаз.

________________________________

Дескриптор:

- Карточка бойынша дұрыс жауапты таңдайды.

- Тіс күтудегі өз ойларын жазады.

Кері байланыс: «ішкі-сыртқы шеңбер» әдісі

  • Шеңбер болып тұрады.

  • Қарама-қарсы сұрақ қояды.

Shape2 Shape1





















карточкалар



Рефлексия:

«Нысана» әдісі



Қосымша ақпарат

Дифференциация – Сіз оқушыларға көмектесуді қалай жоспарлайсыз? Неғұрлым қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар беруді жоспарлайсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыстар.

Денсаулық пен қауіпсіздік

АКТ-мен байланыс

Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)

Дифференциация тапсырма, нәтиже, қолдау көрсету, бөлінген уақыт, пайдаланылған ресурстар түрінде көріне алады.

Дифференциация сабақтың кез келген кезеңінде қолданыла алады

Бұл бөлімді оқушылардың сабақ барысында нені үйренгенін бағалау үшін пайд

Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!